Regbis.lt
Dėmesio

Nugalėti rumunai ir latviai

Lietuvos regbio-7 rinktinė galingai pradėjo olimpinį atrankos turnyrą Portugalijoje. Lietuvos komanda pirmajame B grupės susitikime šeštadienį 29:7 (12:7) sutriuškino Rumunijos ekipą.

Lietuvos regbininkai dar kartą įrodė, kad yra verti žaisti aukščiausiame Europos lygyje ir dominavo prieš rumunus nuo rungtynių pradžios. Po Jono Mikalčiaus ir Domanto Bagužio atakų bei Dovydo Taujansko realizacijos smūgio mūsiškiai pirmavo 12:0. Nors pirmojo kėlinio pabaigoje rumunai pirmą ir paskutinį kartą rezultatyviai užbaigė ataką, antrajame kėlinuke Lietuvos regbininkai įgijo įtikinamą pranašumą.

Antrajame kėlinyje du kartus kamuolį įskaitiniame plote prispaudė Vytaras Bloškys, sykį – D. Bagužis. Dar du taškus pridėjo D. Taujanskas.

Lietuvos regbio-7 rinktinės nariai prieš išvykdami į olimpinį atrankos turnyrą Portugalijoje teigė, kad Edmundo Ščavinsko treniruojama Latvijos rinktinė bus kietas riešutėlis, bet savo pergale neabejojo. Įpusėjus antrosioms B grupės rungtynėms šeštadienį latviai pirmavo 17:7, bet Lietuvos regbininkai parodė charakterį ir antrajame kėlinyje išplėšė pergalę 21:17.

Lemiamą ataką surengė vienas didžiausių Europos „Grand Prix“ čempionato atradimų Jonas Mikalčius. Lietuvai po 5 taškus taip pat pelnė Domantas Bagužis ir Vytaras Bloškys. Tris kartus realizacijos smūgius pataikė Dovydas Taujanskas.

Kitose grupės rungtynėse Vokietija 45:0 sutriuškino rumunus. 20 val. 28 min. lietuviai su vokiečiais žais dėl pirmosios vietos grupėje. Abi ekipos jau turi po dvi pergales ir užsitikrino vietas ketvirtfinalyje.

Be pergalių liekantys latviai ir rumunai kovos dėl trečiosios pozicijos.

Olimpiniame atrankos turnyre žaidžia 12 komandų, suskirstytų į tris grupes. Į ketvirtfinalį pateks po dvi stipriausias grupės komandas ir dar dvi geriausios iš užėmusių trečiąsias vietas.

Į pasaulio atrankos turnyrą, kuris kitais metais vyks Honkonge, pateks trys stipriausios turnyro komandos.