Regbis.lt
Dėmesio

A. Minkevičiūtė – LTOK Lyčių lygybės sporte komisijos narė!

Clipboard01

Kovo 16 dieną vykusio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdžio metu buvo patvirtinti LTOK Lyčių lygybės sporte komisijos nariai.

Džiugu pranešti, kad tarp komisijos narių pateko ir Lietuvos regbio federacijos atstovė Austėja Minkevičiūtė. Aktyviai su moterų regbio plėtra besidarbuojanti A. Minkevičiūtė šioje komisijoje (pirmininkė – LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė) dirbs su Dovilė Pervazaite (Lietuvos čiuožimo federacija), Edvinu Eimontu (Lietuvos futbolo federacija), Justu Kalinausku (Lietuvos krepšinio federacija), Monika Ivanauskaite (Lietuvos žolės riedulio federacija) ir Agne Vanagiene (Lietuvos sporto federacijų sąjunga).

„Būti Lyčių lygybės komisijos sudėtyje man reiškia labai daug. Visų pirma, tai ne tik didžiulis iššūkis, bet ir puiki galimybė prisidėjo prie darbų, kurie padės, kad moterys ir vyrai būtų vertinami lygiai ir neliktų vertybinio susiskirstymo. Deja, ir šiais laikais tokioje srityje kaip sportas vis dar stipriai dominuoja vyrai. Su lytimi siejami stereotipai turi įtakos ne tik moterų dalyvavimui priimant sprendimus sporto organizacijose, bet ir jų dalyvavimui sporto veiklose, – kalbėjo A. Minkevičiūtė. – Pavyzdžiui, Lietuvoje labai trūksta moterų, dirbančių trenerėmis ne tik su vietinio regiono komandomis, bet ir tarptautinėmis. Taip pat ne visose Lietuvos sporto organizacijų vykdančiosiose valdybose ir komitetuose yra užtikrintai geresnė lyčių pusiausvyra. Tikiuosi, kad tokia padėtis gali pasikeisti, o komisija savo darbu padės sumažinti vyrų ir moterų susiskirstymą sporto srityje bei padidins moterų norą ir galimybes dalyvauti sportinėje veikloje“.

A. Minkevičiūtė jau nekantriai laukia pirmojo komisijos susirinkimo, kurio metu paaiškės artimiausi ateities planai.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *