Regbis.lt
Dėmesio

Jaunių rinktinė ruošiasi kovoms Europos čempionate

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) regbio rinktinė savaitgalį susirinko į pirmąją stovyklą šiais metais, ruošiantis kovo 23-31 dienomis Lenkijoje vyksiančiam antrojo pagal pajėgumo Europos čempionato diviziono – „Trophy“ – kovoms.

Pasiruošimas Europos pirmenybėms prasidėjo dar rudenį, tuomet buvo sužaistos ir dvejos draugiškos rungtynės su Jelgavos (Latvija) ir Kaliningrado (Rusija) komandomis. Savaitgalį Kaune regbininkai atliko testus, vėliau surengė treniruotę, taip pat sužaidė draugiškas rungtynes su „RK Skorpiono-Tauro-Citmos“ komanda.

„Testai parodė, kaip žaidėjai patobulėjo nuo rudens, kokioje formoje jie yra, kiek pagerėjo ištvermės, jėgos rodikliai, greitis“, – sakė Lietuvos jaunių rinktinės treneris Vidmantas Valys.

Prieš metus į aukštesnį divizioną pakilę trenerių Vidmanto Valio ir Rimanto Zeringio treniruojami Lietuvos regbininkai jau žino pirmuosius varžovus Europos čempionate. Lietuviai ketvirtfinalyje žais su įveikiama Liuksemburgo komanda.

„Trophy“ divizione dalyvauja tokios pajėgios šalys kaip Vokietija, Lenkija, Čekija ir Ukraina.

„Oficialus tikslas yra išlikti šiame divizione, bet mūsų apetitas yra didesnis. Pirmiausia, norime patekti į pusfinalį, o ten jau greičiausiai lauktų vokiečiai, todėl sunku dar prognozuoti, kaip viskas susiklostys. Svarbiausia yra laimėti pirmąsias rungtynes. Jas laimėjus, jau būsime ramūs, kad savo uždavinius įgyvendinome ir tuomet galėtume siekti aukščiausių tikslų. Bet kokiu atveju, viskas priklausys nuo mūsų pasiruošimo“, – kalbėjo V. Valys.

Lietuvos rinktinės treneriai jau rugpjūčio mėnesį atsirinko 30 talentingiausių jaunių amžiaus grupės žaidėjų. Trečdalis žaidėjų dėl ligų, traumų ar išvykų negalėjo atvykti į paskutinę stovyklą.

„Tai, kad trečdalio žaidėjų trūksta šiek tiek pablogina nuotaiką, bet tikimės, kad kitose stovyklose susiriks visi žaidėjai. Rudenį turėjome dvi stovyklas su draugiškomis rungtynėmis, bet jų buvo per mažai, kad komanda susižaistų, todėl dabar mūsų tikslas yra patobulinti techniką grumtynėse ir standartinėse situacijose bei gerinti tarpusavio supratimą“, – pabrėžė V. Valys.

Praėjusiais metais prieš Lietuvos 18-mečių rinktinės vairo stoję V. Valys ir R. Zeringis iškart įgyvendino svarbiausią tikslą ir tapo „Conference 1“ diviziono čempionais. Šiais metais pokyčių trenerių štabe nėra, o beveik pusė praėjusiais metais rungtyniavusių žaidėjų dar galės žaisti ir šiemet. Dėl to darbas ruošiantis Europos pirmenybėms kiek palengvėja.

„Praėjusiais metais man visa komanda buvo nauja, o dabar beveik pusę komandos sudaro patirties jau turintys žaidėjai, kurie jau daugmaž žino trenerių poreikius ir gali padėti jaunesniems regbininkams“, – aiškino V. Valys.

Kitas pasirengimo Europos čempionatui ciklas vyks vasario 16-18 dienomis Kaune.

„Tuomet didžiausias dėmesys bus skiriamas žaidimo „šlifavimui“ ir klaidų analizei. Didžiausia bėda yra su grumtynių žaidėjais, nes buvę lyderiai jau nebegali žaisti, o jauni žaidėjai turi mažai patirties. Vėjerių nemažai liko nuo praėjusių metų, todėl jiems reikės pritaikyti kai kuriuos naujus derinius bei sukurti naujus. Svarbu kuo greičiau jaunus žaidėjus prijungti prie vyresnių ir suburti darnų kolektyvą. Su tolimesniais pasiruošimo etapais matysime, ar mes žengiame į priekį, ar ne“, – situaciją rinktinėje apžvelgė treneris.

Treneris pridūrė, kad šiemet pasiruošimą teks kiek pakoreguoti dėl Lietuvos jaunių regbio-7 rinktinės, kuri šiais metais Lietuvoje kausis su stipriausiomis Senojo žemyno ekipomis, tačiau praėjusiais metais įveikti visi sunkumai teikia vilčių, kad ir šiemet pavyks pasiekti užsibrėžtus rezultatus.

V. Valys savo komandoje mato keletą meistriškumu išsiskiriančių žaidėjų, tačiau išskirti lyderių nenorėjo.

„Matau keletą perspektyvių vaikinų, bet visiems reikia daug dirbti“, – pridūrė treneris.