Regbis.lt
Dėmesio

Lietuvių pergalė Derliaus šventė Šiauliuose

40:12. Rezultatas įtikinamas, bet galėjo būti ir įtikinamesnis. Lietuviai žaidė patenkinamai. Andoros regbininkai iš vis nežaidė, tik gulėjo ant vejos, o kai atsistodavo, puldavo muštis. Varžybų pabaigoje į Šiaulių stadioną atėjo Dėdė Rudenėlis ir atnešė Derliaus šventę. Bet apie viską iš eilės.

Sport1 TV reportažas, vyr. trenerio, J.Vasiliausko, Valieros komentarai:

Rungtynės

Jos prasidėjo itin vangiai. Andoros regbininkai bandė atakuoti, o lietuviai, per daug nesistengdami, gynėsi. Pirmas 10 varžybų minučių drįsčiau pavadinti vienomis nuobodžiausių minučių, kurias sužaidė Lietuvos rinktinės per pastaruosius keletą metų. Be proto nuobodžios buvo ir paskutinės rungtynių minutės, bet jas žiūrovų akyse reabilitavo Valierkos benefisas ir Dėdės Rudenėlio Derliaus šventė (šiuos įvykius aptarsime vėliau).  Ypač šlubavo mūsų rinktinės trijų ketvirčių gynyba, varžovai buvo pasitinkami per lėtai, jiems buvo suteikiama per daug laisvės, o iš varžovų klaidų buvo išspaudžiamas minimumas. Grumtynių žaidėjai dirbo savo darbą, bet palydėdami komandos draugus taip pat nepersistengdavo.

Ženkliai fiziškai silpnesni Andoros regbininkai sugebėjo priešintis iki kėlinio vidurio, nes tik tada lietuviai sugalvojo, kad ir aikštės kraštuose gali vykti žaidimas. Keli staigūs reidai aikštės kraštais ir gausiai stadione susirinkusiems žiūrovams teko padėti saulėgrąžų pakelius į šalį ir paploti  už gražias Lietuvos rinktinės atakas. Kėlinio viduryje iš aikštės iššlubavo vienas pavojingiausių lietuvių žaidėjų, Maksimas Guseinovas. Būtent jam turint kamuolį savo rankose lietuvių atakos paaštrėdavo ir buvo kuriamos pavojingiausios pirmo kėlinio pradžios situacijos.

Maxas neabejotinai buvo vienas pavojingiausių rinktinės žaidėjų kol jo nesustabdė trauma

Maxas, kol jo nesustabdė trauma, neabejotinai buvo vienas pavojingiausių rinktinės žaidėjų

Maxą pakeitė „Kipšas“, Evaldas Štitilis. Tikriausiai nei jis pats, nei rinktinės treneriai, nei stadione susirinkę žiūrovai nesitikėjo, kad jo pasirodymas taip pagyvins komandos žaidimą. Pirmas prisilietimas prie kamuolio – 5 taškai, antra ataka – dar 5 Kipšo taškai. Evaldas savo pavyzdžiu parodė, kad Andoros regbininkams nėra kuo lygintis į Lietuvius, ir po kelių iš eilės sėkmingų reidų jau visa Lietuvos rinktinės žaidė daug pakiliau ir gražiau. Kėlinio pabaigą aptemdė E. Petroniui parodyta geltona kortelė (Egidijaus „nesusilaikymą“ pabandysiu pateisinti dalyje apie Andoros rinktinę).

Antrojo kėlinio pradžia sustatė viską į savo vietas. Po kelių greitų ir rezultatyvių lietuvių atakų, rungtynių baigtis tapo aiški net Dėdei Rudenėliui (kantrybės, plačiau apie jį straipsnio pabaigoje). Antro kėlinio viduryje lietuviai kartas nuo karto blykstelėdavo rezultatyviais išpuoliais, bet didžiąją laiko dalį akivaizdžiai nuobodžiavo ir laukė rungtynių pabaigos. Tiesa, Andora dar spėjo surengti vienintelę dėmesio vertą ataką, kai po sėkmingai sužaisto užribio, įstūmė lietuvius į jų žeminimo plotą. Antrą Andoros žeminimą aptarsime atskiroje pastraipoje, šiek tiek vėliau. Taigi, artėjant rungtynių pabaigai, žiūrovai vėl įniko į saulėgrąžas, žaidimas vyko lėtu tempu, abi komandos darė rutininius keitimus. Tada atėjo Derliaus šventė ir rungtynių pabaiga. Pergalė. Sveikiname rinktinę.

Naujų aprangų "krikštas" pavyko

Naujų aprangų "krikštas" pavyko

Andora

Nepabijosiu tokio išsireiškimo – Andoros komanda daro gėdą regbiui. Blogiausia, kad gėdą jie daro ne žaidimu, o nešvariu ir chuliganišku elgesiu aikštėje. Graudu buvo žiūrėti į nykštukinės šalies atstovų bandymus žaisti nors kiek padoresnį regbį, jie tai bandė pusę pirmo kėlinio, nesisekė. Tada lietuviai įjungė antrą pavarą ir žaidimo kokybe bei rezultatu paliko andoriečius toli sau už nugarų. Gerbiamieji varžovai, supratę, kad pergalės jie tikrai nepasieks, nusprendė atlikti sociologinį tyrimą  – „kiek kartų ir kokiais būdais galima provokuoti muštynes per regbio varžybas?“. Tyrimo imtis – 15 lietuvių, tyrimo trukmė – iki rungtynių pabaigos, tyrimo tikslas – įrodyti, kad ir beviltiškai pralaimint galima sukelti muštynes. Tyrimo rezultatai pateikiami straipsnio pabaigoje.

Andoros regbininkų supratimą apie garbingo žaidimo principus galėčiau palyginti nebent su brolių Lavrinovičių gebėjimu diskutuoti filosofinėmis temomis, ar Karlsono supratimu apie sveiką mitybą. Tokie veiksmai regbyje nepriimtini ir nepageidautini, o E.Petronio pirmojo kėlinio pabaigoje gauta kortelė buvo absoliuti neteisybė, nes iki to momento Andoros regbininkams jau seniai turėjo būti užskaitytas pralaimėjimas, dėl per didelio žaidėjų, išvarytų iš aikštės, skaičiaus.

Už tokius bajerius tarptautinėse varžybose žaidėjai yra šalinami iš karto kelioms rungtynėms. Gėda Andoros rinktinei

Už tokius bajerius tarptautinėse varžybose žaidėjai yra šalinami iš karto kelioms rungtynėms. Gėda Andoros rinktinei

Be muštynių Andoros komanda išsiskyrė dar vienu įdomiu aspektu. Beveik po kiekvienos lietuvių atakos, ant vejos likdavo gulėti ne vienas, bet iškarto keli Andoros regbininkai. Graudu buvo žiūrėti į vargšus chuliganiukus, kurie po kiekvieno ženkliai augalotesnių lietuvių prasiveržimo bejėgiškai vartydavosi ant vejos ir laukdavo gydytojo pagalbos. Kaip bebūtų keista, dėl traumos buvo pakeistas tik vienas andorietis. Peršasi kelios išvados apie Andoros regbininkus: pirma, jie nemoka pralaimėti, antra, jie mėgsta pasimušti, trečia, nevengia pasimuliuoti traumų , ketvirta, sprendžiant iš jų fizinio pasiruošimo, į treniruotes jie neina, penkta, Andoroje regbis išgyvena ne pačius geriausius laikus.

Lietuva

Mūsiškiai gerai sužaidė tik pirmo kėlinio vidurį ir antro kėlinio pradžią. Tais momentais buvo išties smagu stebėti rungtynes ir klausytis gausiai susirinkusios minios ošimo. Bet kodėl rinktinės žaidėjai tik retkarčiais sužibėdavo? Derėtų paklausti jų pačių , bet į galvą šauna keli paaiškinimai. Visų pirma, aiškiai matėsi, kad lietuviai per daug nuvertino priešininkus, todėl taip vangiai ir pradėjo rungtynes. Kaip minėjau, pirmo kėlinio pradžioje lietuviai ypač vangiai užpuldavo priešininkus gynyboje, o puolime žaidė per lėtai. Tik M.Misevičiui ir E.Ščavinskui pradėjus greičiau skirstyti kamuolį žaidimas atsigavo ir atnešė vaisių. Gynyba susitvarkė tik pirmo kėlinio pabaigoje, kai mūsų grumtynių žaidėjai prisiminė, kad retkarčiais reikia padėti ir trijų ketvirčių žaidėjams.

Nemaloniai nustebino trenerių sprendimai keičiant žaidėjus. Nesu didis specialistas, bet suprantu, kad žaidėjas yra keičiamas, jei jis pavargo, gavo traumą, ar rungtynių eiga reikalauja vienokių ar kitokių pakeitimų. Keitimai antro kėlinio pradžioje neatitiko nė vienos iš šių sąlygų. Rinktinės žaidėjai nėra maži vaikai ir labai nesupyks, jei ne visi 22 išbėgs į aikštę, juo labiau, jei komanda laimi. Negalima užmiršti ir žiūrovų, kurie ateina pažiūrėti reginio, o ne to kaip yra gadinama žaidimo kokybė, keičiant tą reginį kuriančius žaidėjus. Kalbant konkrečiau, debiutantas T.Prekevičius buvo kone naudingiausias grumtynių žaidėjas, bet jį kažkodėl reikėjo pakeisti. M.Misevičius, apskritai yra nepakeičiamas rinktinės atakų organizatorius, kam reikėjo keisti ir jį, tikrai nesuprantu. Tai tik pora pavyzdžių, bet mūsų rinktinėje jau seniai įsigyveno, praktika – būtinai lesit pažaisti visiems. Tai labai ydinga nuostata, ypač žiūrovų atžvilgiu, o ir ant atsarginių suolelio sėdintiems, tos kelios minutės aikštėje nieko nepakeis. Jei žaidėjai patenka į rintinę, reiškia žaidybinės praktikos jiems užtenka savo klubuose, ir jų sportinė forma tikrai nenukentės jei jie nesužais kelių minučių. Neseniai panašią diskusiją turėjau su vienu komandos draugu, bandžiau jam įrodyti, kad regbyje treneris tikrai neprivalo per varžybas išnaudoti visų 22 žaidėjų. Sekėsi sunkiai, bet manau pavyko įrodyti savo tiesas. Reziumuojant, regbis – ne seksas, visiems gerai nebus. O kai žaidžia rinktinė, nederėtų užmiršti, kad į sąvoką „visi“ patenka ir gražų regbį atėję pažiūrėti keli tūkstančiai žiūrovų.

Grįžkime prie rinktinės žaidimo. Šį kartą, kaip niekad, matėsi susižaidimo stoka, žaidėjai sunkai gaudėsi situacijose, ir, susidarė įspūdis, kad susižaidė tik pačių rungtynių eigoje. Tai jokia staigmena, kad Lietuva derinius šlifuoja varžybų metu, žaidėjams paprasčiausiai nesudaromos sąlygos juos kartotis kitu laiku. Trūksta treniruočių, trūksta inventoriaus, trūksta originalių derinių, daug ko trūksta, bet taip pat nereikėtų užmiršti, kad rinktinė žaidžia už ačiū. Garbė ir šlovė jiems už tai.

Kalbant apie pozityvias žaidimo puses, reikia pabrėžti sėkmingą trijų ketvirčių žaidėjų pasirodymą ir sėkmingus grumtynių standartinių situacijų derinius. Vienas geriausių rungtynių rinktinėje sužaidė E.Štitilis, J.Vasiliauskas. Patikimai kovojo T.Prekevičius, M.Grigas, R.Stankus. Visi kiti sužaidė šiek tiek žemiau savo galimybių ribos, bet ir to daugiau nei pakako pergalei pasiekti.

Šį kartą tikėjausi apsieiti be pastraipos apie Valierą… bet kur tau, kai personažas pats prašosi aprašomas. Pradžiai reikia paminėti, kad ir šį kartą galėjome grožėtis keliais užspyrimais į niekur arba beveik sau už nugaros. Na ir aišku tas žymusis  momentas rungtynių pabaigoje, oi tie delniukai, delniukai. Nežiūrėsiantiems įrašo, trumpas situacijos atpasakojimas. Grumtynės ties mūsų 5m. linija, kamuolį įveda Lietuva, jį priimti ruošiasi Valiera. Kamuolys išeina, perdavimas Edmučiui, kuris beje stovi savo žeminimo plote ir…

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Trumpai tariant, nepagavo Valiera paprasto perdavimo, bet nepagavo taip, kad priešininkas spėjo pribėgti ir prispausti kamuolį. Apgindamas ir reabilituodamas savo komandos draugą, galiu priminti, kad Valiera žaidė ne daugiau 53 procentų savo galimybių, nes po vieno prasiveržimo, kurio metu panaudojo gal 74 proc. savo galių, (situacija, kai po baudos Edmutis pats pasiprašė kamuolio, pažiūrėkit įraše) jis pusę Andoros rinktinės nuvilko mažiausiais 10 metrų. Nedaugžodžiaujant, maladec, Valiera, be tavęs Lietuvos regbis būtų daug nuobodesnis.

Derliaus šventė ir Dėdė Rudenėlis

Rungtynių pabaigoje, vienos iš paskutinių Andoros atakų metu, E.Žilius, tikrąja to žodžio prasme, išnešė vieną andorietį į užribį. Gal jam pasirodė tai kaip pažeminimas, ar dar koks velnias, bet po šios situacijos, Andoros chuliganai galutinai apsisprendė, kad reikia muštynių. Lietuviai bandė neatsakyti į provokacijas, bet Andoros žaidėjai labai jau norėjo gauti per galvas. Jiems pavyko, keli apsistumdymai, keli smūgiai ir tada prasidėjo… Šiauliečiai nusprendė supažindinti užjūrio svečius su Derliaus šventės tradicijomis, iš tribūnų pasipylė… obuolių kruša. Neslėpsiu, toks sirgalių gestas ne tik nustebino bet ir privertė šlykštėtis mūsų gerbėjų neišprusimu. Gėda jiems. Negalvojant apie galimas neigiamas „obuolių krušos“ pasekmes, pati situacija ganėtinai juokinga. Įdomu, ką pagalvojo Andoros komandos žaidėjai kai į juos pradėjo skrieti ne monetos, ne pomidorai, ne šiukšlės, bet obuoliai. Gal pagalvojo, kad kaip Ispanijoje vyksta „tomatinos“ šventė, taip Lietuvoje yra „obuolina „ : )

Ponai ir ponios, pristatome Jums Dėdę Rudenėlį, kuris vienintelis nesuprato, kad Derliaus šventė Šiaulių centriniame stadione jau buvo pasibaigusi, kai jis nusprendė ją pratęsti

Ponai ir ponios, pristatome Jums Dėdę Rudenėlį, kuris vienintelis nesuprato, kad Derliaus šventė Šiaulių centriniame stadione jau buvo pasibaigusi, kai jis nusprendė ją pratęsti

O po to į Derliaus šventės sceną įžengė Dėdė Rudenėlis. Nežinau kas žmogui šovė į galvą, bet personažas N.G. (redakcijai jo tapatybė žinoma) nusprendė pats pamokyti andoriečius gero tono. Graudžiai juokingai atrodė neblaivaus sirgaliaus bandymas prasiveržti į aikštę ir ten kažką padaryti Andoros regbininkams. Gerai ir tuo pačiu blogai, kad jam nepavyko prasiveržti. Gerai, nes priešingu atveju, už šį Dėdės Rudenėlio išsišokimą Lietuvai grėstų labai rimtos sankcijos. Blogai, nes jei Dėdei Rudenėliui visgi būtų pavykę prasiveržti link andoriečių, sprendžiant iš jo išvaizdos ir blaivumo laipsnio, jis tikrai būtų gavęs porą neblogų smūgių, kurių, už savo benefisą, tikrai buvo vertas. Ačiū Audriui Ramančioniui, kuris sugebėjo apginti Lietuvos regbį nuo labai didelės gėdos ir sulaikė Dėdės Rudenėlio prasiveržimą į aikštę.

Reziumuojant visas rungtynes, būtina priminti apgailėtiną, visomis prasmėmis, Andoros pasirodymą ir susižaidimo stokojantį, bet vis vien akiai labai malonų Lietuvos rinktinės pasirodymą. Geriausių varžybų žaidėju išrinkčiau E.Štitilį arba J.Vasiliauską. Taip pat, reikia padėkoti didžiuliai miniai šiauliečių ir miesto svečių, kurie nepabijoję žvarbaus oro palaikė rinktinę ir dar kartą nudžiugino didėjančiu regbio sirgalių skaičiumi. Visus su pergale!

Nuotraukos: Vidmanto Valio, viršelio nuotrauka: Andriaus Sutkaus

Daugiau nuotraukų: foto.rugby.lt ir fotografo Artūro Stapčinsko reportaže

Vaizdo įrašas
Pirmasis kėlinys

Antrasis kėlinys

Internetinė žiniasklaida apie rinktinės pergalę (paspaudę nuorodą, būsite nukreipti į straipsnį apie rungtynes):

http://www.lrytas.lt
http://www.delfi.lt
http://www.balsas.lt
http://www.alfa.lt
http://atn.lt
http://vilniaus.diena.lt
http://www.15min.lt
http://www.respublika.lt

632 Comments

 1. http://tinyurl.com/y2vnx359

  2019 06 23 at 14:31

  Monetary advisors business is people enterprise.

 2. Alvaro Augusto Vidigal

  2019 06 23 at 14:57

  I for all time emailed this webpage post page to all my contacts, since if like to read it
  after that my friends will too.

 3. Socopa Corretora

  2019 06 23 at 16:11

  Incredible points. Great arguments. Keep up the great effort.

 4. Alvaro Augusto Vidigal

  2019 06 23 at 17:17

  Hello, always i used to check web site posts here early in the daylight, since
  i enjoy to learn more and more.

 5. Socopa Corretora

  2019 06 23 at 19:07

  great publish, very informative. I’m wondering why the other experts of this sector
  don’t notice this. You should proceed your writing. I’m
  sure, you have a huge readers’ base already!

 6. Alvaro Augusto Vidigal

  2019 06 23 at 22:17

  Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you so much, However I am going through issues with your RSS.
  I don’t know why I can’t subscribe to it. Is there anyone
  else getting identical RSS issues? Anybody who knows the answer can you kindly respond?
  Thanks!!

 7. Keep up the wonderful piece of work, I read few blog posts on this site and I think that your weblog is very interesting and has lots of wonderful information.

 8. w88 login

  2019 06 24 at 06:34

  I haven’t checked in here for some time as I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I’ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend :)

 9. Nilo Lemos Neto

  2019 06 24 at 07:18

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues.

  When I look at your website in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some
  overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, fantastic blog!

 10. Socopa Corretora

  2019 06 24 at 10:06

  Every weekend i used to go to see this web site, because i
  wish for enjoyment, for the reason that this this website conations genuinely pleasant
  funny data too.

 11. Nilo Lemos Neto

  2019 06 24 at 11:19

  Simply want to say your article is as astounding. The clearness for your publish is simply excellent and that
  i can suppose you are an expert in this subject. Well with your permission let me to snatch your RSS feed to keep up to date with approaching post.

  Thank you 1,000,000 and please continue the enjoyable work.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *