Regbis.lt
Dėmesio

Italai ne juokais išgąsdino čempionus

Sekmadienį sausakimšame Londono „Twickenham“ stadione vykusiose paskutinėse prestižinio „Šešių nacijų“ regbio turnyro trečiojo turo rungtynėse tarsi iš pelenų pakilusi Italijos rinktinė metė rimtą iššūkį be pralaimėjimų žygiuojančiai Anglijos komandai.

Jau nuolatiniais „Medinio šaukšto“ (prizas už visas turnyre pralaimėtas rungtynes) laimėtojais tampantys italai prieš rungtynes Anglijoje buvo laikomi visiškais autsaideriais, juolab, kad čempionės titulą ginančiai Anglijos rinktinei ši pergalė labai reikalinga. Sėkmingai rungtynių pabaigą sužaidę anglai iškovojo pergalę 36:15 (5:10).

Italai po pirmojo kėlinio pirmavo 10:5, o jų žaidimas kėlė netikėtą susižavėjimą. Po dviejų greitų anglų Danny Care’o ir Ellioto Daly’io žeminimų antrajame kėlinyje šeimininkai išsiveržė į priekį 17:10, tačiau graži Michele Campagnaro ataka likus žaisti 20 min. vėl grąžino intrigą (17:15).

Vis dėlto, rungtynių pabaigoje sėkmė šypsojosi anglams. Varžovų klaidas išnaudoję Benas Te’o ir Jackas Nowellas pelnė tris žeminimus iš eilės ir Anglijos rinktinės iškovojo pergalę su papildomu tašku už daugiau nei tris žeminimus. Tai reiškia, kad Eddie Joneso treniruojami anglai susigrąžino pirmąją vietą turnyro lentelėje ir pratęsė pergalių seriją „Šešių nacijų“ turnyre iki 10-ies.

50-ąsias rungtynes Anglijos rinktinėje sužaidusi šios šalies regbio žvaigždė Owenas Farrellas šįkart netiksliai spyrė baudos smūgius, o visus 6 taškus pelnė realizacijos smūgiais.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=HG-3w7T1PBo

Po dviejų savaičių Anglija namuose labai svarbias rungtynes žais su škotais, o italai mėgins pateigti staigmeną rungtynėse Romoje su prancūzais.

Turnyro lentelė po trijų turų:

 1. Anglija 13 tšk.
  2. Airija 10
  3. Škotija 9
  4. Velsas 5
  5. Prancūzija 5
  6. Italija 0.