Regbis.lt
Dėmesio

„BaltRex-Šiauliai“ regbio-10 turnyre Latvijoje užėmė antrą vietą

Praėjusią savaitę Latvijoje vyko kiek netradicinio regbio-10 turnyras „Garkalnes rugby 10“, kuriame varžėsi ir du Šiaulių klubai – „BaltRex-Šiauliai“ ir „Old Boys“.

Geriau sekėsi „BaltRex-Šiaulių“ komandai, kuri tarp šešių klubų užėmė antrą vietą. Šiauliečiai 12:28 turėjo pripažinti tik nugalėtoja tapusios „Garkalne-Livonia“ ekipos pranašumą.

„Rezultatą vertinu gerai, nes svarbiausias tikslas buvo šiek tiek įsižaisti prieš rudens sezoną, pajudinti naujokus. Nedaug trūko, kad būtume tapę čempionais. Po vasaros žaidėjų forma yra dvejopa. Neblogai atrodė tie, kurie sportavo asmeniškai, o daugiau atostogavę žaidė kiek silpniau“, – pasakojo „BaltRex-Šiaulių“ treneris Edmundas Ščavinskas.

Lietuvos treneris, kuris Latvijos čempionate konsultuoja „Garkalne-Livonia“ komandą, šiek tiek papasakojo apie regbio-10 ypatybes: „Tai tarsi viduriukas tarp regbio-7 ir regbio-15. Man šis žaidimas labiau primena septyniukių regbį, tik su daugiau kontaktų ir lengvesniu darbu gynyboje. Dažniausiai toks regbis žaidžiamas vasaros turnyruose. Kažkokių išskirtinių taisyklių nėra, tik kėlinys trunka 10 min.“.

Gerai abiejų šalių regbio virtuvę išmanantis E.Ščavinskas teigė, kad Lietuvos žaidėjų lygis yra aukštesnis.

„Latvijos ir Lietuvos regbio lygis šiek tiek skiriasi. Mūsų žaidėjai yra techniškesni ir geriau pasiruošę fiziškai. Latviai tobulėja ir rodo greitesnį žaidimą nei ankščiau, bet regbis daugiau paremtas grumtynių žaidimu“, – sakė treneris.