Regbis.lt
Dėmesio

Anglijoje – grėsmingi varžovai

Jau artėjantį savaitgalį Ekseterio mieste Anglijoje vyks paskutinis, trečiasis, Europos regbio-7 čempionato „Grand Prix“ diviziono turnyro etapas. Po dviejų etapų Lietuvos rinktinė su 9 taškais užima aukštą devintąją vietą, bet pozicija dar gali pasikeisti po paskutinių kovų.

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad Lietuvos komanda Anglijoje žais B grupėje su Ispanijos, Anglijos ir Italijos regbininkais. Ispanijos rinktinė (34 tšk.) po dviejų etapų yra antra, Anglija (26 tšk.) – ketvirta, Italija (8 tšk.) – vienuolikta.

„Kaip parodė antrasis etapas Lione, rezultatus prognozuoti yra sunku. Atrodė, kad mūsų grupė buvo silpniausia, bet galutinėje įskaitoje ispanai liko antri, belgai – treti. Neaišku, kokius tikslus sau kels ir kokiomis sudėtimis Ekseteryje rungtyniaus regbio valstybės Anglija ir Italija. Šios valstybės turi profesionalų regbį ir daug aukšto lygio žaidėjų. Jos gali kiekviename ture leisti savu atsivežti vis naują komandą ir ne ką prastesnę“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis.

Tarp antrojo ir trečiojo etapo komandos turėjo keturių savaičių pertrauką, todėl žaidėjai galėjo išsigydyti traumas ir tinkamai pasiruošti artėjančioms kovoms. Lietuvos regbininkai per šį laiką surengė treniruočių stovyklą Šiauliuose ir įkrovė baterijas.

„Mūsų padėtis kitokia nei varžovų. Mes turime 15 žaidėjų ir traumų atveju neturime jų kuo pakeisti. Manau, kad Anglija prieš savo žiūrovus nenorės apsijuokti, Italija – „Šešių nacijų“ valstybė ir ji tikrai nenorės būti žemiau negu mėgėjišką regbį žaidžianti Lietuva, o Ispanija šiame čempionate kovoja dėl pačių aukščiausių vietų. Lietuvių laukia sunkus savaitgalis“, – mintimis dalinosi S. Kukulskis.

Šeštadienį lietuviai su ispanais žais 15 val. 20 min., su Anglija – 18 val. 2 min., su Italija – 20 val. 22 min.

„Grand Prix“ divizione pirmauja abu etapus laimėjusi Prancūzija. Antrąją vietą užima Ispanija, trečiąją – Rusija. Nugalėtojas pelnys kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Antrąją vietą užėmusi ekipa pateks į pasaulinį atrankos turnyrą, o visos likusios komandos kartu su A diviziono stipriausiomis rinktinėmis Lenkija, Ukraina ir Latvija bei B diviziono nugalėtoja Airija žais olimpiniame atrankos turnyre Lisabonoje (Portugalija) liepos 18-19 dienomis.

Po kelerių metų pertraukos į Europos elitą sugrįžusiai Lietuvos rinktinei keliamas tikslas užimti vietą pirmajame dešimtuke.

„Grand Prix“ diviziono turnyro lentelė po dviejų etapų:

 1. Prancūzija 40 tšk.
  2. Ispanija 34
  3. Rusija 28
  4. Anglija 26
  5. Vokietija 24
  6. Portugalija 20
  7. Belgija 19
  8. Velsas 10
  9. Lietuva 9
  10. Gruzija 8
  11. Italija 8
  12. Rumunija 2.