Regbis.lt
Dėmesio

Kokia didžiausia Lietuvos regbio pergalė?

Praėjusią savaitę klausėme, ko trūksta mūsų svetainėje. Ryškaus favorito ir vėl nebuvo. Kaip supratome, publikai reikia visko ir kuo daugiau. Manau, pradėsime nuo forumo kūrimo, bet turime įspėti, kad jis nebus sukurtas ir paliktas merdėti su keliais įrašais per savaitę. Prieš paleisdami forumą nustatysime minimalią įrašų „kvotą“, jei jos nebus laikomasi – ate, forumuk. Nematome jokio tikslo turėti forumą tik tam, kad atsirastų dar viena kortelė pradinio puslapio viršuje. Jei pakankamai aktyviai plieksitės, ginčysitės ir dar visaip kaip nesutarsite svarbiais Lietuvos regbiui klausimais, forumas gyvuos ir klestės.

Gerbiamieji skaitytojai, išreiškė norą susipažinti ir su regbio taisyklėmis bei terminologija. Šią puslapio spragą pasistengsime užpildyti artimiausiu metu, nes dėl elementariausios laiko stokos, to nespėjome padaryti anksčiau.

Šią savaitę nusprendėme pasirinkti neutralesnę apklausą, kuri labiau suvienytų nei supriešintų. Klausiame, kokia Jūsų nuomone yra pati svarbiausia nepriklausomos Lietuvos regbio pergalė? Prieš atsakinėdami, neskubėkite pasiduoti emocijoms. Neabejojame, kad dauguma pulsite mygti „Lietuva  – Olandija“. Be jokios abejonės, tai labai svarbi ir graži pergalė, bet pabandykite pamąstyti apie šios ir kitų išvardintų pergalių atgarsius regbio pasaulyje ir pasekmes visam Lietuvos regbiui.

1999 m. Lietuvos U19 rinktinė Šiauliuose įveikė belgus ir iškovojo kelialapį į Pasaulio čempionatą Prancūzijoje. Nuo 2000 m. iki 2003 m. Lietuva sugebėjo išsilaikyti elitiniame jaunimo turnyre. Būtent per šiuos  kelerius metus subrendo pagrindiniai dabartinės Lietuvos rinktinės žaidėjai, svarbiausiame Pasaulio jaunimo regbio renginyje pamatę, kokios aukštos kokybės regbį gali žaisti jų bendraamžiai.

2002m. Heidelberge, Vokietijoje visas Europos regbio elitas į Lietuvos regbį pažvelgė kitu žvilgsniu. Europos regbio-7 čempionate buvo iškovota „Plate“ taurė ir penktoji vieta. Vienas dievas težino, kur šiuo metu būtų Lietuvos regbis jei mūsiškiai po itin atkaklios kovos nebūtų pralaimėję prancūzams, ar vokiečiams. Bet ir be šių pergalių, lietuvių pradėjo bijoti visi Europos regbio-7 meistrai.

2009 m. dabartinės rinktinės brandos ir žaidimo kokybės zenitas. Istorinė pergalė Vilniuje prieš olandus. Bet kas žino, gal tai dar ne pabaiga…

Kaip visada, komentaruose, galite siūlyti ir savo variantus.

Didžiausia nepriklausomos Lietuvos regbio pergalė

14 Comments

 1. samisualk

  2009 10 26 at 18:00

  Na, aš tai pasiūlyčiau 2007 metais U20 Europos čempionate iškovotą 2-ą vietą :)
  p.s. tai buvo paskutiniosios U-20 Europos varžybos, kuriose Lietuva automatiškai žaidė A divizione, nes visos 8 komandos iš A diviziono atisakė žaisti paskutiniame U-20 EČ.
  Sureikšminant ar nesureikšminant, tai aukščiausias pasiekimas :)

  Aš asmeniškai balsuoju už „2002 m. Lietuvos regbio-7 rinktinės iškovota penktoji vieta Europos čempionate“. 5 vieta Europos 7ynkei!!! Tuo labiau, kad 7ynke įtraukta į olimpiada, taip, kad Lietuva turi vilties 2016, pažiūrėjus į visai netolimą praeitį ;)

 2. Ignas

  2009 10 26 at 18:03

  Įkeliu gerb. trenerio V.Vasilenko pasvarstymą šia tema:

  Kodėl taip greit visi pamiršo trečią vietą ir bronzos medalius Europos neolimpinių sporto šakų žaidynėse Kieve, kur buvo nugalėta Europos čemionė Rusija,bronzinė prizininkė Moldova! Tai vieninteliai regbio medaliai Lietuvos istorijoje, mes negalime lengva ranka išbraugti tokios ispūdingos ir dramatiškos pergalės, kada Žygimantas Radžius neteko samonės iš nuovargio prispaudęs kamuolį Rusijos rinktinės iskaitiniame plote, jam pritrūko jėgų kamuolį 12-15 metru nunešt iki vartų centro… panašiam stovyje buvo ir like penki,nes nebebuvo pajėgiančių žaisti.
  Aš DIDŽIUOJUOSI šiais žmonėmis.Tai Tomas Astrauskas,Giedrius Narakas(žaidžiantis treneris),Vaidas Daugnoras,HenrikasStankus, Vaidas Daugnoras ,Egidijus Tuzinas,Tadas Kolesinskas,Žygimantas Radžius, Mindaugas Vinkšnaitis
  Komandos vadovas Vytautas Vasilenko

 3. samisualk

  2009 10 26 at 18:10

  Juokas suėmė :D bet nekomentuosiu :D

 4. tarza

  2009 10 26 at 19:05

  hmm visose trijose teko zaisti, bet net nzn kokia is ju svarbiausia. visos jos geros :)

 5. Paulius

  2009 10 26 at 20:34

  Kadangi apie regbi daug nenusimanau, tai vadovaudamasis bendru sportiniu pazinimu balsuoju uz u-19 rinktines patekima i pasaulio cempionata.

  • Ignas

   2009 10 27 at 10:18

   kaip tik ta pati ziurejau katik, mazoka apie lietuvius, tikekimes kita pavasari daugiau snekes :)

   o cia is vakaryksciu sport1 ziniu
   http://www.youtube.com/watch?v=M8QV7QJXc6w
   geriausias bajeris is reportazo, A.Taralis = V.Kalinauskas

 6. Tadas

  2009 10 27 at 23:40

  Taralis toks kuklus kazkoks,toks i Vytuka panasus. Nezinociau,kad ten TIKRAI Taralis,sakyciau fizionomija Kalinausko. Bravo zurnalistai,atkapstet Augusto broli;) Asilai bl.

 7. Gerardas

  2009 10 28 at 12:20

  [quote]o cia is vakaryksciu sport1 ziniu
  http://www.youtube.com/watch?v=M8QV7QJXc6w
  geriausias bajeris is reportazo, A.Taralis = V.Kalinauskas[/quote]
  ar treciadienio rytas taip veikia,ar siaip neissimiegojes, bet nepagaunu kampo, kas tame reportaze yra negerai? :)

 8. Sirgalius

  2009 10 28 at 17:52

  A. Taralio ta diena Kaune net nebuvo. Uz baltrex vairo sedejo V.Kalinauskas

 9. Gerardas

  2009 10 28 at 20:24

  Atsiprasau uz nezinojima :( vat tuom gerai sis forumas ir puslapis kad vis daugiau suzinoma apie regbi.

 10. karolis

  2009 10 29 at 03:21

  kas nors parasykit daugiau apie tas pergales, gal ir linka koki numeskit, butu idomu apie jas daugiau suzinot, nes beveik nieko nezinau apie Lietuvos regbi. Ir apie ta 2007 metais U20 Europos čempionate iškovotą 2-ą vietą daugiau butu idomu suzinot.

  Aciu

 11. samisualk

  2009 10 29 at 12:40

  Europos jaunimo (iki 20 metų) regbio čempionate, kuris vyko Klaipėdoje, sidabro medalius laimėjo Lietuvos rinktinė. Jai vadovavo Šiaulių treneris Vytautas Kalinauskas. Rinktinėje žaidė 17 Šiaulių sportininkų.

  Aukščiausias pasiekimas

  Klaipėdoje vykusiame turnyre dėl medalių kovojo keturios komandos. Pirmąją vietą, kaip ir tikėtasi, iškovojo turnyro favoritais laikyti Ukrainos regbininkai. Lietuviai pelnė sidabro medalius, bronza atiteko Moldovos rinktinei. Ketvirtojoje vietoje liko visas trejas rungtynes pralaimėjusi Kroatijos komanda.

  Europos čempionate lietuvių laimėta antroji vieta yra aukščiausias pasiekimas per visą Lietuvos istoriją.

  Sidabro medaliai užkabinti Karoliui Jakubauskui, Gediminui Švobai, Simui Krenciui, Deividui Pikeliui, Justui Grubliauskui, Ignui Darkinčiui, Dainiui Baltrukėnui, Vaidotui Jakūbaičiui, Vygandui Sakalauskui, Justui Paškevičiui, Mariui Grigaliūnui, Andriui Sibiliui, Gediminui Čekanauskui, Kęstučiui Riškui, Rolandui Šalkauskui, Vaidotui Pociui, Rimui Sadauskui, Richardui Stankui, Tadui Laurinavičiui, Vaidotui Juodžiui, Tadui Steponaičiui, Rokui Dakniui, Nerijui Banevičiui, Benui Ubartui.

  Gediminas Švoba buvo pripažintas geriausiuoju viso turnyro žaidėju.

  Rungtynės

  Šiame turnyre lietuviai per trejas rungtynes iškovojo dvi pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Regbininkai rezultatu 10:5 (10:0) nugalėjo Moldavos komandą, 8:18 (5:15) nusileido Ukrainos regbininkams ir 29:5 (5:5) įveikė Kroatijos rinktinę.

  Pirmąsias rungtynes su Moldavos komanda Lietuvos regbininkai pradėjo labai sėkmingai. Pirmąjį kėlinį jie laimėjo rezultatu 10:0. Būtent lietuviai diktavo žaidimo sąlygas. Po pertraukos varžovai išlygino žaidimą bei sušvelnino rezultatą.

  Nesėkmingai lietuviai pradėjo antrąsias rungtynes su Ukrainos rinktine. Suklydo gynėjas ir krašto puolėjas. Ukrainiečiai spurtavo 10:0. Pirmojo kėlinio pabaigoje lietuvaičiai kiek sušvelnino rezultatą. Sėkmingesnis Lietuvos rinktinei buvo antrasis susitikimo kėlinys. Jame V. Kalinausko auklėtiniai perėmė iniciatyvą. Varžovai ėmė dažniau klysti, tačiau lietuviai ukrainiečių klaidų taškais nepavertė (8:18).

  „Trūko taiklumo“, — pridūrė V. Kalinauskas.

  Kroatijos regbininkai Lietuvos rinktinei rimčiau priešinosi tik pirmoje rungtynių pusėje. Tačiau iniciatyvą turėjo ir žaidimo sąlygas diktavo šeimininkai. Antroje susitikimo pusėje kroatai pavargo. Ėmė klysti. Lietuviai žaidė užtikrintai, neklydo, aktyviau puolė bei gynėsi. Tai leido šeimininkams nutolti. Rungtynes Lietuvos rinktinė laimėjo 29:5.

  Kitų susitikimų rezultatai: Ukraina ir Kroatija — 41:3, Moldova ir Kroatija — 29:3 (12:3), Ukraina ir Moldova — 22:17 (5:17).

  Rezultatas tenkina

  Po čempionato Lietuvos rinktinės treneris Vytautas Kalinauskas sakė, kad iškovota antroji vieta labai aukštas rezultatas. Lietuviai pralaimėjo tik labai pajėgiai Ukrainos komandai. Šiame susitikime trūko trupučio sėkmės. Sunkios rungtynės buvo su Moldavos regbininkais, kurie rimtai galėjo pretenduoti į antrąją vietą.

  „Sportininkai žaidė negailėdami jėgų. Kovojo dėl kiekvieno kamuolio“, — pridūrė treneris.

  Tarptautinės regbio federacijos (FIRA) vykdomojo komiteto narys vilnietis Alfonsas Grumbinas pabrėžė, kad lietuviai įvykdė viską, kas tik buvo įmanoma: „Ukrainos ekipa buvo tikrai galinga. Iš anksto buvo aišku, kad ji turnyro favoritė. Lietuviai tikrai mūsų nenuvylė“.

 12. Karolis

  2009 11 06 at 22:15

  Sveiki

  Atsiprasau kad ne i tema, bet gal pades Lietuvos rinktinei siek tiek pasiruosti kovai su ukrainieciais sis video. Cia paimta is puikios prancuzu svetaines kur pilna regbio vaizdeliu ir pilnu varzybu. Galbut ukrainieciai ir slepia savo varzybu video, bet varzybos filmuotos Belgijoje, Briuselyje, Lapkricio 1 diena, 2008 m. Nezinau kiek ju zaidimas ir sudetis pasiketusi nuo praeitu metu. Varzybos beje ne pacios graziausios. Cia linkas –

  http://www.rugby-tv.com/RTV_Belgium/index.php

  Tenais kur rinktis video reikia (raudonai juodam kvadrate) eikite i apacia ir susiraskite “Belgique – Ukraine 1ere mi-temps“ (pirmasis kelinys)

  Ir “Belgique – Ukraine 2eme mi-temps“ (antrasis kelinys)

  Gero ziurejimo ir perduokit jei norit Lietuvos rinktines treneriui ir zaidejam

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *