Regbis.lt
Dėmesio

Į atlapus vieni kitiems kibs pajėgiausi Europos šalių regbininkai

Jau šį savaitgalį prasidės vienas svarbiausių metų regbio renginių – prestižinis „Šešių nacijų“ turnyras. Šešios stipriausios Europos rinktinės Anglija, Airija, Prancūzija, Škotija ir Velsas, Italija stos į kovą nugalėtojų taurės.

Milžiniško susidomėjimo Europoje susilaukiančios varžybos kasmet būna sunkiai nuspėjamos, todėl laukiama didžiulės intrigos. Turnyrą rodys vaizdo transliacijų internetu platforma viaplay.lt ir „Viasat Sport Baltic“ kanalas.

Šioms varžyboms nėra abejingi ir Lietuvos regbininkai. „Tai renginys, kurį žiūri visa Europa. Čia būna daug atkaklių ir įdomių mačų, o kartais net ir favoritai pralaimi autsaideriams“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius.

Čempionės titulą gins Anglijos rinktinė, bet neabejojama, kad dėl titulo kovos ir galinga Airijos komanda, visada kovingos Velso, Škotijos, Prancūzijos ekipos. Pernai antri liko airiai, treti – prancūzai.

„Sunku pasakyti, kas laimės. Anglija šiemet į regbį investuos milžiniškus pinigus, kad jis taptų populiariausia sporto šaka. Airiai praėjusiais metais nugalėjo Naująją Zelandiją, škotai demonstruoja puikų žaidimą. Velso regbininkai visada per rungtynes atiduoda visą širdį. Prancūzai ne vienus metus žaidžia solidžiai, bet apmaudžios klaidos neleisdavo jiems pasiekti daugiau pergalių. Italai yra tas tamsusis arkliukas, kuris nori nuskriausti visas rinktines ir gali tai padaryti“, – samprotavo Ž. Radžius.

Daugiausia kartų – 28 – šiose varžybose triumfavo Anglijos rinktinė, 26 – Velso, 17- Prancūzijos, 15 – Škotijos, 13 – Airijos. Italijos komanda nelaimėjo nė vieno trofėjaus.

Šio savaitgalio transliacijų tvarkaraštis:

vasario 3 d.

16.10 val. Velsas – Škotija (viaplay.lt; tiesiogiai; nuo 16.30 val. – „Viasat Sport Baltic“; tiesiogiai),

18.40 val. Prancūzija – Airija (viaplay.lt; tiesiogiai),

20.30 val. Prancūzija – Airija („Viasat Sport Baltic“; vaizdo įrašas);

vasario 4 d.

16.55 val. Italija – Anglija (viaplay.lt; tiesiogiai),

20.30 val. Italija – Anglija („Viasat Sport Baltic“; vaizdo įrašas).