Regbis.lt
Dėmesio

Honkonge – Fidžio pergalė

Įspūdingą žaidimą pademonstravusi Fidžio rinktinė triumfavo prestižiniame šeštajame pasaulio regbio-7 serijos etape Honkonge ir dar labiau priartėjo prie olimpinių žaidynių.

Turnyro finale Fidžis 33:19 nugalėjo pasaulio regbio-7 serijos čempionės titulą ginančią Naujosios Zelandijos komandą. Po pergalės antrajame iš eilės pasaulio serijos etape Fidžio regbininkai bendroje įskaitoje turi 108 taškus ir pakilo į antrąją vietą. Jie vos 2 taškais atsilieka nuo pirmaujančios Pietų Afrikos Respublikos (PAR), kuri Honkonge užėmė trečiąją vietą.

Mažajame finale PAR rinktinė 26:5 nugalėjo Samoa komandą. Pusfinaliuose Fidžis po įnirtingos kovos 21:15 nugalėjo PAR, o Naujosios Zelandijos ekipa po tikslaus baudos smūgio išplėšė pergalę 15:14 prieš Samoa.

„Ši pergalė buvo pelnyta, – sakė Fidžio treneris Benas Ryanas – Įvertinant komandos žaidimą, mes labai gerai kontroliavome mačą taktiškai. Mūsų atsarginiai žaidėjai buvo nuostabūs. Labai daug laiko praleidžiame tobulindami gynybą ir tai pradeda atsipirkti.“

Šiame etape dalyvavo ir būsima Lietuvos rinktinės varžovė Europos čempionato „Grand Prix“ divizione – Belgijos komanda. Belgams blynas buvo gana prisvilęs. Pralaimėję visus penkis mačus belgai liko tarp autsaiderių.

Honkongo turas laikomas vienu prestižiškiausių iš visų vykstančių. Pagal savo reikšmę jį galima prilyginti Monako „Didžiojo prizo“ lenktynėms „Formulėje 1″.

Septintasis etapas balandžio 4-5 dienomis vyks Tokijuje (Japonija).

Šių metų pasaulio serijoje yra kovojama dėl keturių kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. 2016 metais regbis-7 debiutuos olimpinių žaidynių programoje.

Pasaulio serijos turnyrai vyksta devyniose valstybėse ir vadinasi „HSBC World Series“. Kiekviename etape kovoja 16 rinktinių suskirstytų į keturias grupes. Už pirmąją vietą ture suteikiami 22 taškai, už antrąją vietą – 19, už trečiąją – 17 taškų.

Pasaulio serijos lyderių rikiuotė po šešto etapo:

 1. Pietų Afrika 110 tšk.
  2. Fidžis 108
  3. Naujoji Zelandija 107
  4. Australija 84
  5. Anglija 78
  6. Argentina 64
  7. JAV 63
  8. Škotija 55
  9. Samoa 51
  10. Prancūzija 44.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *