Regbis.lt
Dėmesio

Čekijoje jaunieji „SM Klevo“ regbininkai iškovojo bronzos medalius

17880715_1508614019172437_948259517946960526_o

Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ jaunieji regbininkai dalyvavo Čekijoje, Prahoje vykusiame viename didžiausių vaikų regbio festivalių Vidurio Europoje „Youth Rugby Prague Festival“. Puikiai pasirodė Sauliaus Vertelio auklėtiniai. Jie U-14 amžiaus grupėje iškovojo bronzos medalius. U-12 amžiaus grupėje dalyvavę trenerio Justino Vasiliausko auklėtiniai tarp 30 komandų užėmė 23 vietą.

Puikiai turnyre pasirodė jaunieji Vilniaus regbio akademijos (VRA) regbininkai. Jie U-14 amžiaus grupėje užėmė penktąją vietą, U-12 grupėje liko buvo 9-i, o U-10 grupėje – 13-i.

U-14 grupėje kovojo 13 komandų. Komandos suskirstytos į keturias grupes. Trijose – po tris komandas ir vienoje – keturios. Grupės etape „SM Klevas“ susikovė su Vokietijos ir Čekijos komandomis. Šias abi komandas SM „Klevas“ komanda įveikė įtikinamais rezultatais. Ketvirtfinalio etape jų varžovais tapo kaimyninės Latvijos ekipa, kurią šiauliečiai taip pat be vargo nugalėjo. Laimėję prieš latvius Sauliaus Vertelio auklėtiniai pateko į finalo ketverto varžybas ir su trimis Čekijos klubais kovojo dėl apdovanojimų.

Finaliniame etape šiauliečiai iškovojo vieną pergalę ir patyrė dvi nesėkmes. Tai lėmė, kad bendroje įskaitoje SM „Klevas“ ekipa užimtų trečią vietą.

„Kad kovosime dėl prizinių vietų tikrai netikėjau. Buvo tikslas tarp trylikos komandų patekti į geriausiųjų aštuntuką, tad savo pasirodymu mes tikrai viršijome lūkesčius. Galiu pasakyti, kad mums suveikė sėkmės faktorius, burtų keliu gavome palyginti silpnesnes komandas grupėje, po to ketvirtfinalyje. Iki finalinio etapo išvengėme akistatos su turnyro lyderiais. Itin apmaudu, kad kovoje, kurioje sprendėsi antros vietos laimėtojas mes po itin atkaklios kovos pralaimėjome 5:10 ir užėmėme trečią vietą.

U-12 amžiaus grupės varžybose dalyvavo 30 komandų. Jos buvo suskirstytos į šešias grupes po penkias. Sporto mokyklos „Klevas“ sportininkai pateko į F grupę, kurioje kovojo su trimis Čekijos ir viena Ukrainos komanda. Treneris Justinas Vasiliauskas sako, kad su trimis komandomis vyko atkakli kova, tačiau sėkmė šypsojosi varžovams, tad grupės etape SM „Klevas“ regbininkai liko be pergalių džiaugsmo.

Po grupių etapo, pagal užimtas vietas komandos buvo suskirstytos į naujus pogrupius. Čia šiauliečiams sekėsi kur kas geriau. Jie iškovojo dvi pergales, vieną mačą baigė lygiosiomis ir patyrė itin apmaudžią nesėkmę.

„Linijos buvo labai neryškiai pažymėtos, todėl itin apmaudžiai teko pripažinti varžovų pranašumą. Mums atsiliekant 0:3 sugebėjome išlyginti rezultatą. Turėjome progą išsiveržti į priekį, tačiau žaidėjas nepastebėjo pirmos linijos ir kamuolį prispaudė už antrosios linijos, tad buvo sušvilptas užribis. Pergalingų taškų negavome, maža to, sąmyšiu pasinaudoję varžovai surengė greitą ataką ir išplėšė pergalę“,- pasakojo J. Vasiliauskas.

„Tai buvo pirma šių vaikų kelionė, kai jie važiavo be tėvelių, prižiūrimi trenerio. Regbį jie lanko daugiau kaip metus, o kontaktinio regbio mokytis pradėjo vos prieš pusmetį. Pagal mūsų patirtį pasirodėme neblogai. Visi vaikai įgijo patirties, kuri padės kaunantis su bendraamžių komandomis Lietuvoje. Visi vaikai patenkinti ir jau dabar laukia naujų turnyrų ir kelionių“,- pasakojo J. Vasiliauskas.

Jaunimo regbio festivalis Prahoje yra vienas didžiausių Vidurio Europoje rengiamų turnyrų. Dėl apdovanojimų įvairiose amžiaus grupėse ( nuo U-8 iki U-18) šiemet čia kovojo net 116 komandų iš Čekijos, Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Gruzijos, Ukrainos, Austrijos, Anglijos, Kaliningrado srities.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *