Regbis.lt
Dėmesio

Paplūdimyje – dramatiškas „Vairo-Kalvis“ triumfas

Šeštadienį Smiltynės paplūdimyje liejosi regbio aistros – čia vyko atviras Lietuvos paplūdimio regbio čempionatas. Jame nugalėtojo titulą tik po dramatiškos kovos apgynė Šiaulių „Vairo-Kalvio“ klubas.

Iš viso čempionate varžėsi aštuonios komandos iš Lietuvos ir Latvijos. A grupėje visas tris pergales užtikrintai iškovojo Kauno „Žalgirio“ regbininkai. Kartu su jais į pusfinalį pateko ir antrąją vietą užėmusi Klaipėdos „Kuršių“ ekipa. B grupėje visas tris pergales šventė „Vairas-Kalvis“, o dukart laimėjo „Klaipėdos kovo“ ekipa.

Pusfinalyje abi Klaipėdos komandos patyrė nesėkmes vienodais rezultatais. „Vairas-Kalvis“ 8:3 nugalėjo „Kuršius“, o „Žalgiris“ tokiu pat rezultatu įveikė „Klaipėdos kovą“.

Čempionato puošmena tapo didysis finalas. Kietose ir atkakliose rungtynėse pergalę 2:1 iškovojo „Vairo-Kalvio“ komanda, pratęsusi dominavimą Lietuvos paplūdimio regbio pirmenybėse. Žalgiriečiai rungtynių pabaigoje dar turėjo gerų galimybių išlyginti rezultatą, bet šiauliečiai juos sustabdė prie pat įskaitinio ploto.

Lietuvos paplūdimio regbio čempionu „Vairas-Kalvis“ tapo aštuntą kartą iš eilės. Naudingiausiu šiauliečių žaidėju, kaip ir pernai, pripažintas Evaldas Štitilis. „Žalgirio“ gretose naudingiausiu pripažintas Eimantas Jatautas.

Bronzos medaliai atiteko „Klaipėdos kovo“ regbininkams, kurie mažajame finale 8:5 įrodė pranašumą prieš „Kuršius“.

Kitos komandos varžėsi dėl 5-8 vietų. „Vairo-2“ komanda liko penkta, svečiai iš Liepojos – šešti, panevėžiečiai – septinti, o iš veteranų sudaryta „Old Boys“ ekipa – aštunta.

Galutinė čempionato rikiuotė:

1. Šiaulių „Vairas-Kalvis“
2. Kauno „Žalgiris“
3. „Klaipėdos kovas“
4. Klaipėdos „Kuršiai“
5. Šiaulių „Vairas-Kalvis-2“
6. Liepojos „Vikingi“ (Latvija)
7. Panevėžio „Klevas“
8. „Old Boys“.