Regbis.lt
Dėmesio

Olimpinę viltį sudaužė airiai

Lietuvos regbio-7 rinktinei nepavyko nugalėjo trečiosios „Šešių nacijų“ valstybės. Lisabonoje (Portugalija) vykstančio olimpinio atrankos turnyro ketvirtfinalyje sekmadienį lietuviai 0:17 (0:5) pralaimėjo vienai stipriausių pasaulio regbio valstybių – Airijai.

Atkakliai prasidėjusiose rungtynėse komandos ilgai ieškojo kelių link įskaitinio ploto. Po lietuvių klaidos airiai perėmė kamuolį ir išsiveržė į priekį 5:0. Antrajame kėlinyje mūsiškiams nepasisekė pralaužti varžovų gynybos, o pabaigoje airiai padidino pranašumą ir pelnė kelialapį į pusfinalį.

Po šių rungtynių lietuviai prarado viltis debiutuoti olimpinėse žaidynėse jau kitais metais.

Kituose ketvirtfinaliuose Vokietija 26:5 nugalėjo rumunus, Rusija 24:0 įveikė portugalus, o Gruzija 21:5 įrodė pranašumą prieš belgus.

Į pasaulio atrankos turnyrą, kuris kitais metais vyks Honkonge, pateks trys stipriausios turnyro komandos.

Į Europos elitą sugrįžusi Lietuvos regbio-7 rinktinė savo olimpinės svajonės sieks kitame cikle. Lietuvos regbio federacija (LRF) yra iškėlusi tikslą dalyvauti 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Šiais metais vykusiame elitiniame Europos „Grand Prix“ divizione lietuviai užėmė devintąją vietą, taip pat pasiekė pergales prieš tokias regbio valstybes kaip Velsas ir Italija.