Regbis.lt
Dėmesio

Lietuviai įspūdingai trinktelėjo durimis

Lietuviai labai garsiai trinktelėjo durimis šių metų Europos čempionate. Dominuodami aikštėje jie 24:0 (19:0) sutriuškino ilgus metus su elitinėmis Europos komandomis žaidžiančią Gruzijos rinktinę. Rungtynės parodė tikrąjį mūsų rinktinės pajėgumą ir lėmė septintą vietą.

Lietuviams paskutinėse rungtynėse 9 taškus pelnė Vytaras Bloškys, po 5 – Dovydas Taujanskas, Jonas Mikalčius ir Domantas Bagužis.

„Pergalę lėmė nusiteikimas. Į aikštę žengėme gerai nusiteikę, labai norėjome laimėti. Tiesiog buvo didesnis noras nei ankstesnėse rungtynėse. Žaidėme daugiau komandiškai, pavyko laikytis savo žaidimo braižo. Bandėme žaisti kraštais, kad ištampytume varžovus ir jie pavargtų. Tik klaidos anksčiau dažnai mums neleisdavo užbaigti atakų“, – mintimis dalinosi J. Mikalčius.

Net visko mačiusius „Sky Sports“ televizijos komentatorius šiame turnyre sužavėjęs J. Mikalčius pripažino – žaidimas su stipriausiomis Europos komandomis jam suteikė neįkainojamos sutarties.

„Patirtis man labai didelė, nes tu gyveni su profesionalais, valgai tą pačią duoną, gali matyti jų treniruotes. Jeigu nori būti geriausias, turi mokytis iš geriausių. Žingsnis po žingsnis mes, lietuviai, sieksime aukščiausio lygio“, – pasakojo J. Mikalčius.

Septintoji vieta yra didžiausia Lietuvos regbio-7 rinktinės pergalė šių metų Europos čempionato turuose. Pirmajame etape Maskvoje (Rusija) mūsiškiai buvo aštunti, o antrajame ture Lione (Prancūzija) – dešimti.

Galutinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė aukštą devintąją vietą. Priminsime, kad į elitinį divizioną Lietuvos regbininkai po kelerių metų pertraukos pakilo tik pernai, kuomet triumfavo A diviziono turnyre Kaune.

„Padarėme viską, ką galėjome. Nesakau, kad vieta mus tenkina, bet su kiekvienu turnyru rodėme pažangą. Parodėme varžovams, kas mes esame, o ateityje galėsime žaisti dar geriau“, – pabrėžė Lietuvos regbininkas.

Pasak J. Mikalčiaus, Anglijoje jam visam laikui į atmintį įstrigs paskutinės grupės rungtynės su italais, kuriose lietuviai išplėšę jau pasibaigus pagrindiniam laikui.

Etapą Anglijoje laimėjo Prancūzijos regbininkai. Jie pratęsė įspūdingą savo žygį šių metų turnyre ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes. Finale prancūzai 14:5 įveikė šeimininkus anglus.

Kitą savaitgalį Lisabonoje (Portugalija) vyks Europos olimpinis atrankos turnyras, kuriame olimpinio kelialapio neturinčios ekipos kovos dėl patekimo į pasaulinį atrankos turnyrą, vyksiantį kitais metais.