Regbis.lt
Dėmesio

J. Mikalčiaus kelias – nuo plaukimo iki regbio

Metai, pažymėti debiutu Pietų Afrikos Respublikos (PAR) „Sharks“ jaunimo komandoje ir Lietuvos vyrų regbio-15 rinktinėje. 19-mečiui šiauliečiui Jonui Mikalčiui tai gali tapti puikia pradžia profesionalaus regbininko karjeroje. Sportininkas nesigaili prieš ketverius metus plaukimo baseiną iškeitęs į regbio aikštę.

Sprendimą mesti nuo šešerių metų pradėtą plaukiko kelią J.Mikalčius priėmė, kai 2007 metais regbį žaidęs tėtis nusivežė sūnų į pasaulio regbio čempionatą Prancūzijoje. Tai, ką pamatė, ne tik sužavėjo, bet ir sukėlė drąsių minčių: „Ir aš galiu taip žaisti“, „Koks būtų puikus jausmas kirsti žeminimo liniją su kamuoliu rankose.“

Iš čempionato Prancūzijoje sugrįžęs į Šiaulius vaikinas dar kurį laiką įprastai lankė plaukimo pamokas, kol nuėjo pabandyti regbio. Po to viskas klostėsi greitai. „Pabandęs žaisti regbį, labai greitai supratau, kad man plaukimas jau nebeįdomus. Pasakiau savo plaukimo trenerei, kad pereinu į regbį. Padrąsinimo tada nesulaukiau, mane perspėjo, kad regbis neva pavojingas – susilaužysiu kojas ar kitaip susitraumuosiu. Tačiau likau prie savo pasirinkimo ir pradėjau regbininko kelią“, – apie svarbius pokyčius prieš 4 metus pasakojo J.Mikalčius.

Iš Šiaulių į PAR

Būdamas aštuoniolikos metų J.Mikalčius kartu su Dovydu Taujansku pirmą kartą atsidūrė PAR.

„Labai baisu išvykti nebuvo. Juk ne vienas važiavau. Mes su Dovydu puikiai sutarėme ir vienas kitam padėjome. Antrą kartą ten nuvykus jau bandžiau patekti į „Sharks“ jaunimo komandos sudėtį, man pavyko. Debiutuoti pirmose rungtynėse buvo nepaprasta. Sunku apsakyti tai draugams, kurie to nėra patyrę. Ten regbis yra vertinamas labiau nei bet kur kitur. Jausmas po pirmų rungtynių buvo nuostabus“, – prisimena J.Mikalčius.

Tiesa, lietuviui iš pradžių nebuvo lengva susitaikyti su atsarginio žaidėjo vaidmeniu komandoje: „Konkurencija yra didžiulė. Ir pirmose rungtynėse tiesiog sėdėjau ant suolo ir dėl to pykau. Bet greitai supratau, kad taip ir turi būti. Reikia džiaugtis, kad apskritai gavau galimybę, daug žaidėjų apie tai svajoja. Ilgainiui įgavau pasitikėjimo ir gavau žaisti vis daugiau.“

„Sharks“ akademija turi ilgametę patirtį ugdant žaidėjus iš viso pasaulio. 2012 metais J.Mikalčius akademijos trenerių buvo pripažintas geriausiu tarptautiniu žaidėju. Lietuvis pranoko svečius iš Italijos, Anglijos, Olandijos, Australijos ir kitų šalių.

Debiutas už Lietuvą

19-metis regbininkas savo šaliai atstovavo regbio-7 Europos čempionato etape Belgijoje, tačiau atsakomybę ginti regbio-15 vyrų rinktinės garbę J.Mikalčius patyrė tik praėjusį savaitgalį.

Europos čempionato 2A rungtynėse išvykoje su Nyderlandų ekipa lietuviai pralaimėjo 25:34, tačiau vyrų rinktinėje debiutavęs J.Mikalčius pelnė net du žeminimus.

„Nors man tai buvo pirmosios rungtynės rinktinėje, didelės įtampos nejaučiau ir greitai įsivažiavau. Greitai pelniau žeminimą ir dar labiau savimi pasitikėjau. Gaila, kad pralaimėjome, bet galime sau pasakyti, kad esame pajėgus kovoti su grupės lyderiais. Savo pasirodymu nesu labai patenkintas – padariau klaidų, praleidau užgriebimą. Žaisti už Lietuvą man didelė garbė. Negaliu į savo žaidimą žiūrėti atlaidžiai“, – debiutines rungtynes komentavo J.Mikalčius.

Žaidėjui pasirengimas rungtynėms su olandais buvo ir pirmoji pažintis su naujuoju rinktinės treneriu Linu Naujaliu: „Su treneriu kalbėjomės asmeniškai. Jo išdėstytos užduotys buvo aiškios ir įmanomos. Varžybų braižas suprantamas. Stengėmės įvykdyti visus jo nurodymus. Apskritai, mūsų komanda yra labai draugiška, todėl įsilieti nebuvo sunku.“

Jaunas regbininkas dabar lygina darbą plaukimo baseine ir regbio komandoje: „Perėjus iš individualaus sporto į komandinį daug kas pasikeitė. Išmokau komandinio bendravimo, tarpusavio supratimo. Regbis kasdien skatina siekti kažko daugiau, išlaikyti drausmę ir kantrybę. Jaučiu atsakomybę, nes jei neateisiu į treniruotę, nuvilsiu visą komandą.“

J.Mikalčius yra jau antras lietuvis prasimušęs į prestižinės Durbano „Sharks“ komandos pagrindinę sudėtį. Pirmajam tai pavyko dabartiniam rinktinės kapitonui Karoliui Navickui, kuris profesionalo karjerą tęsia Rusijos čempionų „Krasny Yar“ klube.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/sportas/regbis/jono-mikalciaus-kelias-is-plaukimo-baseino-siauliuose-i-regbio-kluba-par-671-384555#ixzz2kYBvIqdh

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *