Regbis.lt
Dėmesio

Įspūdinga pergalė prieš Italiją

Lietuvos regbio-7 rinktinė šeštadienį Ekseteryje (Anglija) surengė tikrą regbio spektaklį ir padovanojo vieną įspūdingiausių pergalių šalies istorijoje.

Trečiose Europos „Grand Prix“ čempionato trečiojo etapo B grupės rungtynėse lietuviai 19:14 (14:7) nugalėjo giliomis regbio tradicijomis garsėjančią Italiją ir pateko į ketvirtfinalį. Lietuviai dramatiškose rungtynėse buvo atsidūrę ant bedugnės krašto, kuomet italai išlygino rezultatą 14:14, o pagrindinis mačo laikas jau baigėsi. Tuomet paskutinę ataką turėję lietuviai perdavė kamuolį Jonui Mikalčiui, o pastarasis fantastišku reidu įveikė kelių varžovų gynybą ir pelnė pergalingus taškus.

J. Mikalčius iš viso pelnė 10 taškų. 5 pridėjo Vytaras Bloškys, 4 – Dovydas Taujanskas.

„Pergalę lėmė tai, kad žaidėme iki galo. Emocijos šiek tiek sutrukdė žaisti tą žaidimą, kurį buvome suplanavę, padarėme daug klaidų. Turiu nulenkti galvą, kad vyrai kovėsi iki galo. Pasiekta labai gera pergalė. Atvažiavome į regbio tėvynę ir žaidėme su pačiais geriausiais pasaulio žaidėjais. Jeigu mače su anglais mums būtų buvę įskaityti penki taškai, kurių netekome paskutinę akimirką, neaišku, kaip būtų pasibaigusios rungtynės. Dėkoju savo vyrams, kad išgarsino Lietuvos regbį“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis.

„Italai nenustebino, tiesiog patys dar nerodome geriausio žaidimo. Turime dar pagerinti tiek gynybą, tiek puolimą, nes ne visada laikomės žaidimo plano. Tikiuosi, kad rytoj žaisime dar geriau“, – po mačo sakė Lietuvos komandos narys Domantas Tautkus.

Ketvirtfinalyje sekmadienį Lietuvos rinktinė susitiks su ta pačia Anglijos komanda, kuriai jai teko pralaimėti grupės etape po atkaklios kovos 10:26 (10:12).

„Paanalizuosime savo klaidas ir bandysime dar kartą su jais susikauti. Jeigu užimsime aukštesnę negu aštuntą vietą, tai būtų labai gerai. Kad su jais galima žaisti, rodo kitų komandų rezultatai. Vieni atvažiuoja pasiruošę geriau, kiti blogiau. Regbis-7 yra toks žaidimas, kad reikia čia ir dabar būti geriausios formos. Jei to neturi, gali likti paskutinis, jei turi – gali kilti aukštyn. Mes dar nesame profesionalai, bet tikiuosi, kad tokiais tapsime ir pasieksime dar aukštesnį lygį“, – pridūrė S. Kukulskis.