Regbis.lt
Dėmesio

Įspūdingas anglų triumfas Kanadoje

Prestižinių pasaulio regbio-7 serijos varžybų šeštąjį etapą savaitgalį Vankuveryje (Kanada) laimėjo Anglijos rinktinė. Tai antrasis anglų laimėtas etapas šiame sezone.

Ši pergalė vainikavo įspūdingą savaitgalį Anglijos regbiui, nes šeštadienį šios šalies didžiojo regbio rinktinė anksčiau laiko užsitikrino „Šešių nacijų“ trofėjų ir pakartojo Naujajai Zelandijai priklausantį 18-os iš eilės pergalių pasaulio rekordą.

Turnyro Vankuveryje finale anglai 19:7 nugalėjo Pietų Afrikos Respublikos (PAR) komandą ir nutraukė jos keturių iš eilės laimėtų etapų seriją. PAR komanda pirmoji išsiveržė į priekį 7:0, bet vėliau anglai įrodė savo pranašumą ir atsakė trimis rezultatyviomis atakomis. Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas anglas Danas Nortonas per visą pasaulio regbio-7 serijos istoriją atliko jau 244-ą žeminimą ir pagal šį rodiklį pasivijo pasaulio rekordininką – Kenijos žvaigždę Collinsą Injerą.

„Mes sunkiai dirbome visą savaitę. Tai nebuvo pats maloniausias laikas, bet žinojome, kad jeigu viską atsiduosime šiam savaitgaliui, mes turėsime šansą laimėti. Regbis-7 gali būti negailestingas. Šiame sezone mes ne kartą žaidėme gerai, bet taip pat dažnai kažko pritrūkdavo. Dabar mes radome būdą, kaip laimėti šį turnyrą. Turime išnaudoti šį momentą ir išlaikyti šias žinias kitam etapui Honkonge“, – sakė D. Nortonas.

Dar įspūdingesnę pergalę anglai iškovojo ketvirtfinalyje, kuriame po dramatiškos kovos 14:12 nugalėjo Naująją Zelandiją. Pusfinalyje anglai nepasigailėjo olimpinės čempionės Fidžio rinktinės 40:7.

Tikras spektaklis vyko antrajame pusfinalyje, kuriame PAR žaidė su vis galingiau atrodančia JAV komanda. Paskutinėmis sekundėmis, kuomet PAR pirmavo 14:10, JAV žaidėjai atsidūrė varžovų įskaitiniame plote, bet fantastišką gynybą pademonstravę PAR regbininkai neleido kamuolio prispausti prie žemės.

Mažajame finale Fidžio rinktinė dar viename įspūdingame mūšyje 28:24 nugalėjo JAV regbininkus. Rungtynėse dėl penktosios vietos Naujoji Zelandija 17:14 įveikė Argentiną.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=xX0pYXc7FyM

Po pergalės šiame etape Anglijos rinktinė turnyro lentelėje su 103 taškais aplenkė Fidžį ir pakilo į antrąją vietą. Lydere išliko PAR komanda (126 tšk.).

Septintas (iš 10) pasaulio serijos etapas balandžio 7-9 dienomis vyks Honkonge.

Pasaulio serijos lyderių rikiuotė po šešių etapų:

1. PAR 126 tšk.
2. Anglija 103
3. Fidžis 100
4. Naujoji Zelandija 84
5. JAV 67
6. Australija 62
7. Argentina 57
8. Škotija 53
9. Velsas 51
10. Kanada 40.