Regbis.lt
Dėmesio

Lietuvos rinktinės narių komentarai

Lietuvos regbio rinktinė pirmosiose Europos čempionato „Conference 1“ diviziono Šiaurės konferencijos rungtynėse su latviais tikėjosi maksimalaus taškų skaičiaus, bet visą pasiruošimą mačui sugriovė šeštadienį Šiauliuose užklupusi žiema.

Gausus sniegas ir neigiama temperatūra lėmė didelį klaidų skaičių ir nedidelį rezultatyvumą. Pirmajame kėlinyje latviai greičiau apsiprato su tokiomis oro sąlygomis, o lietuvius gelbėjo tik gera gynyba. Antrajame kėlinyje mūsiškiai žaidė agresyviau ir sukūrė keletą pavojingų atakų, o viena iš jų baigėsi Vytaro Bloškio žeminimu.

Pergalinga Vytaro Bloškio ataka: https://www.youtube.com/watch?v=h04Xv6cCkYU

Iškovojusi pergalę 11:6 (3:3), Lietuvos komanda pelnė pirmuosius 4 taškus. Latviai už pralaimėjimą mažesniu nei 8 taškų skirtumu gavo 1 tašką.

„Nuotaikos po tokių rungtynių yra geros, nes pavyko pasiekti pergalę. Dėl tokių oro sąlygų buvo sudėtinga įvykdyti tai, ką buvome suplanavę. Turėjome žaisti daug siauriau negu planavome. Pirmą kartą teko žaisti tokiomis sąlygomis – tai tikrai sudėtinga. Gavome porą gerų kontaktų, šiek tiek užsivedėme, sugebėjome laimėti grumtynes ir perduoti kamuolį vėjeriui, kuris pelnė svarbius taškus“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius.

Ntando Manyoshos ir Žygimanto Radžiaus komentarai: https://www.youtube.com/watch?v=drt8nU12X-s

Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Gediminas Marcišauskas taip pat pritarė, kad žiemiškos oro sąlygos sugadino visą planą ir pasiruošimą šioms rungtynėms.

„Oro sąlygos neleido padaryti tai, ką mes norėjome – žaisti greitai, išnaudoti savo greitus žaidėjus, kraštus. Kartais reikia laimėti ir tokias rungtynes tokiomis oro sąlygomis. Lygiai tas pats buvo ir varžovams, bet jie šiek tiek geriau susitvarkė su kamuoliu. Rungtynės nebuvo lengvos, bet pergalė yra pergalė, – sakė G. Marcišauskas. – Per pertrauką akcentavome žaidėjams, kad reikia susistyguoti gynyboje, truputėlį griežčiau gintis, neleisti jiems įsižaisti. Tai leido mums sukurti tris pavojingas situacijas, iš kurių dvi realizavome. Nežinau, kodėl teisėjai vieno žeminimo neįskaitė“.

Gedimino Marcišausko ir Mindaugo Misevičiaus komentarai: https://youtu.be/C7vffsA3pl4

Šeštadienį Lietuvos rinktinė antrąsias čempionato rungtynes žais išvykoje su šio diviziono favorite Čekijos komanda. Čekai, kurios pagrindą sudaro profesionalūs žaidėjai, savo jėgą pademonstravo jau pirmosiose rungtynėse spalio mėnesį, kuomet išvykoje 56:14 nugalėjo Švedijos komandą.

„Dar analizuosime savo žaidimą, bet sunku daryti išvadas po tokių rungtynių. Oro sąlygos visiškai ne regbio. Viskas totaliai keičiasi. Žaidimas tokiu oru tampa siauresnis, negalime išnaudoti savo stipriųjų pusių. Žiūrėsim, analizuosime varžovus ir kovosime“, – pabrėžė G. Marcišauskas.

„Ruošimės dar stipriau, nes žinome, kad čekai yra tikrai pajėgūs, žaidę aukštesniame divizione. Bus geras išbandymas mums patiems, nes visada kalbėjome, kad mūsų vieta yra aukštesniame divizione, todėl šeštadienį galėsime patikrinti savo jėgas“, – pridūrė Ž. Radžius.

Lietuvos – Latvijos rungtynės: https://www.youtube.com/watch?v=lNIi2h5XOZI