Regbis.lt
Dėmesio

Jaunių rinktinės laukia grėsmingas varžovas

Lenkijoje vykstančio antrojo pagal pajėgumą Europos jaunių (iki 18 metų) regbio čempionato diviziono („Trophy“) turnyre antradienį Lietuvos rinktinė dėl patekimo į finalą kausis su viena turnyro favoričių Vokietijos komanda.

Turnyro ketvirtfinalyje Vidmanto Valio treniruojami lietuviai 10:0 nugalėjo Liuksemburgą ir iškart įgyvendino minimalų tikslą – išlikti „Trophy“ divizione. Visgi treneris pabrėžė, kad rungtynėms su vokiečiais buvo rengtasi atsakingai ir mūsiškiai mėgins varžovams mesti gerą kovą.

Lietuvos jaunių rinktinės gydytojas Justinas Geraltauskas džiaugėsi, kad po pirmųjų rungtynių su Liuksemburgu pavyko išvengti rimtesnių traumų ir visi žaidėjai yra pasirengę žaisti.

„Situacija gana nebloga. Po pirmųjų rungtynių naujų traumų neatsirado. Žinoma, daugiau-mažiau visi turi problemėlių, todėl darbo buvo tikrai nemažai. Jaučiasi, kad fizinis pasiruošimas nėra pats geriausias, todėl po sunkesnių rungtynių ar treniruočių daug kas skundžiasi raumenų skausmas. Bet iš esmės dabar viskas yra gana neblogai, pavyko visiems atsistatyti pilnai“, – pasakojo J. Geraltauskas.

Vokiečiai ketvirtfinalyje 34:5 nugalėjo Šveicarijos regbininkus. Rungtynės su Vokietija vyks antradienį 16 val.

Kitame pusfinalyje susitiks Čekijos ir Lenkijos komandos. Turnyro nugalėtoja iškovos kelialapį į elitinį divizioną.

Lietuvos rinktinė jau yra tarp 12-os stipriausių Europos komandų ir visa tai pasiekta be valstybės paramos, nes tradicinis regbis nėra olimpinė sporto šaka ir dėl to nesusilaukia pripažinimo savo šalyje.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Adamas Petronis (Šiaulių sporto gimnazija), Aladas Bražas (Šiaulių „SM Klevas“), Arnas Mikulskis (Šiaulių sporto gimnazija), Deividas Vorašilka (Šiaulių sporto gimnazija), Domas Darevskis (Alytaus RK), Elonas Dubovikas („SM Klevas“), Gytis Ragaišis (Kauno „Žalgiris“), Ignas Žukas (Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazija), Irmantas Rumbauskas (Šiaulių sporto gimnazija), Justinas Mėlinis („Klaipėdos kovas“), Kasparas Lukoševičius (Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazija), Laimonas Mendelis (Šiaulių „Vairas“), Lukas Garunkšnis (Šiaulių sporto gimnazija), Lukas Valeckas (Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazija), Mantvydas Matiukas (Šiaulių sporto gimnazija), Matas Miežys (Šiaulių sporto gimnazija), Nedas Pocius („SM Klevas“), Nidas Vidzickas (Jonavos „Tauras“), Nortas Albanavičius (Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazija), Povilas Kėža („SM Klevas“), Robertas Stočkūnas (Jonavos „Tauras“), Rokas Darbutas (Šiaulių sporto gimnazija), Santaras Karnytis (Šiaulių sporto gimnazija). Vyr. treneris: Vidmantas Valys. Treners: Rimantas Zeringis. Vadovas: Paulius Zubavičius. Gydytojas: Justinas Geraltauskas.