Regbis.lt
Dėmesio

Lietuvos regbio-7 rinktinė rengiasi pagrindinėms 2014 metų kovoms

Jau nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio Lietuvos regbio-7 rinktinė rengiasi naujojo sezono startams. 2014 metai yra išskirtiniai tiek dėl užsibrėžto tikslo – tapti diviziono nugalėtojais, tiek ir dėl to, kad vienas iš Europos A diviziono regbio-7 čempionato turų vyks Lietuvoje. Pažvelkime, kaip vyksta rinktinės pasirengimas, kokios tvyro nuotaikos iki pagrindinių kovų likus kiek daugiau nei 2 mėnesiams.

Keliami tikslai – ambicingi

2014 metų Europos regbio-7 čempionatas vyks dviem turais. Pirmasis startas regbininkų lauks gegužės 31 – birželio 1 dienomis Odesoje. Ukrainoje jau pirmąją dieną lietuviams teks sužaisti penkerias rungtynes su Lenkijos, Olandijos, Moldovos, Izraelio ir Monako regbininkais. Nuo pirmosios dienos rezultatų priklausys antrosios turnyro dienos varžovai. Tuo tarpu antrajame Europos regbio-7 čempionato ture lietuviams galės padėti „savos sienos“ ir ištikimieji sirgaliai – regbininkai birželio 14-15 dienomis rungsis Kaune. Rinktinės treneris Sigitas Kukulskis sako, kad keliami tikslai – ambicingi: „Sieksime laimėti pirmąją vietą ir kitąmet patekti į „Grand Prix“ grupę, kurioje rungtyniauja dvylika pačių stipriausių Europos komandų“.

Praėjusiais metais Europos regbio-7 čempionate mūsų šalies rinktinė užėmė penktąją vietą, į priekį praleidusi Belgijos, Švedijos, Lenkijos ir Olandijos rinktines. Daugkartinių čempionų ugdytojas S. Kukulskis neslepia, kad sunku prognozuoti susitikimų baigtis: „Belgija, praėjusiais metais užėmusi pirmąją vietą, šiemet žaidžia tarp dvylikos stipriausių komandų, o į jos vietą stojo Ukraina. Praėjusiais metais aiškia persvara nebuvo laimėtos ar pralaimėtos nė vienos rungtynės. Rezultatai priklausys nuo daugelio aspektų. O dabar esame susikaupę pasirengimo ciklui, kurio metu tvyro darbinės nuotaikos“.

Papilnės ne tik žaidėjų gretos

„Vos tik prasidėjus pasirengimo etapui, buvo per trisdešimt kandidatų ginti Lietuvos regbio-7 rinktinės garbę. Šiuo metu žaidėjų skaičius sumažėjo iki dvidešimt dviejų. Kartu su pagrindine rinktine treniruotis kvietėme perspektyviausius jaunių amžiaus Lietuvos regbininkus”, – sako strategas.

Komanda šiuo metu kas antrą savaitgalį renkasi į trumpalaikes vienos ar kelių dienų trukmės sporto stovyklas Šiauliuose, Kaune ir Panevėžyje. S.Kukulskis sako, kad didžiam tikslui jėgas suvieniję džentelmenų sporto šakos atstovai sunkiai dirba, yra motyvuoti ir sieks aukščiausių apdovanojimų. Trumpalaikių stovyklų metu didžiausias dėmesys skiriamas techniniam žaidėjų ruošimui ir R-7 žaidimo pagrindiniams taktikos principams,o fizinis rengimas vyko klubuose, vadovaujant fizinio rengimo specialistams.

Gegužės mėnesio antroje pusėje prasidės pagrindinis pasiruošimo Europos regbio čempionatui etapas. Tuomet turėtų padidėti ir kandidatų į rinktinę skaičius, kadangi į gimtinę rengiasi sugrįžti užsienyje studijuojantys ir žaidžiantys regbininkai. „Tikime, kad komandos pagrindinę dalį sudarys entuziazmo ir noro laimėti nestokojantys jauni žaidėjai, į priekį vedami keleto patyrusių regbininkų. – Sako treneris S. Kukulskis. – Šiuo metu neįmanoma kalbėti apie konkrečią rinktinės sudėtį, nes jau kitą mėnesį prasideda  ilgas regbio-15 varžybų etapas ir neaišku, kas gali nutikti per tą laikotarpį. Traumos gali smarkiai koreguoti regbio-7 rinktinės sudėtį“. Beje, gegužės mėnesį turėtų pasipildyti ne tik žaidėjų gretos, bet ir trenerių štabas – prie komandos rengiasi prisijungti du treneriai – fizinio ir taktinio rengimo specialistai.

Kandidatai mėnesį laiko atstovaus Lietuvos regbio-15 rinktinei

Nors varžybinis pasiruošimo etapas jau turėjo prasidėti, planus ir norus smarkiai koreguoja oro sąlygos. Artimiausias mini turnyras, pasak trenerio, turėtų vykti šio mėnesio pabaigoje Latvijoje.

Balandžio pradžioje Lietuvos regbio-7 rinktinė vyks į Lenkiją, kur kartu su stipriomis Lenkijos ir Rumunijos nacionalinėmis rinktinėmis dalyvaus tarptautiniame turnyre ir pamatys visų Lietuvoje sportuojančių regbininkų – kandidatų galimybes. Po šio turnyro beveik visi kandidatai mėnesį laiko atstovaus Lietuvos regbio-15 rinktinei, kuri žais dvejas labai svarbias Europos čempionato rungtynes su Šveicarijos ir Kroatijos komandomis. Baigiantis balandžiui stratuos Lietuvos R-15 čempionatas ir, trenerio teigimu, tik įpusėjus gegužei bus grįžta prie Lietuvos regbio-7 rinktinės pasirengimo startams Europoje: „Gegužės 10-11 dienomis vyksime į Prancūzijoje vyksiantį tarptautinį turnyrą, o iš jo sugrįžę kelioms savaitėms užsidarysime Šventosios  „Viči“ poilsiavietėje, kur ruošimės pagrindinėms šio sezono kovoms. Ten mūsų lauks taktika, fizinis parengimas ir žaidimas. Kai kuriems žaidėjams bus sunku suderinti darbą ir treniruotes – prašysime, kad pasiimtų atostogas darbovietėse“.

Nesistengiama perspausti nei psichologijos, nei fizinio pasirengimo

Rinktinės treneris S. Kukulskis, kalbėdamas apie tvyrančias nuotaikas tarp “Lietuvos pašto” remiamos rinktinės kandidatų, sako, kad iki pagrindinių varžybų yra dar daug laiko, tad nesistengiama dirbtinai perspausti nei psichologijos, nei fizinio pasirengimo.

„Žaidėjai patys turi suprasti ko jie nori. Kas to per pusmetį nesuprato, manau, kad rinktinėje nežais. Fizinis pasirengimas bus įvertintas balandžio mėnesio pradžioje. Pažiūrėsime, kokiame lygyje esame, derinsime planus su R-15 rinktinės bei klubų treneriais, ir pradėsime kryptingą pasirengimą“.

Priminsime, kad vienas iš Europos A diviziono regbio-7 turų vyks birželio 14-15 dienomis, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Bendroje dviejų turų įskaitoje pirmąją vietą užėmusi rinktinė iškovos teisę sekančiais metais dalyvauti elitiniame „Grand Prix“ divizione. Lietuvos regbio-7 rinktinė jame žaidė daugėlį metų, o 2002 m. pasiekė aukštą 5-ą vietą.