Regbis.lt
Dėmesio

Lietuva – Serbija. Varžybų belaukiant

Serbai
Serbijoje regbis išgyvena mini renesansą. Komanda keletą metų kapanojosi reitingų žemutinėje dalyje, bet pastaruoju metu demonstruoja stabilesnį žaidimą. Namuose nugalėta Andora 32:7 (lietuviai Andorą įveikė 26-10) ir išvykoje Šveicarija 6-12 (lietuviai šveicarus „padarė“ 33-0).
Serbijos komandoje kokybiniai pokyčiai įvyko po gėdingo pralaimėjimo Armėnijai namuose 0-41. Buvo pakeistas federacijos prezidentas, naujas vadovas atėjo su naujomis idėjomis: į rinktinę buvo pakviesti geriausi jauni žaidėjai ir į pensiją išleisti veteranai, kurie rinktinėje tūnojo vien dėl pažinčių su buvusiu federacijos vadovu. Buvo suorganizuotos rinktinės pasiruošimo stovyklos ir Serbija pradėjo demonstruoti stabilesnį žaidimą. Beje, mes Lietuvoje irgi pakeitėme federacijos prezidentą, bet normalaus rinktinės pasiruošimo proceso kaip nebuvo, taip jo ir iki šiol nėra. Serbų rinktinės pagrindą sudaro vietiniame čempionate rungtyniaujantys žaidėjai, yra pora žaidėjų atstovaujančių Italijos klubams ir vienas veikėjas, kuris sugebėjo įsitvirtinti ir Naujosios Zelandijos II lygoje (įdomu, jis šiaip emigrantas, ar toks geras žaidėjas? Tikėkimės, kad tik emigrantas.

serbija

Istorija. Legendos. Gandai
Vienintelį kartą Lietuva su Serbija (tada dar Jugoslavija) žaidė1998 m. Belgrade. Šios varžybos apipintos daugybe legendų ir keistų sutapimų.
Varžybos vyko dar tais romantiškais laikais, kai Lietuvos rinktinė išsirengdavo į poros savaičių kruizus po Europą su fantastiškai kaukiančiais ir smirdančiais „Ikarusais“ arba minkštais:) „Lazais“.
Lietuviai į Jugoslaviją vyko tiesiai iš varžybų Šveicarijoje, kur po dramatiškos kovos (23-21) buvo nugalėta šeimininkų ekipa. Pasiekus tada dar Slobodano Miloševičiaus valdas, paaiškėjo, kad „kažkas“ negerai su vizomis… sutapimas, ar ne bet buvo labai pasistengta, kad Lietuvos rinktinė su visu autobusu 16 valandų išbuvo uždaryti aptvare ir iš pasienio pajudėjo taip ir nesupratę, kas tokio blogo buvo su tomis vizomis… bet kadangi lietuvių lašinių ir juodos duonos atsargos dar nebuvo išsekę, komanda į Belgradą atvyko soti ir pikta.
Varžybų pradžia žadėjo neblogą baigtį, bet ir vėl tie sutapimai. Lietuvių prispaudimo neužskaitė čekų arbitras, o už pernelyg karštus ginčus su teisėju iš aikštės buvo pašalintas tuometinės rinktinės lokomotyvas A. Ramančionis. Trumpai, lietuviai atvažiavo pervargę po varžybų su Šveicarais, Čekas teisėjas pjovė grybą, serbai ištraumavo puse komandos ir Lietuva labai neblogai pasikrovė malkyčių 44-0. Bet įdomybės tuo nesibaigė. Tuometinės rinktinės žaidėjai pasakuoja, kad buvo apgyvendinti viešbutyje/pavėsinėje/pašiūrėje. O persiringimo kambaryje buvo pritriesta patalpos viduryje ir pasivarginta šūdukais patepliot sienas. Ech, jau tas balkaniškas svetingumas.

turd1

Berods buvo bandyta, tokį priėmimą skųsti tarptautinei regbio federacijai, bet Jugoslaviją užbombardavo NATO, Slobo pabėgo, o tokios smulkmenos, kaip pritriesti kambariai, aišku, buvo užmirštos. Šalis turėjo rimtesnių problemų, šaunuoliai, kad sugebėjo atsitiesti po karo ir toliau vystyti regbį. Bet kažkokį keršto planelį reikėtų parengti. Geriausias kerštas būtų gėdingas (serbams) varžybų rezultatas. Iki jų lygio nereikia nusirist, ir grafiti „a la kakutis“ viešbutyje nereikėtų piešti.

Lietuviai
Vakarų fronte nieko naujo…
Mūsų regbio vadai ir toliau Pasauliui puikuojasi, kad mūsų rintinė pati sėkmingiausia, nenugalima ir tiesiog nuostabiai fantastiška.
Bet užmirštama paminėt porą smulkmenų:
1. Nenugalimoji Lietuvos rinktinė nėra turėjusi nė vienos normalios (bent 5 dienų) pasiruošimo stovyklos.
2. Rinktinė laimi ne dėl federacijos investicijų, vystant regbį (investicijų… pačiam net juokinga pasidarė), o dėl auksinės (1980-1985 m. gimusių) sportininkų kartos, jų atsidavimo regbiui ir talento. Šie sportininkai savo meistriškumą kėlė ir kelia žaisdami ne Lietuvos, o Anglijos, Airijos, Švedijos čempionatuose. Jų talentu reikia ne tik naudotis, bet ir jį deramai įvertinti ir branginti. Nes ir šių regbio fanatikų kantrybė nėra geležin
ė.

wwwgienalt_6670

Varžybos

Kaip daugumai žinoma, varžybos vyks šį šeštadienį Vilniuje, Vingio parko regbio stadione. Švilpukas 14 val. Laukiame visų su vėliavomis ir skardžiais balsais. Rinktinės žaidėjams labai svarbus Jūsų visų palaikymas.

B950_118113_0005

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *