Regbis.lt
Dėmesio

Dramatiškos anglų ir škotų pergalės

Šeštadienį pilnutėliuose stadionuose Škotijoje ir Anglijoje startavo milžiniško populiarumo susilaukiantis „Šešių nacijų“ regbio turnyras. Jau pirmosiose rungtynėse užfiksuota staigmena, o čempionai anglai turėjo gerokai pavargti su ambicingais prancūzais.

Škotija – Airija 27:22 (21:8)

Jau pirmasis šių metų „Šešių nacijų“ mačas pasižymėjo tikru trileriu iki paskutinės rungtynių akimirkos. Airiai buvo laikomi rungtynių favoritais ir aktyviau pradėjo rungtynes, tačiau savo škotas Stuartas Hoggas atliko du žeminimus ir svečiai iškart įgijo persvarą.

Nors airiams pirmuosius taškus pagaliau pelnė Keithas Earlsas, škotams dar vieną žeminimą atliko Aleksas Dunbaras, o įpusėjus rungtynėms Škotijos rinktinė turėjo 13 taškų pranašumą (21:8).

Airijos regbininkai padėtį taisyti ėmėsi antrojo kėlinio pradžioje. Po Iaino Hendersono ir Paddy Jacksono kamuolio prispaudimų įskaitiniame plote bei tikslių realizacijos smūgių airiai išsiveržė į priekį 22:21.

Airijos rinktinė antrajame kėlinyje kamuolį kontroliavo net 70 proc. laiko. Nepaisant to, kovingieji škotai sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangas, o du tikslūs Škotijos komandos kapitono Greigo Laidlaw baudos smūgiai rungtynių pabaigoje padovanojo pergalę šeimininkams – 27:22.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=X4wnWSTozKQ

Anglija – Prancūzija 19:16 (9:9)

Čempionės titulą ginanti Anglijos rinktinė sulaukė rimto Prancūzijos komandos iššūkio, bet mačo pabaigoje sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę.

Prancūzai rungtynių pradžioje ne tik nenusileido rungtynių favoritams, bet ir išnaudoję varžovų pražangas sėkmingai rinko taškus. Po trijų tikslių Camille Lopezo baudos smūgių prancūzai pirmavo 9:3. Vis dėlto, dar iki pertraukos anglų žvaigždė Owenas Farrellas sušvelnino atsilikimą, o kitas Anglijos regbininkas Elliotas Daly smūgio beveik nuo aikštės vidurio išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje O. Farrellas dar vienu baudos smūgiu išvedė šeimininkus į priekį, tačiau kėlinio viduryje prancūzai surengė fantastišką ataką, o po keitimo aikštėje pasirodęs Rabahas Slimanis atliko pirmąjį žeminimą šiame susitikime. Po. C. Lopezo realizacijos smūgio prancūzai pirmavo 16:12. Likus žaisti 10 min. anglai šturmavo įskaitinį plotą ir galiausiai Benas Teo išvedė anglus į priekį. O. Farrelas realizacijos smūgiu padidino pranašumą iki 3 taškų, o prancūzams išsigelbėti nebepavyko.

Sekmadienį savo jėgas išmėgins Italijos ir Velso regbininkai.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *