Regbis.lt
Dėmesio

Lietuvos 100-mečio proga – du Europos čempionatai!

Kitais metais švenčiant šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, mūsų šalyje vyks didžiulė regbio šventė. Savaitgalį Liuksemburge vykusiame Europos regbio federacijos („Rugby Europe“) kongrese patvirtinta, kad kitais metais Lietuvoje vyks vyrų ir moterų Europos čempionatų kovos.

Planuojama, kad birželio 9-10 dienomis Lietuvoje vyks Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference 1“ diviziono turnyras, o birželio 16-17 dienomis – intriguojantis Europos vyrų regbio-7 čempionato „Trophy“ diviziono antrasis etapas.

„Šiuos turnyrus siekėme organizuoti pirmiausia todėl, kad norisi parodyti Lietuvos regbio ir sporto bendruomenei aukšto lygio regbį. Antra priežastis – savo sienos visada padeda, o trečia – norime parodyti kitoms Europos šalims, kad Lietuva yra patraukli valstybė turistams. Turime idėjų, kaip reklamuoti miestus, kuriuose vyks Europos čempionatai, nes jie bus matomi visose Europos šalyse“, – sakė Liuksemburge viešėjęs Lietuvos regbio federacijos (LRF) generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis.

Jis kartu su specialiu „Rugby Europe“ kvietimu kongrese apsilankiusiu Vytautu Vasilenka įtikino Europos regbio vadovus, kad Lietuva yra geriausias pasirinkimas rengiant tarptautinius turnyrus. Būtent V. Vasilenka buvo Kaune 2014 metais sėkmingai surengto vyrų turnyro organizacinio komiteto pirmininkas.

Vyrų Europos čempionato „Trophy“ diviziono pirmasis etapas vyks Kroatijoje. Dėl teisės rengti etapą taip pat varžėsi Rumunija bei Čekija.

Panaši regbio šventė Lietuvoje buvo 2014 metais, kuomet ji buvo vainikuota Lietuvos regbininkų triumfu. Vyrų rinktinė Kaune tapo „Trophy“ diviziono čempione ir iškopė į aukščiausią „Grand Prix“ divizioną, o moterų rinktinė „Conference 1“ turnyre Vilniuje užėmė antrąją vietą ir taip pat pakilo į aukštesnį divizioną. Čempionatas Kaune Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) surengtuose rinkimuose buvo pripažintas geriausiu 2014 metų sporto renginiu Lietuvoje.

Video iš 2014 metų turnyro Kaune: https://www.youtube.com/watch?v=nzvz9Tn_vv8

„Du čempionatus organizuojame todėl, kad norime padaryti savaitės trukmės regbio šventę, kurioje svarbiausi bus Lietuvos rinktinės pasirodymai, bet taip pat bus daug atrakcijų vaikams, regbio gerbėjams bei visiems, ateisiantiems gerai praleisti laiką“, – pridūrė I. Kukulskis.

Dabar pretenduoti rengti minėtus turnyrus gali bet kuris Lietuvos miestas, turintis reikiamą infrastruktūrą.

„Laukia rimtas darbas su miestais ir rėmėjais, kurie bus matomi ir pristatomi Europos čempionato metu ir galės pasireklamuoti visai Europai“, – pabrėžė LRF generalinis sekretorius.

One Comment

 1. Keith

  2017 08 06 at 11:59

  Sirs
  I represent the King Penguins the over 35s team of the Penguins International Rugby, the worlds premier touring team.

  We would like to play and coach next year in Lithuania.

  Could you please contact us to see if this is possible.

  Yours in rugby

  Keith Wallace

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *