Regbis.lt
Dėmesio

Lietuvos čempionate – vilniečių pergalės

Šeštadienį Lietuvos vyrų regbio-15 pirmenybėse buvo sužaistos dvejos rungtynes, kuriose pergales šventė Vingio stadione žaidusios sostinės ekipos.

Antra „Tauro-VRA“ pergalė

Antrą pergalę iš tiek pat galimų iškovojo Vilniaus „Tauro-VRA“ komanda. Vilniečiai savo aikštelėje 50:14 (33:7) nugalėjo pirmas rungtynes sužaidusią Plungės RK „Perkūno“ komandą.

Šeimininkai nuo pat mačo pradžios žaidė aktyviau ir jau pirmajame kėlinyje įgijo nemažą persvarą. Gerokai atsinaujinusi Plungės RK „Perkūno“ gali pasigirti savo kovingumu, nes net ir atsilikinėdama ji nepasidavė ir surengė keletą gražių atakų.

Po rungtynių savo mintimis pasidalino abiejų komandų atstovai:

Vilniaus „Tauro-VRA“ treneris Vidmantas Valys: „Svarbiausia yra pasiekta pergalė. Visi buvome pasiilgę komandinio žaidimo ir jį sėkmingai demonstravome pirmajame kėlinyje. Vėliau jis šiek tiek išsiderino. Kai pajutome, kad esame stipresni, pradėjome daugiau žaisti individualiai. Tačiau kovingumą demonstravome iki paskutinės sekundės. Varžovas buvo tikrai stiprus, fiziškai gerai pasiruošęs, tačiau jiems trūko geresnio taktinio žaidimo. Šiemet tikimės patekti į ketvertuką. Yra keturios komandos, kurias norime nugalėti ir tada savo užsibrėžtus tikslus pasieksime. Labai svarbios mums bus rungtynės namuose su Latvijos ekipa“.

„Perkūno“ komandai laikinai vadovavęs Mindaugas Grigaitis: „Rungtynes vertinu teigiamai, nes šiandien komandoje debiutavo penki žaidėjai. Jie įvykdė viską, ko norėjome, o klaidų naujokams dažniausiai išvengti nepavyksta. Prieš sezoną netekome vieno savo lyderių Artūro Rachimovo, dar keli žaidėjai nespėjo prisijungti prie komandos. Bet esame žemaičiai, kieti vyrai, tai kovojame. Sezono tikslai, įvertinus rėmėjus, sąlygas, yra pasiekti panašų rezultatą kaip praėjusiais metais. Pernai buvome ketvirti, tai šiemet norėtume patekti į šešetuką“.

Pirmos pergalės ilgai laukti nereikėjo

Po ilgos pertraukos į aukščiausią šalies regbio divizioną sugrįžęs Vilniaus „Geležinio vilko“ klubas pirmą pergalę pasiekė jau antrose rungtynėse. Vilniečiai namuose 32:17 (24:0) nugalėjo antrą nesėkmę patyrusius jaunuosius „Šiaulių-Baltrex“ regbininkus.

Vilniaus komanda pasinaudojo tuo, kad šiauliečių gretose buvo vos 14 žaidėjų ir nuolat didino pranašumą. Vis dėlto, savo paties pasiūlyto tempo vilniečiams išlaikyti nepavyko ir paskutinėmis minutėmis „Šiauliai-Baltrex“ perėmė iniciatyvą ir sugebėjo sušvelninti atsilikimą.

Trenerių mintys po rungtynių:

„Geležinio vilko“ treneris Augustas Taralis: „Gerai, kad pasiekėme pergalę. Tačiau iki geriausio žaidimo dar toli. Įgijome saugią persvarą ir tada pasimetėme. Reikės daryti išvadas ir kitose rungtynėse žaisti geriau. Varžovą gerai žinojome, „Šiaulių“ žaidėjai jauni, nuo mažens sportuojantys kartu, techniškesni. Mūsų žaidėjai labiau subrendę, bet kartu žaidžia tik kelis mėnesius. Komandos tikslas yra išsilaikyti elitiniame divizione. Po daug metų pertraukos patekome į jį ir bandysime nugalėti įveikiamus priešininkus. Pasiduoti nežadame niekam, bet mums dar sunku lygintis į stipriausias šalies komandas, kuriose rungtyniauja įvairaus amžiaus rinktinių nariai“.

„Šiauliai-Baltrex“ ekipai vadovavęs Tomas Zibolis: „Jaunimas sužaidė pagal savo galimybes. Didžioji dalis jaunuolių pas mus yra 17-18 metų. Turime daug traumuotų žaidėjų, nesurinkome net pilnos sudėties. Džiugu, kad sugebėjome nepralaimėti „sausu“ rezultatu. Tikėjomės, kad „Geležinis vilkas“ žais grumtynėmis, kuriose jis yra pranašesnis. O mes priešinomės, kai pavyko greitas žaidimas. Prieš sezoną buvo užsikėlę aukštus tikslus, bet dabar jie smarkiai koreguojami. Turime nemažai problemų klube, todėl sunku kažką prognozuoti ar tikėtis“.

Kitos čempionato rungtynės bus žaidžiamos gegužės 17 dieną Šiauliuose, kur susitiks Šiaulių „BaltRex-Šiauliai“ ir Vilniaus „Tauras-VRA“.

Lietuvos regbio-15 čempionato turnyro lentelė:

Vieta

Komanda

Rung.

Perg.

Lyg.

Pral.

Tšk. sant.

Tšk.

1.

Šiaulių „Vairas-Kalvis“

2

2

0

0

113:16

6

2.

Vilniaus „Tauras-VRA“

2

2

0

0

84:43

6

3.

Vilniaus „Geležinis vilkas“

2

1

0

1

38:119

4

4.

Šiaulių „Šiauliai-Baltrex“

2

0

0

2

46:66

2

5.

Šiaulių „BaltRex-Šiauliai“

1

0

0

1

10:11

1

6.

Plungės RK „Perkūnas“

1

0

0

1

14:50

1

7.

Kauno „Ąžuolas-Tauras“

0

0

0

0

0:0

0

8.

Rygos „Transact pro“

0

0

0

0

0:0

0