Regbis.lt
Dėmesio

Moterų regbio-7 rinktinės pasirodymas EČ

[quote_text color=“#000000″ text_color=“#ffffff“]Praėjusį savaitgalį Slovakijoje vykusiose Europos čempionato B diviziono varžybose lietuvės užėmė priešpaskutinę, 15 vietą.[/quote_text] Nors treneriai Dontas Streckis ir Danilo Patella kėlė tikslą išvengti paskutiniųjų dviejų vietų, Lietuvos rinktinei pavyko įveikti tik Bosnijos ir Hercogovinos moteris.

Atrankinėje grupėje Lietuvos merginos susikovė Suomija, Turkija, Norvegija ir Malta. Visoms varžovėms buvo pralaimėta nepelnant nė taško. Vienintelė pergalė, rezultatu 41-0, buvo iškovota susitikime su bosnėmis.

Kovojant dėl vietų galutinėje čempionato rikiuotėje lietuvėms teko susigrumti su Liuksemburgo merginomis, bet ir čia var¬žovės buvo stipresnės. Pralaimėta 21-5. Paskutinėse čempionato rungtynėse Lietuva vėl žaidė su Bosnija ir Hercogovina. Pasikartojo pirmojo susitikimo scenarijus ir lietuvės laimėjo užtikrintai 47-0.

Pirmąją vietą B divizione užėmė Suomijos merginos. Jos nuo kelio nušlavė visas varžoves, o finale antrą kartą nuskriaudė norveges. Pastarosios savo pajėgumu taip pat žymiai lenkė kitas rinktines ir kitąmet kartu su suomėmis žais A divizione. Europos regbio asociacijos-FIRA atstovai labai džiaugėsi sparčiai kylančiu moterų regbiu lygiu. Didelę įtaką tokiam kilimui turi regbio-7paskelbimas olimpine sporto šaka.

Lietuvos rinktinės vadovai yra nusivylę rezultatu, bet stengiasi įžvelgti ir pliusų, kurie padėtų toliau vystyti moterų regbį šalyje. Trenerio Danilo Patella nuomone, šių metų rinktinė buvo daug draugišksnė ir vieningesnė nei pernykštė, žaidusi A divizione. Lietuvos regbio federacija dabar išklausys trenerių ataskaitą ir sudarys vystymosi planą, pagal kurį bus kryptingai dirbama gerinant žaidimo lygį šalyje. „Europos čempionatas yra svarbiausios metų varžybos ir Lietuvos moterų regbio sezonas turi tai atspindėti,” – teigė federacijos prezidentas Rytis Davidovičius. Kol kas moterų regbis šalyje laikosi ant keletos entuziastų pečių.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *