Regbis.lt
Dėmesio

Lietuvių pergalė Derliaus šventė Šiauliuose

40:12. Rezultatas įtikinamas, bet galėjo būti ir įtikinamesnis. Lietuviai žaidė patenkinamai. Andoros regbininkai iš vis nežaidė, tik gulėjo ant vejos, o kai atsistodavo, puldavo muštis. Varžybų pabaigoje į Šiaulių stadioną atėjo Dėdė Rudenėlis ir atnešė Derliaus šventę. Bet apie viską iš eilės.

Sport1 TV reportažas, vyr. trenerio, J.Vasiliausko, Valieros komentarai:

Rungtynės

Jos prasidėjo itin vangiai. Andoros regbininkai bandė atakuoti, o lietuviai, per daug nesistengdami, gynėsi. Pirmas 10 varžybų minučių drįsčiau pavadinti vienomis nuobodžiausių minučių, kurias sužaidė Lietuvos rinktinės per pastaruosius keletą metų. Be proto nuobodžios buvo ir paskutinės rungtynių minutės, bet jas žiūrovų akyse reabilitavo Valierkos benefisas ir Dėdės Rudenėlio Derliaus šventė (šiuos įvykius aptarsime vėliau).  Ypač šlubavo mūsų rinktinės trijų ketvirčių gynyba, varžovai buvo pasitinkami per lėtai, jiems buvo suteikiama per daug laisvės, o iš varžovų klaidų buvo išspaudžiamas minimumas. Grumtynių žaidėjai dirbo savo darbą, bet palydėdami komandos draugus taip pat nepersistengdavo.

Ženkliai fiziškai silpnesni Andoros regbininkai sugebėjo priešintis iki kėlinio vidurio, nes tik tada lietuviai sugalvojo, kad ir aikštės kraštuose gali vykti žaidimas. Keli staigūs reidai aikštės kraštais ir gausiai stadione susirinkusiems žiūrovams teko padėti saulėgrąžų pakelius į šalį ir paploti  už gražias Lietuvos rinktinės atakas. Kėlinio viduryje iš aikštės iššlubavo vienas pavojingiausių lietuvių žaidėjų, Maksimas Guseinovas. Būtent jam turint kamuolį savo rankose lietuvių atakos paaštrėdavo ir buvo kuriamos pavojingiausios pirmo kėlinio pradžios situacijos.

Maxas neabejotinai buvo vienas pavojingiausių rinktinės žaidėjų kol jo nesustabdė trauma

Maxas, kol jo nesustabdė trauma, neabejotinai buvo vienas pavojingiausių rinktinės žaidėjų

Maxą pakeitė „Kipšas“, Evaldas Štitilis. Tikriausiai nei jis pats, nei rinktinės treneriai, nei stadione susirinkę žiūrovai nesitikėjo, kad jo pasirodymas taip pagyvins komandos žaidimą. Pirmas prisilietimas prie kamuolio – 5 taškai, antra ataka – dar 5 Kipšo taškai. Evaldas savo pavyzdžiu parodė, kad Andoros regbininkams nėra kuo lygintis į Lietuvius, ir po kelių iš eilės sėkmingų reidų jau visa Lietuvos rinktinės žaidė daug pakiliau ir gražiau. Kėlinio pabaigą aptemdė E. Petroniui parodyta geltona kortelė (Egidijaus „nesusilaikymą“ pabandysiu pateisinti dalyje apie Andoros rinktinę).

Antrojo kėlinio pradžia sustatė viską į savo vietas. Po kelių greitų ir rezultatyvių lietuvių atakų, rungtynių baigtis tapo aiški net Dėdei Rudenėliui (kantrybės, plačiau apie jį straipsnio pabaigoje). Antro kėlinio viduryje lietuviai kartas nuo karto blykstelėdavo rezultatyviais išpuoliais, bet didžiąją laiko dalį akivaizdžiai nuobodžiavo ir laukė rungtynių pabaigos. Tiesa, Andora dar spėjo surengti vienintelę dėmesio vertą ataką, kai po sėkmingai sužaisto užribio, įstūmė lietuvius į jų žeminimo plotą. Antrą Andoros žeminimą aptarsime atskiroje pastraipoje, šiek tiek vėliau. Taigi, artėjant rungtynių pabaigai, žiūrovai vėl įniko į saulėgrąžas, žaidimas vyko lėtu tempu, abi komandos darė rutininius keitimus. Tada atėjo Derliaus šventė ir rungtynių pabaiga. Pergalė. Sveikiname rinktinę.

Naujų aprangų "krikštas" pavyko

Naujų aprangų "krikštas" pavyko

Andora

Nepabijosiu tokio išsireiškimo – Andoros komanda daro gėdą regbiui. Blogiausia, kad gėdą jie daro ne žaidimu, o nešvariu ir chuliganišku elgesiu aikštėje. Graudu buvo žiūrėti į nykštukinės šalies atstovų bandymus žaisti nors kiek padoresnį regbį, jie tai bandė pusę pirmo kėlinio, nesisekė. Tada lietuviai įjungė antrą pavarą ir žaidimo kokybe bei rezultatu paliko andoriečius toli sau už nugarų. Gerbiamieji varžovai, supratę, kad pergalės jie tikrai nepasieks, nusprendė atlikti sociologinį tyrimą  – „kiek kartų ir kokiais būdais galima provokuoti muštynes per regbio varžybas?“. Tyrimo imtis – 15 lietuvių, tyrimo trukmė – iki rungtynių pabaigos, tyrimo tikslas – įrodyti, kad ir beviltiškai pralaimint galima sukelti muštynes. Tyrimo rezultatai pateikiami straipsnio pabaigoje.

Andoros regbininkų supratimą apie garbingo žaidimo principus galėčiau palyginti nebent su brolių Lavrinovičių gebėjimu diskutuoti filosofinėmis temomis, ar Karlsono supratimu apie sveiką mitybą. Tokie veiksmai regbyje nepriimtini ir nepageidautini, o E.Petronio pirmojo kėlinio pabaigoje gauta kortelė buvo absoliuti neteisybė, nes iki to momento Andoros regbininkams jau seniai turėjo būti užskaitytas pralaimėjimas, dėl per didelio žaidėjų, išvarytų iš aikštės, skaičiaus.

Už tokius bajerius tarptautinėse varžybose žaidėjai yra šalinami iš karto kelioms rungtynėms. Gėda Andoros rinktinei

Už tokius bajerius tarptautinėse varžybose žaidėjai yra šalinami iš karto kelioms rungtynėms. Gėda Andoros rinktinei

Be muštynių Andoros komanda išsiskyrė dar vienu įdomiu aspektu. Beveik po kiekvienos lietuvių atakos, ant vejos likdavo gulėti ne vienas, bet iškarto keli Andoros regbininkai. Graudu buvo žiūrėti į vargšus chuliganiukus, kurie po kiekvieno ženkliai augalotesnių lietuvių prasiveržimo bejėgiškai vartydavosi ant vejos ir laukdavo gydytojo pagalbos. Kaip bebūtų keista, dėl traumos buvo pakeistas tik vienas andorietis. Peršasi kelios išvados apie Andoros regbininkus: pirma, jie nemoka pralaimėti, antra, jie mėgsta pasimušti, trečia, nevengia pasimuliuoti traumų , ketvirta, sprendžiant iš jų fizinio pasiruošimo, į treniruotes jie neina, penkta, Andoroje regbis išgyvena ne pačius geriausius laikus.

Lietuva

Mūsiškiai gerai sužaidė tik pirmo kėlinio vidurį ir antro kėlinio pradžią. Tais momentais buvo išties smagu stebėti rungtynes ir klausytis gausiai susirinkusios minios ošimo. Bet kodėl rinktinės žaidėjai tik retkarčiais sužibėdavo? Derėtų paklausti jų pačių , bet į galvą šauna keli paaiškinimai. Visų pirma, aiškiai matėsi, kad lietuviai per daug nuvertino priešininkus, todėl taip vangiai ir pradėjo rungtynes. Kaip minėjau, pirmo kėlinio pradžioje lietuviai ypač vangiai užpuldavo priešininkus gynyboje, o puolime žaidė per lėtai. Tik M.Misevičiui ir E.Ščavinskui pradėjus greičiau skirstyti kamuolį žaidimas atsigavo ir atnešė vaisių. Gynyba susitvarkė tik pirmo kėlinio pabaigoje, kai mūsų grumtynių žaidėjai prisiminė, kad retkarčiais reikia padėti ir trijų ketvirčių žaidėjams.

Nemaloniai nustebino trenerių sprendimai keičiant žaidėjus. Nesu didis specialistas, bet suprantu, kad žaidėjas yra keičiamas, jei jis pavargo, gavo traumą, ar rungtynių eiga reikalauja vienokių ar kitokių pakeitimų. Keitimai antro kėlinio pradžioje neatitiko nė vienos iš šių sąlygų. Rinktinės žaidėjai nėra maži vaikai ir labai nesupyks, jei ne visi 22 išbėgs į aikštę, juo labiau, jei komanda laimi. Negalima užmiršti ir žiūrovų, kurie ateina pažiūrėti reginio, o ne to kaip yra gadinama žaidimo kokybė, keičiant tą reginį kuriančius žaidėjus. Kalbant konkrečiau, debiutantas T.Prekevičius buvo kone naudingiausias grumtynių žaidėjas, bet jį kažkodėl reikėjo pakeisti. M.Misevičius, apskritai yra nepakeičiamas rinktinės atakų organizatorius, kam reikėjo keisti ir jį, tikrai nesuprantu. Tai tik pora pavyzdžių, bet mūsų rinktinėje jau seniai įsigyveno, praktika – būtinai lesit pažaisti visiems. Tai labai ydinga nuostata, ypač žiūrovų atžvilgiu, o ir ant atsarginių suolelio sėdintiems, tos kelios minutės aikštėje nieko nepakeis. Jei žaidėjai patenka į rintinę, reiškia žaidybinės praktikos jiems užtenka savo klubuose, ir jų sportinė forma tikrai nenukentės jei jie nesužais kelių minučių. Neseniai panašią diskusiją turėjau su vienu komandos draugu, bandžiau jam įrodyti, kad regbyje treneris tikrai neprivalo per varžybas išnaudoti visų 22 žaidėjų. Sekėsi sunkiai, bet manau pavyko įrodyti savo tiesas. Reziumuojant, regbis – ne seksas, visiems gerai nebus. O kai žaidžia rinktinė, nederėtų užmiršti, kad į sąvoką „visi“ patenka ir gražų regbį atėję pažiūrėti keli tūkstančiai žiūrovų.

Grįžkime prie rinktinės žaidimo. Šį kartą, kaip niekad, matėsi susižaidimo stoka, žaidėjai sunkai gaudėsi situacijose, ir, susidarė įspūdis, kad susižaidė tik pačių rungtynių eigoje. Tai jokia staigmena, kad Lietuva derinius šlifuoja varžybų metu, žaidėjams paprasčiausiai nesudaromos sąlygos juos kartotis kitu laiku. Trūksta treniruočių, trūksta inventoriaus, trūksta originalių derinių, daug ko trūksta, bet taip pat nereikėtų užmiršti, kad rinktinė žaidžia už ačiū. Garbė ir šlovė jiems už tai.

Kalbant apie pozityvias žaidimo puses, reikia pabrėžti sėkmingą trijų ketvirčių žaidėjų pasirodymą ir sėkmingus grumtynių standartinių situacijų derinius. Vienas geriausių rungtynių rinktinėje sužaidė E.Štitilis, J.Vasiliauskas. Patikimai kovojo T.Prekevičius, M.Grigas, R.Stankus. Visi kiti sužaidė šiek tiek žemiau savo galimybių ribos, bet ir to daugiau nei pakako pergalei pasiekti.

Šį kartą tikėjausi apsieiti be pastraipos apie Valierą… bet kur tau, kai personažas pats prašosi aprašomas. Pradžiai reikia paminėti, kad ir šį kartą galėjome grožėtis keliais užspyrimais į niekur arba beveik sau už nugaros. Na ir aišku tas žymusis  momentas rungtynių pabaigoje, oi tie delniukai, delniukai. Nežiūrėsiantiems įrašo, trumpas situacijos atpasakojimas. Grumtynės ties mūsų 5m. linija, kamuolį įveda Lietuva, jį priimti ruošiasi Valiera. Kamuolys išeina, perdavimas Edmučiui, kuris beje stovi savo žeminimo plote ir…

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Be komentarų

Trumpai tariant, nepagavo Valiera paprasto perdavimo, bet nepagavo taip, kad priešininkas spėjo pribėgti ir prispausti kamuolį. Apgindamas ir reabilituodamas savo komandos draugą, galiu priminti, kad Valiera žaidė ne daugiau 53 procentų savo galimybių, nes po vieno prasiveržimo, kurio metu panaudojo gal 74 proc. savo galių, (situacija, kai po baudos Edmutis pats pasiprašė kamuolio, pažiūrėkit įraše) jis pusę Andoros rinktinės nuvilko mažiausiais 10 metrų. Nedaugžodžiaujant, maladec, Valiera, be tavęs Lietuvos regbis būtų daug nuobodesnis.

Derliaus šventė ir Dėdė Rudenėlis

Rungtynių pabaigoje, vienos iš paskutinių Andoros atakų metu, E.Žilius, tikrąja to žodžio prasme, išnešė vieną andorietį į užribį. Gal jam pasirodė tai kaip pažeminimas, ar dar koks velnias, bet po šios situacijos, Andoros chuliganai galutinai apsisprendė, kad reikia muštynių. Lietuviai bandė neatsakyti į provokacijas, bet Andoros žaidėjai labai jau norėjo gauti per galvas. Jiems pavyko, keli apsistumdymai, keli smūgiai ir tada prasidėjo… Šiauliečiai nusprendė supažindinti užjūrio svečius su Derliaus šventės tradicijomis, iš tribūnų pasipylė… obuolių kruša. Neslėpsiu, toks sirgalių gestas ne tik nustebino bet ir privertė šlykštėtis mūsų gerbėjų neišprusimu. Gėda jiems. Negalvojant apie galimas neigiamas „obuolių krušos“ pasekmes, pati situacija ganėtinai juokinga. Įdomu, ką pagalvojo Andoros komandos žaidėjai kai į juos pradėjo skrieti ne monetos, ne pomidorai, ne šiukšlės, bet obuoliai. Gal pagalvojo, kad kaip Ispanijoje vyksta „tomatinos“ šventė, taip Lietuvoje yra „obuolina „ : )

Ponai ir ponios, pristatome Jums Dėdę Rudenėlį, kuris vienintelis nesuprato, kad Derliaus šventė Šiaulių centriniame stadione jau buvo pasibaigusi, kai jis nusprendė ją pratęsti

Ponai ir ponios, pristatome Jums Dėdę Rudenėlį, kuris vienintelis nesuprato, kad Derliaus šventė Šiaulių centriniame stadione jau buvo pasibaigusi, kai jis nusprendė ją pratęsti

O po to į Derliaus šventės sceną įžengė Dėdė Rudenėlis. Nežinau kas žmogui šovė į galvą, bet personažas N.G. (redakcijai jo tapatybė žinoma) nusprendė pats pamokyti andoriečius gero tono. Graudžiai juokingai atrodė neblaivaus sirgaliaus bandymas prasiveržti į aikštę ir ten kažką padaryti Andoros regbininkams. Gerai ir tuo pačiu blogai, kad jam nepavyko prasiveržti. Gerai, nes priešingu atveju, už šį Dėdės Rudenėlio išsišokimą Lietuvai grėstų labai rimtos sankcijos. Blogai, nes jei Dėdei Rudenėliui visgi būtų pavykę prasiveržti link andoriečių, sprendžiant iš jo išvaizdos ir blaivumo laipsnio, jis tikrai būtų gavęs porą neblogų smūgių, kurių, už savo benefisą, tikrai buvo vertas. Ačiū Audriui Ramančioniui, kuris sugebėjo apginti Lietuvos regbį nuo labai didelės gėdos ir sulaikė Dėdės Rudenėlio prasiveržimą į aikštę.

Reziumuojant visas rungtynes, būtina priminti apgailėtiną, visomis prasmėmis, Andoros pasirodymą ir susižaidimo stokojantį, bet vis vien akiai labai malonų Lietuvos rinktinės pasirodymą. Geriausių varžybų žaidėju išrinkčiau E.Štitilį arba J.Vasiliauską. Taip pat, reikia padėkoti didžiuliai miniai šiauliečių ir miesto svečių, kurie nepabijoję žvarbaus oro palaikė rinktinę ir dar kartą nudžiugino didėjančiu regbio sirgalių skaičiumi. Visus su pergale!

Nuotraukos: Vidmanto Valio, viršelio nuotrauka: Andriaus Sutkaus

Daugiau nuotraukų: foto.rugby.lt ir fotografo Artūro Stapčinsko reportaže

Vaizdo įrašas
Pirmasis kėlinys

Antrasis kėlinys

Internetinė žiniasklaida apie rinktinės pergalę (paspaudę nuorodą, būsite nukreipti į straipsnį apie rungtynes):

http://www.lrytas.lt
http://www.delfi.lt
http://www.balsas.lt
http://www.alfa.lt
http://atn.lt
http://vilniaus.diena.lt
http://www.15min.lt
http://www.respublika.lt

21 Comments

 1. Arta

  2009 10 12 at 12:16

  Komentaras del keitimu: na klubinese komandose gal ir nereikia keisti visu 22 zaideju, bent jau Lietuvoje. O rinkrineje manau imanoma surinkti bent jau apylygius 23 (pagal naujas taisykles) zaidejus. Juk, vadinkime Nepakeiciamais, ju aiksteje yra 5-6, tai like 8 tikrai gali buti pakeisti. Mano nuomone: rinktines taktika ir turi buti sudaryta taip, kad zaidejas zinotu, kad jis zais max.60 min ir per ta laika turetu save pilnai realizuoti. O ne dalinti savo jegas i 80 minuciu.

  • Ignas

   2009 10 12 at 12:35

   Nesiginčiju, kad keitimai reikalingi ir, kad nepakeičiamų tikrai nėra, bet aš norėjau pasakyti, kad keitimai buvo daromi nelogiški. Buvo keičiami žaidėjai, kurių keist nereikėjo.

 2. mantas

  2009 10 12 at 13:01

  su spardymu ziauru

 3. Baltrex

  2009 10 12 at 13:20

  bet ta foto dedes rudenelio gresmingai atrodanti ir juokinga :D :D siaip labai geras straipsnis labai geras redaktorius ? Ignai esi pagarba :)

 4. Ignas

  2009 10 12 at 13:26

  Beje, Ukraina – Belgija 13-11. Ukrainieciai beveik 90proc laiko kontroliavo kamuoli, bet dare labai daug klaidu ir pergale isplese tik paskutine minute. http://prl.org.ua cia galite rasti labai graziu nuotrauku, ypac is Ukrainos-Lenkijos varzybu. Rimti dedes tie ukrainieciai, bus ka veikt pavasari.
  http://www.fira-aer-rugby.com/forum2007/viewtopic.php?f=2&t=3221&start=15&st=0&sk=t&sd=a siu varzybu aptarimas fira-aer forume

 5. augis

  2009 10 12 at 14:30

  Geriausiai tai apie dėde rudenėli :D dar reik moket taip isireikst :) obuolinija :D

 6. mantas

  2009 10 12 at 18:22

  nu ukrajinieciai pakankamai atrodo gresmingi, manau pries sias varzybas pasiruoshus nors savaitele, butu imanoma laimeti. Tikiu kad jie lietuvos tikai nenuvertins.. Reiketu susiorganizuota nors draugishkas pries kokia normalia rusijos komanda :)

 7. Skirmas

  2009 10 12 at 19:43

  Nu jai prasnekom apie Ukraina, tai pasakysiu tik tiek, kad dabartine rinktine nera valciu laimeti sias rungtynes, (nekritikiuoju rinktineje zaidzianciu zmoniu ir panasiai), noriu pasakyti, kad jai nebus rimtos stovyklos pries rungtynes su jais, visos viltys zlugs. Kad suruosti stovykla, reikia nemazai lesu, stovykla turi buti apie viena menesi laiko, to pakankamai uztektu pasiruosti ir susityguoti rinktines zaidima. Bet didziausias klausima is kur gauti menesio laiko stovyklai pinigu, jai vos surenkama vienai savaitiai ( ir tai abejoju ar kas skyre lesu uz tai).
  Nebent vienintelis varijantas yra toks, jai visi LT regbio gerbejai susivienytu ir jiems rupetu ta pergale kaip ir rinktiniai, tada galima butu paaukoti tai stovyklai pinigeliu, lygiai taip pat kaip ir aprangoms. Pradejus rinkti nuo dabar, tikrai butu galima suringti nemaza sumele iki geguzes menesio, tada ir butu galima suringti visus pajegiausius, ir suderinti ju zaidima. O gal Ignai su Audriumi padarykite siuo klausimu greita apklausa ir pamatysime ka masto zmones situ klausimu?

 8. baziulis

  2009 10 12 at 21:31

  noreciau apgint ta jusu „dede rudeneli“ ir ziurovus, nes tik jie vieninteliai gyne lietuvos zaideja nr.14, o visi kiti lietuvos rinktines zaidejai stovejo ir ziurejo!

 9. Skirmas

  2009 10 12 at 22:30

  Valiera visais imanomais budais linksmino ziurovus -> http://gv.rugby.lt/e107_images/newspost_images/2009-10-11_nr-3.jpg

 10. samisualk

  2009 10 13 at 00:15

  Atsisukit antro kėlinio 40 minutę ir suprasit, kas buvo Dėdė Rudenėlis, kuris vaikučiams gamtos ginklus išdalino :)

 11. mantas

  2009 10 13 at 01:28

  vejerio zaidejams: tiksliau 10 ir 12 reiketu bishki pagerinti forma per ziema iki varzybu su ukrajina, zaidzia gerai bet ishtermes nulis :) su pilvais sunku lakstyti :) be to tikrai rinktinej buvo trukumas plikio ir liutkaus, t.y. ju ikirtimu :) cia vien ziurovu aspektu :)

 12. Ignas

  2009 10 13 at 08:14

  Apskritai siulyciau paziuret abieju keliniu pabaigas. Pirmo kelinio pabaigoje ivykusi priespakutine lietuviu ataka pretenduoja i gineso rekordu knyga – nuo Valierkos iszaisto kamuolio aikstes viduryje (po andoros geltonos korteles ir lietuviu zeminimo) prabego tik 9 sekundes ir M.Grigas pelne taskus. O antro kelinio pabaiga verta demesio del „Valierkos delniuku“ ir „Derliaus sventes“ :)

 13. Edvinas

  2009 10 13 at 18:15

  Manau,kad obuoliu skraidyma i aikste leme krepsinio kultura,juk ten visi meto siuksles i aikstele

 14. Valiera

  2009 10 13 at 18:36

  Siaip nesiteinu, bet geriau isanalizavus irasa pastebejau, kad esu nekaltas del andoros zeminimo. Pasitelkus kosmine yranga buvo nustatyta, kad tuo metu kai buvo nepagautas kamuolys, stadione buvo tamsu. Dar idomiau, kad tai buvo padaryta tycia, kad dede rudenelis galetutu tinkamai pasiruosti rudens atakai :)

 15. mantas

  2009 10 16 at 00:36

  :)))

 16. Vladislovas

  2009 10 16 at 12:30

  Siauliu tv reportaza galima paziet cia:
  http://www.stv.lt/index.php/lt/pages/view/?item_id=10&id=2
  Pasirenktate 12 diena ir susirandate irase ties pabaiga sporto rubrika (pries orus)

 17. Pingback: Regbio gerbėjų kodeksas. Arba spalio dešimtosios gėdą Šiauliuose prisimenant | Rugby.lt

 18. Pingback: APKLAUSA Kokių FIRA sankcijų už sirgalių elgesį rungtynių Lietuva-Andora metu sulauks Lietuvos Regbio Federacija? | Rugby.lt

 19. Gurm

  2010 01 03 at 15:46

  Dede rudenelis :D

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *