Regbis.lt
Dėmesio

Pergalėmis paženklinti metai

ES_2014-06-15_134087

2014-ieji metai Lietuvos regbiui buvo itin sėkmingi. Nacionalinės regbio rinktinės džiugino svariomis pergalėmis, Lietuvos regbio federacija (LRF) plečia savo bendradarbiavimą su galingiausiomis regbio valstybėmis, sparčiai augo sportuojančių vaikų skaičius, o Lietuvos čempionate netrūko intriguojančių momentų. Lietuvos regbiui sparčiai augti padėjo ir pagrindinis federacijos rėmėjas „Lietuvos paštas“.

Pristatome svarbiausius 2014 metų Lietuvos regbio įvykius.

Sausis

Lietuvos regbis siekia kokybinio šuolio. LRF pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su elitinio Europos regbio klubo iš Prancūzijos „ASM Clermont Auvergne“ akademija.

Kovas

LRF ir „Vičiūnų grupė“, siekdama atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo užimtumo problemą, šalies darželiuose bei mokyklose pradėjo rengti sporto projektą „Regbis.Viči.Jėga“. Ši iniciatyva vykdoma daugiau nei dešimtyje šalies miestų.

Finalinė regbio šventė vyko Kaune, kur 20 stipriausių visos Lietuvos mokyklų pradinių klasių moksleiviai varžėsi dėl nugalėtojų vardo. Čempione tapo Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos komanda, tačiau pralaimėjusių čia nebuvo. Visi vaikai dalyvavo žaidimuose, buvo pasveikinti ir spinduliavo teigiamomis emocijomis.

Balandis

Lenkijoje vykusio Europos jaunių (iki 18 metų) regbio čempionato B diviziono turnyre Tomo Zibolio treniruojama Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė užėmė 6-ą vietą

LRF ir Šiaulių universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Bendru darbu bus siekiama pergalių regbio aikštėje ir platesnio universiteto viešinimo Lietuvoje bei užsienyje.

Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko išsaugoti vietos Europos Nacijų taurės 2A divizione. Nors paskutinėse rungtynėse lietuviai Šiauliuose nugalėjo šveicarus 24:18, iš paskutinės vietos pakilti nepavyko.

„Šios nesėkmės priežastys yra labai gilios. Jas identifikavome ir su jomis ketiname dirbti artimiausius 10-15 metų. Turime aiškią trenerių, vaikų, teisėjų ugdymo viziją ir bandysime kantriai dirbti“, – sakė LRF prezidentas R. Davidovičius.

Gegužė

Lietuvos regbio U-19 regbio-7 rinktinė Portugalijoje vykusiame Europos čempionate tarp 16 komandų užėmė 10 vietą.

Tartu (Estija) vykusiose jubiliejinėse 30-osiose SELL studentų žaidynėse Lietuvos garbę gynę Šiaulių universiteto regbininkai iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos moterų regbio-7 čempionate nugalėtojos titulą apgynė Europos čempionatui Vilniuje besirengiančios Lietuvos rinktinės pagrindu sudaryta Marijampolės ŽSM komanda.

Birželis

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir LRF. Šia sutartimi partneriai sieks vystyti bendrus projektus, susijusius su regbiu, tobulins šios sporto šakos sportininkų ir trenerių rengimo sistemą Lietuvoje.

Pirmą kartą Lietuvoje buvo suorganizuotas Europos regbio-7 čempionato A diviziono turnyras, kuriame visus žiūrovus puikiu žaidimu ir pergalėmis nudžiugino Lietuvos rinktinė. Lietuvos regbio-7 rinktinė finale 22:17 nugalėjo Lenkiją ir iškovojo nugalėtojų taurę bei kelialapį į elitinį divizioną.

„Pasiekėme savo tikslą, kurio link ėjome pusę metų. Džiugu, kad padarėme dovanėlę žiūrovams ir visam Lietuvos regbiui. Turime dar rezervo ir ruošimės kovoms aukščiausiame divizione“, – po čempionato kalbėjo treneris Sigitas Kukulskis.

Įspūdingą pasirodymą Vilniuje vykusiame Europos moterų regbio-7 čempionato B diviziono turnyre surengė Lietuvos rinktinė. Lietuvės netikėtai iškovojo tris pergales ir pelnė sidabro medalius bei iškovojo kelialapį į A divizioną.

Liepa

Klaipėdoje įvykusiame atvirajame Lietuvos „Baltic Pallets“ paplūdimio regbio čempionate nugalėjo Šiaulių „Vairo-Kalvio“  komanda.

Rugpjūtis

Šiauliuose vykusiame Baltijos regbio-7 čempionate triumfavo „Baltrex-Šiaulių“ komanda.

Rugsėjis

Lietuvos jaunių (iki 17 metų) regbio rinktinė Europos regiono taurėje užėmė trečiąją vietą.

„Lietuvos pašto“ jaunių regbio-7 čempionate triumfavo Vilniaus „VRA-Tauro“ ekipa

Vilniaus „Geležinio vilko“ vadovai su rėmėjais sostinėje iš apleistos futbolo aikštės įrengė naują regbio stadioną, kuriame pirmieji jėgas išbandė jauniausių amžiaus grupių Lietuvos komandos.

1-oje Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje įkurta Lietuvos regbio akademija.

Spalis

Lietuvos regbio-15 čempionu tapo „Baltrex-Šiaulių“ klubas, kuris lemiamose rungtynėse sausakimšame Zoknių stadione įveikė nugalėtojos titulo neapgynusią Šiaulių „Vairo-Kalvio“ ekipą.

LRF pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena stipriausių pasaulio regbio valstybių – Pietų Afrikos Respublika, o mūsų šalies rinktinės treneriu paskirtas garsus specialistas iš PAR – Ntando Manyosha.

Lietuvos jaunių (iki 17 metų) regbio-15 pirmenybėse triumfavo Šiaulių „Vairas-Klevas“.

Atsinaujinusi Lietuvos regbio-15 rinktinė Europos Tautų taurės 2B diviziono turnyre startavo pergalėmis prieš Andoros ir Vengrijos komandas.

Lapkritis

Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos universitetų regbio-7 čempionato etapas – „Peugeot“ turas – kuriame nugalėjo Šiaulių universitetas.

Geriausiu 2014 metų Lietuvos regbio žaidėju pripažintas Ignas Darkintis, geriausia žaidėja – Dainora Žemaitytė, geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu regbininku – Justinas Vasillauskas.

Gruodis

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) surengtuose rinkimuose geriausiu 2014 metų sporto renginiu Lietuvoje išrinktas Europos regbio-7 čempionato A diviziono turnyras Kaune.