Regbis.lt
Dėmesio

Lietuviai nugalėjo rumunus!

Pirmąją pergalę Lione (Prancūzija) vykstančiame antrajame Europos čempionato „Grand Prix“ diviziono turnyro etape iškovojo Lietuvos rinktinė. Lietuviai trečiosiose C grupės rungtynėse šeštadienį 31:19 (14:12) nugalėjo Rumunijos komandą ir užėmė trečiąją vietą.

Nors rumunai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo net 12:0, tačiau dar pirmajame kėlinyje po įspūdingų Jono Mikalčiaus ir Domanto Tautkaus reidų bei tikslių Dovydo Taujansko realizacijos smūgių lietuviai išsiveržė į priekį 14:12.

Antrajame kėlinyje Kęstutis Marcišauskas du kartus iš eilės prispaudė kamuolį įskaitiniame plote, o vėliau lietuvių pranašumą dar labiau padidino Vytaro Bloškio rezultatyvi ataka. Varžovai sumažinti atsilikimą sugebėjo tik paskutinės atakos metu.

„Pergalę lėmė didelis noras laimėti. Po dviejų pralaimėtų rungtynių žaidėjai neturėjo ką prarasti ir susikaupė šioms rungtynėms. Tokiu karštu oru daug ką lemia ryžtas ir noras. Šiose rungtynėse pasižymėjo nemažai žaidėjų, nes toks buvo mūsų žaidimo braižas, turėjome ieškoti tarpų varžovų gynyboje. Tuo pasinaudojęs, du kartus žeminimus atliko ir K. Marcišauskas“, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis.

Deja, nepalankiai susiklosčius rungtynėms kitose grupėse, lietuviai nepateko į ketvirtfinalį ir sekmadienį kartu su Velso, Gruzijos ir Rumunijos ekipomis kovos dėl 9-12 vietų bei dėl „Bowl“ taurės.

„Mums pergalė prieš rumunus buvo labai svarbi, kad patikėtume savo jėgomis. Mūsų pagrindinis tikslas yra „Grand Prix“ užimti ne žemesnę kaip dešimtą vietą. Mūsų žaidėjai iš kiekvienų rungtynių turi mokintis, ir jeigu mes nebūtume pasimokę iš pirmųjų dviejų mačų, mes pralaimėtume ir trečiąjį. Tuomet būtume visai nukabinę nosį, o dabar jaučiamas šioks toks pakilimas ir jis padės kovoti su būsimais varžovais sekmadienį. Mes mokame ir galime žaisti, tik reikia dar daugiau to noro ir azarto, lemiančius pergales“, – pabrėžė S. Kukulskis.

Primename, kad po kelerių metų pertraukos į Europos „Grand Prix“ divizioną grįžę lietuviai pirmajame etape Maskvoje (Rusija) užėmė aštuntąją vietą.

Lietuvos rinktinei šių metų „Grand Prix“ turnyre keliamas tikslas patekti tarp dešimties geriausių komandų. Trečiasis „Grand Prix“ etapas vyks Ekseteryje (Anglija) liepos 11-12 dienomis.