Regbis.lt
Dėmesio

Moterų rinktinė stovyklavo Kaune

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė ruošiasi naujiems išbandymams. Praėjusiais metais smarkiai atjaunėjusi Lietuvos rinktinė Europos čempionato „Conference“ divizione užėmė 13-ąją vietą, tačiau šiemet ambicijos – kur kas didesnės.

Lietuvos rinktinę treniruojantis italas Danilo Patella, kuris pastaruoju metu gyvena ir dirba Barselonoje (Ispanija), kiekvieną mėnesį atvyksta į Lietuvą, kur surengia treniruočių stovyklas rinktinės kandidatėms. Lietuvoje su jomis dirba Vilniaus regbio akademijos (VRA) treneris Algimantas Žvinklys.

Praėjusį savaitgalį keliolika merginų dalyvavo treniruotėse Kaune.

„Šiais metais stovyklaujame ne taip intensyviai, kaip norėtume, bet reguliariai. Džiaugiuosi, kad atgimė Marijampolės komanda. Dabar pasiruošimas bus aktyvesnis, nes artimiausiu metu planuojame vykti į draugišką turnyrą Čekijoje, kur lauks pirmas rimtas išbandymas. Aš esu optimistas. Turime merginų, turinčių tinkamus duomenis, dar lauksime prisijungsiančių užsienyje rungtyniaujančių žaidėjų. Visos merginos jau nebėra naujokės regbyje ir turi gerą žaidimo suvokimą, todėl esu įsitikinęs, kad šiemet galime pasirodyti geriau negu pernai“, – kalbėjo D. Patella.

Didesnes ambicijas lemia turimi didesni resursai. Lietuvos čempionėmis tapusios VRA merginos kasmet tobulėja, prie rinktinės prisijungė stipriomis moterų regbio tradicijomis garsėjančios Marijampolės atstovės bei žaidėjos iš kitų Lietuvos miestų. Europos čempionate ketina dalyvauti ir keletas užsienyje rungtyniaujančių moterų.

„Šiais metais turime didesnį pasirinkimą nei pernai. Matome, kad žaidėjos pradėjo rimtai sportuoti asmeniškai, nori žaisti regbį ir atstovauti savo šaliai. Jeigu tą užsivedimą pavyks išlaikyti per likusius mėnesius, tai rezultatas gali būti geras“, – džiaugėsi D. Patella.

Pasak trenerio, Lietuvos rinktinės stiprioji pusė – greitis. Visgi, mažas rungtynių skaičius neleidžia taip greitai, kaip norėtųsi, didinti meistriškumą.

„Mūsų merginos, kaip ir vyrai, pasižymi greitomis kojomis. Jeigu pavyks tai suderinti su disciplina ir žaidimo organizacija, tai galėtume tuo išsiskirti iš kitų komandų. Didžiausia mūsų žaidėjų problema – mažas rungtynių skaičius. Dėl patirties trūkumo, merginos yra atpratusios nuo pačių rungtynių, nuo kontaktų ir atšilus orams viską reikia iš naujo tobulinti“, – aiškino D. Patella.

Europos čempionato „Conference“ diviziono turnyras vyks birželio 24-25 dienomis Bratislavoje (Slovakija). 2014 metų turnyre, kuris vyko Vilniuje, Lietuvos regbininkės daug kam netikėtai iškovojo sidabro medalius ir iškopė į aukštesnį – „Trophy“ – divizioną. Vis dėlto, po metų Kaune vykusiame šio diviziono čempionate mūsiškės buvo paskutinės ir vėl atsidūrė žemesniame lygyje.

„Aš išsikėliau sau tikslą per trejus metus sugrįžti į aukštesnį divizioną, tačiau tai galėtų atsitikti jau ir šiais arba kitais metais. Praėjusiais metais mes tik per plauką nepatekome į aštuntuką, nors sąlygos buvo gerokai sudėtingesnės, o ir žaidėjų turėjome mažiau. Šiais metais mūsų ambicijos didesnės“, – pridūrė D. Patella.

One Comment

  1. Bichara Previc

    2019 04 23 at 15:19

    Schwab Clever Portfolios invests in Schwab ETFs.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *