Regbis.lt
Dėmesio

Ukrainos treneris – apie būsimą sezoną

Ukrainos čempionų, Charkovo „Olimp“ ir nacionalinės rinktinės treneris Valerijus Kačianovas (Валерий Качанов) dalinasi mintimis apie artėjantį sezoną. Didžioji straipsnio dalis skirta RK „Olimp“ pasirengimui, bet trumpai aptariami ir rinktinės reikalai. Interviu dalyje apie rinktinę randame mums aktualius, iki skausmo pažįstamus pastebėjimus apie komandos pasirengimą. Ukrainiečiai – mūsų likimo broliai…

< … >
– Kas šiais metais planuojama rinktinėje?
– Suprantama, bus sunkiau, nei anksčiau. Buvome suplanavę tris parengiamąsias rinktinės stovyklas, bet nė viena neįvyko, dėl mūsų federacijos kaltės. Balandžio 10d. išvykstame į Prahą ir ten žaisime, galima sakyti, „iš lempos“. Stovyklų nebuvo, todėl žaidėjai neperžiūrėti, neįvertinti… Vėliau, balandžio 24d. Kišiniove mūsų laukia rungtynės prieš Moldovą. Gegužės 9d. važiuojame į Pabaltijį, kur kovosime su lietuviais dėl patekimo į kitą Pasaulio čempionato atrankos etapą. Jei juos nugalėsime, susitiksime su rumunais. Rudenį jau startuoja 1A diviziono kovos – tai aukščiausias Europos regbio divizionas.

< … >
– Ar nejaučiate spaudimo dirbdamas dviem frontais – klube ir rinktinėje?
– Tiesa pasakius, nelabai. Kita medalio pusė – nevykdomi pažadai. Pažadėjo rinktinės stovyklas, o jų nėra… Tokie dalykai išties didina spaudimą. Į tą pačią Prahą mums yra siūloma važiuoti autobusu. Pabandykite įsivaizduoti šią kelionę. O ką daryti? Pinigų federacija neturi. Tokiomis tad sąlygomis męs sugebėjome anksčiau laiko prasibrauti į 1A divizioną! Aišku, dabar galėtume likusiuose mačuose išbandyti jaunimą, eksperimentuoti, bet… Reikalas tame, kad praėjusiais metais vaikinai atliko tikrą žygdarbį… Vien už tai jų vardai turėtų būti aukso raidėmis iškalti Ukrainos regbio istorijoje. Niekas juk mumis netikėjo. Žinote kaip sakoma – kuo skurdesnė šalis, tuo drąsesni jos kariai. Panašiai ir pas mus. Beveik visa rinktinė laikosi ant regbininkų entuziazmo šiaudo.

Iš šio straipsnio ištraukų nesunkiai galime suprasti, kad ekonominė krizė siautėja ir aukščiausiuose Europos regbio divizionuose. Visgi, tarp lietuvių ir ukrainiečių yra šiokių tokių skirtumų.

Visų pirma, ukrainiečiai – profesionalai. Jie savo klubuose sezonui ruošiasi šiltuose kraštuose (vicečempionai „RK „Kredo-63“ ką tik grįžo iš treniruočių stovyklos Gruzijoje), turi pilnavertį treniruočių ciklą ir aprūpinimą. Rinktinėje belieka tik sustyguoti komandinius veiksmus ir skinti pergales. Lietuviai nei rinktinėje, nei savo klubuose normalaus, rimto pasirengimo sezonui nevykdo. Nėra nei laiko, nei pinigų.

Į pinigų stygių lietuviai ir ukrainiečiai reaguoja skirtingai. Neskyrė Ukrainos regbio federacija pinigų stovyklai, reiškia jos ir nebus. Lietuviai, šiuo atveju, – labiau atsidavę savo tėvynei ir mylimam sportui. Nėra pinigų, nieko tokio, pakentėsime, ateityje bus. O rinktinės stovyklas vykdyti – privalu, net ir be sunkius laikus išgyvenančios federacijos (ir visos šalies ) pagalbos.

Visas straipsnis (originalo kalba)