Regbis.lt
Dėmesio

Lietuvos regbininkai pradėjo kovą Lione

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Lione (Prancūzija) vykstančio Europos čempionato „Grand Prix“ diviziono antrojo etapo varžybų pirmosiose rungtynėse šeštadienį 10:28 (0:21) pralaimėjo Vokietijos komandai.

Per pirmąsias tris minutes nei vienai komandai nepavyko pasižymėti, tačiau kėlinio viduryje vokiečiai surengė sėkmingą ataką ir jie išsiveržė į priekį. Labai nesėkmingai mūsiškiai sužaidė pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet varžovai surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės ir nutolo 21:0.

Antrajame kėlinyje lietuviai pagerino žaidimą ir atliko du žeminimus. Taškais pasižymėjo Domantas Bagužis ir Jonas Mikalčius. Deja, realizacijos smūgiai abu kartus buvo netikslūs, o mačo pabaigoje vokiečiai surengė dar vieną rezultatyvią ataką.

„Pirmajame kėlinyje mes nežaidėme. Atidavėme iniciatyvą vokiečiams, nors pradžioje turėjome persvarą. Turėdami kamuolį sugebame bėgti ne pirmyn, o atgal. Regbio taisyklė sako, kad su kamuoliu reikia bėgti į priekį. Taip pat užmiršome padėti žmogui, esančiam su kamuoliu. Vokiečiai mus paspaudė, o agresyviai gintis mes nesugebėjome. Antrajame kėlinyje, kai rezultatas jau buvo aiškus, mes pradėjome žaisti, bet to neužteko. Reikia pulti agresyviai ir nereikės gintis“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis.

Lietuvos rinktinei dėl traumos negalėjo padėti Donatas Vilimavičius. Rungtynių metu kojos traumą patyrė ir anksčiau laiko mačą baigė vienas vyriausių Lietuvos komandos žaidėjų Mindaugas Misevičius.

„Traumos turi didelę įtaką, nes oras karštas, o reikia išlaikyti aukštą tempą. Nėra lengva žaidėjams keisti pozicijas, o dėl traumų nebeturime lygiaverčių keitimų. Tai atsiliepia žaidimo kokybei“, – pabrėžė treneris.

14 val. 44 min. Lietuvos rinktinė žais su Ispanija, o 17 val. 44 min. – su Rumunija. Ispanai pirmajame mače rumunus nugalėjo 19:5.

„Jeigu žaidėjai susitvarkys su psichologija, bus nusiteikę kovingai, tai prieš bet kurią komandą galima laimėti. Lygiai taip pat galima bet kam pralaimėti. Daug ką lemia žaidėjų psichologija, fizinis pasirengimas ir taktiniai dalykai. Prieš kiekvieną komandą reikia pritaikyti geriausius dalykus, kuriuos mes sugebame. Būtina išnaudoti varžovų silpnąsias puses. Ispanai pasižymi savo greičiu, todėl svarbi bus komandinė gynyba“, – aiškino S. Kukulskis.

Primename, kad po kelerių metų pertraukos į Europos „Grand Prix“ divizioną grįžę lietuviai pirmajame etape Maskvoje (Rusija) užėmė aštuntąją vietą.

Lietuvos rinktinei šių metų „Grand Prix“ turnyre keliamas tikslas patekti tarp dešimties geriausių komandų. Trečiasis „Grand Prix“ etapas vyks Ekseteryje (Anglija) liepos 11-12 dienomis.