Regbis.lt
Dėmesio

Kaune praūžė regbio festivalis

Kaune praūžė masinis regbio festivalis. 16 komandų iš 11 Lietuvos miestų ir rajonų kovojo dėl stipriausios pradinės mokyklos vardo finalinėse Lietuvos TAG regbio varžybose.

„Regbis.Viči.Jėga“ čempionato nugalėtojais tapo Lazdijų rajono Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos auklėtiniai. Puikų žaidimą pademonstravę seirijiečiai pranoko ne tik Lietuvos didmiesčių ekipas, bet ir regbio sostine laikomų Šiaulių mokyklų komandas.

Finale A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos komanda 5:4 nugalėjo Vilniaus Antakalnio progimnazijos jaunuosius regbininkus. Trečioji vieta atiteko Šiaulių Jovaro progimnazijai, kuri mažajame finale 7:6 įveikė Panevėžio Rožyno progimnazijos moksleivius.

„Renginys, kuris rengiamas ne pirmus metus, yra labai šaunus, nes jame susirenka stipriausios Lietuvos mokyklos. Norime pritraukti kuo daugiau vaikų mokyklose, kad sportuotų, aktyviai žaistų ir pasiliktų su regbiu. Visi mano auklėtiniai, kurie pernai taip pat dalyvavo šiame renginyje, labai norėjo dar kartą dalyvauti Lietuvos čempionate, stengėsi kovoti ir laimėti. Aplinka Kaune buvo labai šauni, aikštė paruošta, prizai įsteigti. Tai labai skatina vaikus sportuoti“, – pasakojo nugalėtojų komandos treneris, Alytaus regbio klubo pirmininkas Darius Venzlauskas.

Vienas renginio organizatorių ir Lietuvos regbio-7 rinktinės treneris Sigitas Kukulskis pabrėžė, kad žaidimas vaikams yra labai naudingas.

„Pats renginys Lietuvos mastu yra labai reikalingas vaikams. Mokyklose, kuriose nežaidžiamas didysis regbis, vaikai gali drąsiai šį žaidimą žaisti per kūno kultūros pamokas, po pamokų salėse arba mokyklų aikštelėse. Tai labai paprastas, judrus ir labai vaikams naudingas žaidimas“, – pasakojo S. Kukulskis.

Penktąją vietą Kaune užėmė ir „Viči“ didžiąją taurę iškovojo Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos mokiniai. S. Kukulskis džiaugėsi, kad regbis sparčiai populiarėja vaikų tarpe.

„Pastebėjau tokią tendenciją, kad vaikai kiemuose nešiojasi regbio kamuolį. Mums tai yra šventė. Vaikai dabar lauke būna ne tik su futbolo kamuoliu, bet ir su regbio. Ieškome visokių variantų, kad kuo daugiau Lietuvos vaikų supažindinti su regbio sporto šaka“, – sakė S. Kukulskis.

„Džiugu matyti, kad jaunimas sportuoja ir leidžia laiką ne kažkur gatvėse, o sportuodami aktyvų ir gražų žaidimą. Vaikučiams augti padeda ir tai, kad mūsų vyrams labai gerai sekasi, jie reitinguose vis kyla į viršų“, – kalbėjo varžybose apsilankęs „Vičiūnų“ grupės atstovas Gintaras Klikma.

TAG regbis – nekontaktinė regbio forma. Žaidėjai yra apsijuosę diržus, prie kurių lipdukais pritvirtintos dvi juostelės. Žaidimo metu kamuolį nešančio žaidėjo (puolėjo) sugriebimas yra labai paprastas: gynėjui pagriebus vieną iš juostelių, puolėjas privalo perduoti kamuolį kitam žaidėjui.

Geriausiais žaidėjais pripažinti Mindaugas Alekna (Vilniaus Fabijoniškių vid. mokykla), Ridas Banevičius (Panevėžio Rožyno progimnazija), Nedas Latanauskas (Šiaulių „Rasos“ progimnazija), Augustas Svalbonas (Šiaulių Jovaro progimnazija), Martynas Šetkus (Vilniaus Antakalnio progimnazija), Karolis Juknelis (Jurbarko raj. Vadžgirio pagr. mokykla), Vilius Jokšas (Plungės A. Jucio pagr. mokykla), Germanas Čibinskas (Alytaus Senamiesčio pagr. mokykla), Ignas Rimeikis (Kauno raj. Pilėnų pagr. mokykla), Karolis Dainauskas (Lazdijų raj. Serijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazija), Gabija Morkūnaitė (Kauno A. Stulginskio mokykla), Adrijus Aras Jonuška (Šiaulių Ragainės progimnazija), Erikas Blynovas (Telšių raj. Nevarėnų pagr. mokykla), Aurimas Daudoras (Telšių Germanto pagr. mokykla), Iveta Uleckaitė (Kauno Vaišvydavos pagr. mokykla) ir Nedas Laurinavičius (Šiaulių Gegužių progimnazija).

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *