Regbis.lt
Dėmesio

PAR laimėjo etapą „nuodėmių mieste“

„Nuodėmių mieste“ – Las Vegase (JAV) – savaitgalį vykusiame penktajame pasaulio regbio-7 serijos etape triumfavo šio sezono lyderė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) komanda. PAR regbininkams tai jau ketvirtasis iš eilės laimėtas etapas – tai yra geriausias šios komandos startas šių varžybų istorijoje.

Pusfinalyje PAR rinktinė po dramatiškos kovos 20:17 nugalėjo sėkmingai šiame etape pasirodžiusią JAV komandą, o finale 19:12 įveikė pasaulio serijos čempionės titulą ginančią Fidžio ekipą.

Olimpiniai čempionai Fidžio regbininkai finale pasinaudojo varžovų klaida ir pirmieji išsiveržė į priekį 7:0, tačiau vėliau PAR žaidėjai Cecilas Afrika, Chrisas Dry’us ir naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Rosko Specmanas atliko tris žeminimus iš eilės ir padovanojo pergalę savo komandai. Mačo pabaigoje Fidžis sugebėjo tik sušvelninti atsilikimą.

„Mes esame labai patenkinti tuo, kaip žaidžiame keletą paskutinių turnyrų. Mūsų tikėjimas, darbas ir sistema leidžia sėkmingai siekti rezultatų kartu. Žaidėjams didelė garbė vilkėti PAR rinktinės marškinėlius ir žaisti už savo šalį. Jie išliko ramūs po nesėkmingos pradžios ir sugebėjo perimti žaidimo kontrolę antrajame kėlinyje“, – sakė PAR rinktinės treneris Neilas Powellas.

Šeimininkai JAV regbininkai pradžiugino savo sirgalius mažajame finale, kuriame 19:15 nugalėjo Naująją Zelandiją. Rungtynėse dėl penktos vietos ir „Trophy“ titulo Kenija 21:14 įveikė Samoa rinktinę.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=xesEyDQWzfM

Po šio etapo PAR rinktinė turi jau 107 taškus ir dar labiau nutolo nuo artimiausių persekiotojų. Į antrąją vietą pakilo Fidžis (83 tšk.), o į trečiąją smuktelėjo Anglija (81 tšk.).

Šeštasis (iš 10) pasaulio serijos etapas ateinantį savaitgalį vyks Vankuveryje (Kanada).

Pasaulio serijos lyderių rikiuotė po penkių etapų:

1. PAR 107 tšk.
2. Fidžis 83
3. Anglija 81
4. Naujoji Zelandija 71
5. Australija 52
6. JAV 52
7. Škotija 50
8. Argentina 45
9. Velsas 43
10. Prancūzija 40.