Regbis.lt
Dėmesio

K. Navickas: „Šešių nacijų“ turnyras leidžia tobulėti

Jau šį savaitgalį startuoja prestižinis „Šešių nacijų“ regbio turnyras. Šešios stipriausios Europos komandos – Anglija, Airija, Prancūzija, Škotija, Velsas ir Italija – sausakimšuose stadionuose sieks vieno svarbiausių regbio trofėjų.

Čempionės titulą gins galingą žaidimą pastaraisiais metais demonstruojanti Anglijos rinktinė. Vis dėlto, tiek Airijos, tiek Škotijos, tiek Velso, tiek Prancūzijos rinktinės yra pasiryžusios nukarūnuoti čempionus, o italai kaip visada lieka tamsusis arkliukas, galintis pridaryti nemalonumų bet kuriai komandai.

Praėjusiais metais „Šešių nacijų“ turnyras buvo pripažintas labiausiai lankomu sporto čempionatu pasaulyje, o žiūrovų vidurkis siekė net 72 tūkst.

Prancūzijoje rungtyniaujantis geriausias 2017 metų Lietuvos regbininkas Karolis Navickas nekantraudamas laukia „Šešių nacijų“ starto, nes aukščiausio lygio regbis yra tarsi spektaklis, kurį norisi žiūrėti ir juo mėgautis.

„Kiekvienais metais laukiu vasario mėnesio, nes prasideda „Šešios nacijos“. Šiais metais pasidarėme simboliškas lažybas su draugais, kad būtų dar įdomiau stebėti turnyrą. Jis įdomus tuo, kad jame žaidžia stipriausios Europos rinktinės. Įdomu stebėti, kaip patobulėjo kiekviena rinktinė, pažiūrėti, ar nepasikeitė žaidimo braižas. Mėgstu paanalizuoti komandų žaidimą, o tai padeda tobulėti ir pačiam“, – pasakojo K. Navickas.

K. Navickas prisipažino, kad Prancūzijoje „Šešios nacijos“ visada susilaukia didelio ažiotažo, o Prancūzijos rinktinėje yra jam žinomų žmonių. Vis dėlto, palaikyti jis žada ne prancūzus.

„Prancūzija mylį regbį ir visada per „Šešias nacijas“ būna didelis susidomėjimas. Deja, keli pastarieji čempionatai prancūzams nenusisekė, todėl bus įdomu stebėti, kaip jie atrodys šiemet. Prancūzijos rinktinė pakeitė trenerius, o grumtynių treneriu tapo tas, kuris treniravo mane, kai atstovavau „Aix de Provence“ klubui. O palaikysiu Škotijos rinktinę, nes ji labai sparčiai tobulėja ir gali toli nueiti tiek „Šešių nacijų“ turnyre, tiek artėjančiame pasaulio čempionate. Mane žavi jų gynyba, todėl tikiuosi, kad škotai kausis dėl aukščiausių vietų“, – mintimis dalinosi K. Navickas.

Lietuvos rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius prieš porą metų rungtyniavo Velse ir galėjo iš arti matyti, kas vyksta šalyje, kuomet rungtyniauja Velso rinktinė.

„Velsas yra pamišęs dėl regbio. Ten žmonių yra panašiai, kiek Lietuvoje, bet kai prasideda „Šešios nacijos“ ir žaidžia Velso rinktinė, tai visos gatvės ištuštėja, visi sulenda į barus, stadionus, kur būna specialiai pastatyti televizoriai. Visas Velsas tuo gyvena. Tuo metu smarkiai padaugėja žmonių su atributika, miestuose daug reklamos“, – pasakojo Ž. Radžius.

Jau pirmąjį savaitgalį laukia intriguojančios kovos. Šeštadienį Velsas žais su Škotija, o Prancūzija – su Airija. Sekmadienį pirmą turą užbaigs Anglijos ir Italijos regbininkų akistata.

Lietuvoje transliacijas galima stebėti per „ViaPlay“ platformą ir „Viasat Sport Baltics“ televiziją.

Savaitgalio tvarkaraštis:

vasario  3 d.

16.10 val. Velsas – Škotija

18.40 val. Prancūzija – Airija

vasario 4 d.

16.55 val. Italija – Anglija.