Regbis.lt
Dėmesio

K. Radzevičiaus turnyre paaiškėjo Lietuvos čempionės

IMG_8466

Saulėtą ir karštą sekmadienį geriausios Lietuvos regbininkės rinkosi Marijampolėje, kur vyko trečią kartą organizuotas nusipelniusio trenerio Kostanto Radzevičiaus atminimo turnyras. Šiemet turnyras buvo įskaitytas ir kaip atviras Lietuvos čempionatas, todėl regbininkės grūmėsi ir dėl Lietuvos pirmenybių apdovanojimų.

Prieš turnyrą, tradiciškai, visos komandos susirinko prie K. Radzevičiaus kapo ir pagerbė šį nusipelniusį trenerį. Prieš pirmąsias rungtynes jo atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

Viso turnyro metu vyko atkaklios kovos tarp dviejų Vilniaus VRA ekipų, atsikūrusios daugkartinės Lietuvos čempionės Marijampolės ŽSM komandos bei iš Lenkijos atvykusio Getrzvaldo „Sportowy Rugby“ klubo.

Pernykštės čempionės Vilniaus VRA regbininkės po dramatiškos kovos 7:5 įveikė viešnias iš Lenkijos ir 31:0 pranoko VRA antrąją komandą. Tuo tarpu marijampolietės 20:7 nugalėjo VRA-2 ekipą ir 25:5 – „Sportowy Rugby“ komandą. Tai reiškė, kad turnyro ir Lietuvos čempionato nugalėtojos vardo grūmėsi VRA-1 ir ŽSM komandos.

Rungtynių pradžioje rezultatas dar buvo lygus 5:5, bet tuomet didesnę ištvermę pademonstravo jaunoji VRA-1 ekipa. Vos ne kas savaitgalį turnyruose dalyvaujančios VRA regbininkės surengė keletą gražių atakų ir iškovojo pergalę 29:5.

Trečiąją vietą turnyre užėmė Lenkijos komanda. Ji 19:5 pranoko VRA-2 ekipą, kuriai atiteko Lietuvos čempionato bronza.

„Kai yra konkurencija, tuomet žaidėjos tobulėja ir yra įdomiau žaisti. Šį kartą buvo gera kova su Lenkijos klubu ir Marijampolės ekipa. Pastaroji nuo pernai metų sustiprėjo, grįžo žaidėja iš Anglijos, kuri pastiprino komandą, todėl buvo intriga dėl Lietuvos čempionių vardų, bet vis dėlto, norėtųsi, kad Lietuvoje būtų daugiau moterų ekipų, – kalbėjo VRA ekipos treneris Algimantas Žvinklys. – Manau, kad mūsų pergalę lėmė tai, kad merginos nuosekliai dirba, žino, ko nori. Mes šiemet nuolat dalyvaujame turnyruose užsienyje – užėmėme trečiąsias vietas turnyre Vengrijoje, Latvijos taurės varžybose ir Latvijos čempionato pirmajame etape. Mes turime kur tobulėti. Dabar patys organizuosime tarptautinį turnyrą Vilniuje, kur bus puiki proga vėl pasivaržyti Lietuvos ir kaimyninių šalių ekipoms“.

Geriausiomis žaidėjomis buvo išrinktos Sabina Sinkevič (VRA-1), Inga Mikelionytė (ŽSM), Kasia Slesinska („Sportowy Rugby“) ir Indrė Mickevičiūtė (VRA-2).

Dėl K. Radzevičiaus atminimo taurės varžėsi ir dvi vyrų ekipos. Taurę iškovojo Vilniaus VRA klubas, kuris tris kartus – 24:5, 26:17 ir 24:7 – įveikė kovingai rungtyniavusius Marijampolės „Sūduvio“ regbininkus.

Geriausiais žaidėjais išrinkti Domantas Stravinskas (VRA) ir Raimundas Čereška („Sūduvis“).

K. Radzevičius – ilgametis regbio vedlys, Lietuvos moterų regbio pradininkas, ilgametis rinktinės treneris. Keletas jo auklėtinių vis dar sėkmingai žaidžia regbį ir su Lietuvos rinktine dalyvauja Europos čempionatuose.

„Visada išliks šviesus mūsų mylimo trenerio atminimas. Jis tikėjo mumis, kai daugiau niekas netikėjo. Tikiu, kad šis tradicinis turnyras leis išsaugoti jo palikimą ir perduotą aistrą regbiui“, – sakė turnyro organizatorė, K. Radzevičiaus dukra Aiva Radzevičiūtė.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *