Regbis.lt
Dėmesio

„EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurėje“ varžysis ir regbininkai

Lietuvoje sparčiai populiarėjant bėgimo kultūrai, organizuojama vis daugiau renginių. Šį šeštadienį Vilniuje vyks jau penktasis „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo“ taurės etapas. Dalyviai galės bėgti 10, 5 arba 2,5 km distancijose, o patys mažiausieji galės išmėginti jėgas vaikų bėgime.

Nuo plintančios bėgimo mados nenori atsilikti ir Lietuvos regbininkai. Varžybose dalyvaus sostinės klubų žaidėjai, jose startuos ir Lietuvos regbio federacijos atstovai.

„Regbio bendruomenė puoselėja sveikos gyvensenos idėjas, todėl mielai sudalyvausime „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurėje“ Vilniuje“, – sako Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

Bėgimui neabejingas ir Lietuvoje gyvenantis regbio žaidėjas iš Naujosios Zelandijos Mike‘as Kirkmanas. Netradicinį „Touch“ regbį Lietuvoje populiarinantis M.Kirkmanas norėjo sudalyvauti „Eurovaistinės“ bėgime Vilniuje, bet kortas jam sumaišė trauma.

„Deja, bet negalėsiu startuoti 5 km bėgime šį savaitgalį. Prieš porą savaičių susilaužiau šonkaulį žaisdamas kontaktinį regbį. Dėl tos pačios priežasties negalėjau dalyvauti ir triatlono renginyje Trakuose“, – pasakojo M.Kirkmanas, pažadėjęs sudalyvauti kituose bėgimuose kai pasveiks.

„Bėgimas yra labai svarbi regbio dalis, ypatingai nekontaktiniame žaidime. „Touch“ regbyje žaidėjai turi greitai spurtuoti ir visada būti pasiruošę perduoti kamuolį komandos draugui. Gynyboje irgi svarbu daug bėgti, nes visada po kiekvieno kontakto reikia atsitraukti 5 metrus. Tempas žaidime būna labai greitas, todėl jis trunka tik 30 min“, – pasakojo M.Kirkmanas.

Specialistas iš Naujosios Zelandijos taip pat pabrėžė, kad jo gimtinėje yra įprasta, kad regbio žaidėjai dalyvauja bėgimo renginiuose. Bėgimas yra puikus laiko praleidimo būdas, sveika gyvensena ir gera nuotaika.

„Touch“ regbis pasižymi tuo, kad jį gali žaisti bet kas. „Žaidimas gali vykti su mišriomis komandomis. Jį gali žaisti ir berniukai, ir mergaitės, nesvarbu kokių pažiūrų ar sudėjimas. Svarbiausia yra ryšys tarp žaidėjų, greitis, staigus mąstymas“, – pasakojo M.Kirkmanas.

„Dėl traumos negaliu sportuoti keturias savaites. Per tiek laiko tikiuosi atsistatyti ir galėsiu vėl treniruotis bei dalyvauti bėgimo, triatlono ir regbio renginiuose“, – pridūrė M.Kirkmanas.

Ketvirtadieniais M.Kirkmanas kviečia visus išbandyti „Touch“ regbį, o šeštadienį visi yra laukiami „EUROVAISTINĖS 10 km bėgimo taurės“ etape Vilniaus centre. 11:00 val. prasidedantis renginys startuos prie Verslo centro „Verslo trikampis“.