Regbis.lt
Dėmesio

Jauniai ruošiasi Europos čempionatui

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) regbio rinktinė tęsia pasiruošimą atsinaujinusiam Europos čempionatui, kuris balandžio mėnesį vyks Prancūzijoje.

Anksčiau Europos jaunių čempionatai vykdavo atkrintamųjų varžybų sistema, tačiau šiais metais nuspręsta suskirstyti komandas į grupes. Vidmanto Valio ir Rimanto Zeringio treniruojami lietuviai Prancūzijoje žais „Conference 1“ divizione, o jų varžovėmis bus Andoros, Latvijos ir Danijos komandos.

Besiruošdama Europos pirmenybėms, Lietuvos rinktinė sužaidė nemažai draugiškų rungtynių su Lietuvos ir Latvijos klubais. Pasak V. Valio, šiais metais konkurencija komandoje nėra didelė, o kiekviename etape dėl traumų ar kitų priežasčių teko atsisveikinti su keletu žaidėjų.

„Turime nemažai problemų su grumtynėmis ir išmetimais iš užribio, tačiau su kiekvienu pasiruošimo etapu viskas klostosi vis geriau. Mūsų tikslas yra dirbti su taktika ir psichologija, nes fiziškai žaidėjai turi būtų pasirengę sportuodami su klubais. Daugumą draugiškų rungtynių vyrų klubams mes pralaimėjome, bet mums ir reikia žaisti su stipriais varžovais, kad pamatytume silpnąsias savo vietas. Tas vietas matome ir stengiamės pagal tai dėlioti treniruočių procesą“, – sakė V. Valys.

Europos čempionato turnyrą Lietuvos regbininkai pradės balandžio 8 dieną rungtynėmis su Andora. Balandžio 12 dieną mūsiškiai susitiks su danais, o balandžio 15 dieną – su latviais.

„Nuvykę į Prancūziją turėsime daug dienų būti nuo visko atitrūkę. Galėsime susikoncentruoti tik į regbį. Tik pirmąsias rungtynes žaisime kitą dieną po kelionės, o vėliau mes galėsime ten treniruotis ir tobulinti žaidimą“, – pabrėžė V. Valys.

Jau dabar aišku, kad kone pusę Lietuvos komandos sudarys metais jaunesni – 2000 m. gimimo regbininkai. Lietuvos rinktinės treneris teigė, kad ekipoje nėra išsiskiriančių lyderių, bet paminėjo savo talentu pasižymintį Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinį Matą Miežį.

„Matas yra jaunesnis, bet atitinka visus regbininko kriterijus. Turi taiklią koją, yra mąstantis, greitas, gerai fiziškai sudėtas, turintis teigiamą požiūrį, bet kai kuriuos elementus dar galima tobulinti – ypač technikoje. Yra dar trys-keturi žaidėjai, kurie gali tempti komandą į priekį. Didžiausia problema daugumai žaidėjų – patirties trūkumas“, – pasakojo V. Valys.

Jaunių grupėje sudėtinga prognozuoti, kaip atrodys varžovai. Lengviau žaisti bus nuo antrų rungtynių, nes tuomet jau bus galima padaryti tam tikras išvadas pamačius varžovų žaidimą.

„Nebus lengva, nes visos komandos ruošiasi, tačiau visi varžovai yra įveikiami su tinkamu pasiruošimu. Pirmosios rungtynės bus „aklos“, nes nei mes žinosime ką nors apie varžovus, nei jie apie mus. Vėliau, turėdami vaizdo medžiagą, galėsime greitai išstudijuoti ir paruošti žaidėjams visą informaciją. Esame pasiryžę dirbti ir naktimis, jeigu to prireiks“, – pabrėžė V. Valys.

Nors pasikeitus formatui oficialus tikslas Lietuvos rinktinei nėra iškeltas, treneris galvoja apie aukščiausią vietą ir teisę kautis dėl patekimo į aukštesnį divizioną.

„Visada siekiu tik pirmosios vietos. Mūsų, trenerių, tikslas yra nuteikti komandą psichologiškai ir įtikinti, kad privalome laimėti visas rungtynes. Mūsų regbininkai varžovų nebijos – eis į aikštę ir žais, bet svarbiausia, kad kojos nepakištų jaudulys“, – pridūrė treneris.

Artimiausiomis dienomis turėtų būti paskelbta galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *