Regbis.lt
Dėmesio

Prasideda rudens sezonas

Šį šeštadienį (2009-09-05) prasideda 47-ojo Lietuvos regbio čempionato rudens etapo kovos. Per artimiausias 3 savaites komandos užbaigs pirmąjį ratą, o spalio mėnesį, po antrojo rato paaiškės galutinė komandų rikiuotė. Trumpai apžvelgsiu visas čempionate dalyvaujančias ekipas ir pateiksiu moksliniais faktais, kokybinėmis bei kiekybinėmis analizėmis, ilgais kruopštaus darbo metais bei empiriniais tyrimais NEpagrįstas prognozes, kurių vertė – absoliučiai niekinė, jos pateikiamos tik todėl, kad būtų pradėta konstruktyvi diskusija ir dialogas šio straipsnio komentaruose. Drąsiais prieštaraukit ir papildykit. Skirtingų miestų atstovams tikrai įdomu, kaip gyvena, tarkime, plungiškiai? Kokių staigmenų ruošia Kaunas? Kada pakils Jurbarko jaunimo desantas? Gal Marijampolė ruošiasi nustebinti visą Lietuvą? Kokios naujienos Lietuvos regbio lyderių pozicijose? Galite švelniai „užvaryti“ ir ant mūsų braliukų, vis tiek jie čia nieko nesupranta : )

Marijampolės „Sūduvis“

Kaskart važiuodamas pro Marijampolę pagalvoju, kad šis Lietuvos miestas turi pačioje gražiausioje vietoje ir arčiausiai miesto centro esantį regbio stadioną. Bet suvalkiečiams vis nesiseka surinkti pajėgios ekipos. Gal šie metai bus išskirtiniai ir „Sūduvis“ įrodys, kad gali garbingai kovoti, pagaliau suformuoti pastovią sudėtį išlaikančią komandą ir stabiliai dalyvauti Lietuvos čempionatuose. Tiesa, visi kiti Lietuvos miestai gali pavydėti Marijampolei jų merginų komandos. Bet praėjusį pavasarį Lietuva sugebėjo sau pasidaryti, mano galva, didžiausią gėdą Lietuvos regbio istorijoje… užuomina apie tai. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Lietuvos regbininkės čia niekuo dėtos.

Kaliningrado „Atlanty“

Sezono naujokai. Kol kas prūsų krašto atstovams sunkiais sekasi kovoti dėl vietos po saule, bet niekas juk negimėm mokytas. Tikėkimės, kad rusai padarė išvadas po nesėkmingai susiklosčiusio pavasario etapo ir rudenį demonstruos geresnę formą. Prognozuojant galutinę rikiuotę, reikia pripažinti, kad „Atlanty“ antrajame etape turės labai nedaug šansų pasidžiaugti nors viena pergale. Na o geografijos plėtimas – tik į naudą Lietuvos regbiui, nes mūsų šalies regbio bendruomenė paprasčiausiai per maža, kad joje vyktų tolygus progresas visuose lygmenyse ir amžiaus grupėse.

Šiaulių „Transbusas“

Tiek „Transbusas“, tiek „BaltRex-PRC“ yra tarsi gyvi priekaištai kitoms Lietuvos komandoms, kurios nuolatos skundžiasi, kad nepavyksta suburti ir išlaikyti stabilios sudėties komandų. Šiauliečiai savo pavyzdžiu įrodo, kad komandas galima ne tik išlaikyti, bet ir jas plėsti tiek, kad atsirastų poreikis dublerių ekipoms. „Vairo“ pamaina nedemonstruoja įspūdingų rezultatų, bet nederėtų užmiršti, kad komandos pagrindą sudaro itin jauni žaidėjai, kurie po metų ar dviejų tikrai bus pasiruošę nustebinti ne vieną labiau patyrusių priešininkų ekipą. O ir rugsėjo 13 dieną Jurbarko „Lūšis“ neturėtų tikėtis lengvo pasivaikščiojimo, manau, pamatysime labai rimtą kovą.

Kovoja lietuvos regbio lyderių dubleriai

Kovoja lietuvos regbio lyderių dubleriai

Šiaulių  „BaltRex-PRC“

Visi „Transbusui“ taikyti epitetai tinka ir BaltRex dubleriams, kurie taip pat sparčiai tobulėja ir yra puikiai įsilieja į pagrindinės komandos sudėtį. Likusiose 6 rudens sezono varžybose „BaltRex-PRC“ turėtų įgelti bent 2-3 priešininkams. Mažiau nei 2 pergalės būtų didžiulis nusivylimas, bet tikėtis daugiau nei 3 teigiamų rezultatų būtų šiek tiek per drąsu.

Jurbarko „Lūšis“

Naujausias Lietuvos regbio šeimos narys, atsiradęs tik dėl didelių Jurbarko regbio entuziastų pastangų ir finansinių investicijų į „plyną lauką“. Per pastaruosius  keletą metų visi, šnekėdami apie jurbarkiečius, įprato taikyti žodį „jaunimas“. Taip, Jurbarko komanda dar gan jauna, bet ateina laikas, kai iš jaunų ir perspektyvių reikia tapti produktyviais. O ir jaunystė – gan neapibrėžtas terminas. Vieniems tai gali būti minusas, kitiems didžiulis pranašumas, jei moki juo tinkamai pasinaudoti. Jauniems žaidėjams pasitempti turėtų padėti faktas, kad dabartinės Lietuvos rinktinės pagrindo žaidėjai būdami 17-20 metų, vadovaujami A.Taralio ir S.Kukulskio su „BaltRex“ ekipa 2001 metais iškovojo Lietuvos regbio taurę. Bijau suklysti, bet jei atmintis nemeluoja, ta pati sudėtis dar anksčiau, būdami 16-17 metų, yra iškovoję ir Lietuvos regbio mažąją taurę. Moralas labai paprastas – Jurbarkui metas pradėti demonstruoti solidesnį ir pastovesnį žaidimą. O kad tai daryti jie gali, įrodė vasaros pradžioje pasiekta pergalė prieš Panevėžio „Ryšių statybą“.

Klaipėdos „Kuršiai“

Lietuvos regbio „miegančioji gražuolė“. Komanda nuolatos surenka pajėgią sudėtį, bet labai retai demonstruoja tos sudėties vertus rezultatus. Retas prieštaraus, kad „Kuršių“ vieta aukščiausiame divizione, bet visi taip pat sutiks, kad dėl iškritimo į žemesnį divizioną galima kaltinti tik pačią komandą. Klaipėdiečiai tiesiog privalo suburti pastovesnę sudėtį ir siekti ją išlaikyti kaip galima ilgiau, o rezultatai ateis savaime. Prognozuoti nedrįsiu, nes klaipėdiečiai savo nepastoviais rezultatais būtų tikras košmaras net lažybų kontoroms. Tikėkimės, kad pajūrio atstovai susiims ir grįš į aukščiausiąjį divizioną, kur jiems ir vieta.

Panevėžio „Ryšių statyba“

Kaip Bulgarijos krepšinio rinktinėje didžiausia žvaigždė yra jų treneris, Pini Geršonas, taip Panevėžio komandos didžiausia įžymybė ir ramstis yra Anatolijus Smirnovas : ) Panevėžiečiai nuolat išlaiko panašų žaidimo lygį, o šį rudenį yra realūs pretendentai sugrįžti į aukščiausią divizioną, bet dėl to teks labai rimtai pakovoti. „Lietuvos Čikagos“ atstovai niekaip nesugeba atsigauti po kartų kaitos (nežinantiems priminsiu, kad 1995 m. panevėžiečiai yra tapę Lietuvos čempionais). Šio kartų kaitos komplekso reikia atsikratyti kuo skubiau ir, jaunimui įgijus pasitikėjimo savo jėgomis, vėl kopti aukštyn, atidžiai klausantis „Lietuvos regbio guru“, Toliko patarimų. Prognozė: jei rimtai pažiūrės į artėjančia varžybas, pasieks visiems aiškiai suvokiamą tikslą. P.S. Neužmirškit delniukų.

Vilniečiams tenka pamiršti laikus, kai buvo galima atsisukti į vyresnį komandos draugą

Vilniečiams tenka pamiršti laikus, kai buvo galima atsisukti į vyresnį komandos draugą

Vilniaus „Geležinis Vilkas“

Turbūt pati jauniausia komanda dalyvaujanti Lietuvos čempionate. Vilniečių gretas palikus senosios gvardijos atstovams, jaunimui sunkiai sekasi perimti iniciatyvą ant savo pečių. Bet praėjusio pavasario karti pralaimėjimų praktika, kartu yra ir neįkainojamas patirties bagažas. Vilniečiai nebeturi į ką žvalgytis, ieškant pagalbos, nebėra vyresnių kolegų, kurie diktuodavo rungtynių ritmą ir priimdavo svarbiausius sprendimus aikštėje. Jaunimas grūdinasi pačiomis sunkiausiomis, bet kartu ir geriausiomis sąlygomis. Jei vilniečiams pavyks išlaikyti stabilią sudėtį bent pora trejetą metų, ši patirtis duos labai gerų rezultatų. Reikia tik atsakingesnio požiūrio į sportą, didesnio noro tobulėti ir supratimo, kad rezultatai iš dangaus nenukrenta. Darbas ir pastovios sudėties išlaikymas gali iš „Geležinio Vilko“ nulipdyti labai neblogą ekipą. Prognozė: sunkus ruduo, kurio metu vilniečiai tikrai sulauks pirmų pergalių ir įgis dar daugiau patirties.

Plungės „Perkūnas“

Praėjusio sezono sensacija. Šiais metais žemaičiai susidūrė su daug rimtesniu pasipriešinimu, bet, reikia pripažinti, ir toliau demonstruoja tikrai gerą žaidimą. Mano subjektyvia nuomone, „Perkūnas“ yra geriausiai Lietuvoje fiziškai pasiruošusi komanda (žiūrint į komandą, kaip į darinį, o ne atskirus žaidėjus). Nežinau, ar jiems padeda ūkio darbai, kurių išvengia didesnių miestų atstovai, ar dar koks velnias, bet vyrukai iš Plungės tikrai pranoksta daugumą savo priešininkų fizine jėga ir ištverme. Jei prie šių fizinių duomenų prisidėtų dar ir taktikos lašelis, įvairesni deriniai bei geresnė kamuolio kontrolė, plungiečiai jau kitais metais galėtų kovoti dėl medalių. Šį rudenį žemaičiai tikrai išliks aukščiausiame divizione. O kitais metais… pažiūrėsim.

Kauno „Ąžuolas“

Stabilūs. Komandos rezultatai tiesiogiai priklauso nuo kelių lyderių pasirodymo. Tikrąja to žodžio prasme „pasirodymo“. Jei lyderiai pasirodo aikštėje, komandai sekasi, jei nepasirodo, nelabai sekasi. Jei kauniečiams dažniau padėtų jų legionieriai iš D.Britanijos, Lietuvos čempionate atsirastų dar viena stabiliai pajėgi komanda. Prognozuoju, kad rudenį kauniečių laukia kelios itin įtemptos varžybos, kuriose visose jie gali iškovoti pergales, aišku, jei bus panaudoti abu pergalės recepto ingredientai – „pasirodymas“ ir legionieriai.

Latvijoje STATS/ASK šluoja visus varžovus, bet Lietuvoje sutinka rimtesnį pasipriešinimą

Latvijoje STATS/ASK šluoja visus varžovus, bet Lietuvoje sutinka rimtesnį pasipriešinimą

Rygos „STATS/ASK“

Apie komandos žaidimo braižą, pliusus ir minusus skaitykite ČIA. Kaip ten bebūtų, latviai yra vienas geriausių „dalykų“ ,nutikusių Lietuvos regbyje per keletą pastarųjų metų. Braliukai įnešė naujų emocijų į čempionatą ir privertė paprakaituoti net čempionato lyderius. Praėjusiais metais jie pateikė sensaciją, paskutiniame ture vienu tašku nugalėdami „Vairą“, na o šį pavasarį vos neparklupdė „BaltRex“ (30-32). Tiesa, Valiera bandė gintis, kad rezultatas buvo „laikomas“ dėl žiūrovų ir nenorint skaudinti latvių, triuškinant juos dideliu skirtumu. O kaip ten buvo iš tiesų? Istorija nutyli.

Šiaulių „Salda“

Džiugu, kad į komandą grįžo senieji lyderiai. Bet kažko vis tiek trūksta. Viename ture komanda beveik visas rungtynes tampo nervus „Vairui“, o kitame beviltiškai pralaimi „BaltRex“. Tikėkimės rudens kovų metu „Salda“ demonstruos stabilesnį žaidimą ir padės Šiauliams vėl džiaugtis visomis trimis prizinėmis vietomis. Pergalės receptas šiai komandai labai paprastas – išnaudoti komandos lyderius pačiu tinkamiausiu momentu, o ne žvalgytis į juos visų rungtynių metu. Laimi tie, kurie gerai išnaudoja visus 15 žaidėjų. Paprasta.

Šiaulių „BaltRex“

Gera komanda : ) Čia negaliu būt objektyvus, bet pasistengsiu, kiek įgalėdamas. „BaltRex“ nuolat demonstruoja stabilius rezultatus, bet stabilumas ir pergalingas pranašumas, kovojant dėl pirmosios vietos, yra du skirtingi dalykai. Komandos rezultatai priklauso nuo kelių kertinių veiksnių. 1. Treniruotės. Jei ekipos pagrindas kartu pasitreniruoja bent porą savaičių, komanda gali versti kalnus. 2. Lyderiai. Jei visi sveiki ir yra Lietuvoje, „BaltRex“ tampa visai kita komanda. 3. Jaunimas. Praėjusį pavasarį, rungtynėse prieš „Vairą“ ir vasaros viduryje, Baltijos taurės finaliniame etape, jaunieji „BaltRex“ žaidėjai įrodė, kad jau yra pasiruošę rimtoms kovoms. 4. Valiera. Juokas juokais, bet, kaip ir Lietuvos rinktinės, taip ir „BaltRex“ rezultatai labai priklauso nuo to, kokios nuotaikos tą dieną pabudo Edmutis. Prognozės: kad taptų čempionais, privalo įveikti visus priešininkus, na o „Vairą“ nugalėti ne mažesniu nei 17 taškų skirtumu. Hm…

Dėl čempionų titulo vėl kovoja tie patys seni varžovai

Dėl čempionų titulo vėl kovoja tie patys seni varžovai

Šiaulių „Vairas“

Čempionai. Tuo daug kas ir pasakyta. Norėdami  išlaikyti čempionų titulą turi: 1. „neprisidirbti“ rungtynėse prieš latvius ir „Saldą“ 2. nepralaimėti „BaltRex“ didesniu nei 17 taškų skirtumu. Visa kita, manau, bus tik formalumai. Lietuvos regbio flagmanai, kaip visada, surinko pajėgią sudėtį, „Transbusas“ augina gerus jaunuosius talkininkus, na o legionieriai niekada nepaveda savo komandos svarbiausiose sezono kovose. Viskas vairiečių rankose, kaip pasakytų anglai „you‘re in the driving seat“.

Sėkmės visoms komandoms. Susimatysim aikštėje!

19 Comments

 1. augis

  2009 09 03 at 16:06

  Jo geras straipsnelis, apie , bet kurį klubą, spaudžiu dešinę :D

 2. Dalius

  2009 09 04 at 13:01

  Tikrai puikus darbas, ACIU!

 3. Gerbeja

  2009 09 05 at 13:16

  Butu smagiau komentarus skaityti, kai raso ne tik patys komandu dalyviai, bet ir ne regbio gerbejai. Kaip gerbejai, mes cia tik liaupsinam. O palaikymas reiklaingas visos Lietuvos. Tai gal darom, ka nors?

 4. Serzas

  2009 09 06 at 10:24

  Kauno AZUOLO komandoje liko tik vaiduokliai-bebenciukai. Nera jokio zaidimo, nebeidomi komanda.

 5. Nesakysiu

  2009 09 06 at 13:10

  Norejau paklausti kokios reikia programos, kad galeciau stebeti filmuotas varzybas?

  • Audrius

   2009 09 06 at 13:30

   Jeigu tau nerodo šioje svetainėje skelbiamų rungtynių, tai greičiausiai kompiuteryje esanti interneto naršyklė neturi „Flash Player“ priedo. Jį galima parsisiųsti adresu http://get.adobe.com/flashplayer/. Perkrovus naršyklę, vaizdas turėtų atsirasti.

 6. Ignas

  2009 09 06 at 13:29

  Serzai, tikiuos kad juokauji. Mano nuomone Azuolas si rudeni akivaizdziai sustiprejes. Bus l.idomu stebet ju rungtynes pries, tarkim, Salda arba STATS.

  • Audrius

   2009 09 06 at 13:33

   Gerai Irmantas pasakė po rungtynių – „Ažuolas“ išsigando savęs pačių ir nepatikėjo, kad gali laimėti. Beje, abiejų vakar Šiauliuose vykusių rungtynių vaizdo įrašai jau keliauja į internetą :) Vakare jas jau bus galima pamatyt.

 7. Serzas

  2009 09 06 at 14:52

  Ignai, tikrai nejuokauju, nes man liudna ir geda matyti kaunieciu toki zaidima.Tai tik lakstymas ir zoles trypimas. Kam tada zaisti? Is idejos? Nebeliko geru zaideju, o likes vienas ar kitas senbuvis tikrai komandos neisgelbes. Reikia komanda styguoti, arba neduoti „gerklytes pripilti“.

 8. Arta

  2009 09 06 at 17:21

  P. Serzai, esi visada laukiamas treniruotese. Mums reikia tokiu kietu kaip tu, bent jau frazeologizmus matau neblogai esi ismokes. Kaip pastebejai, mums tokiu reikia. Vieta laisva.

 9. Serzas

  2009 09 06 at 17:31

  P.Arta, as juk stebejau rungtynes. O vieta ir kapinese laiva yra… :D
  Taip, kad Arturas nesinervuojam.

 10. Serzas

  2009 09 06 at 17:37

  Ir davai gyvenam draugiskai. Sorry, ten buvo tik mano nuomone. Nemoku saldzialiezuvauti :D

 11. Arta

  2009 09 06 at 18:00

  Siuo metu musu komanda nieko geresnio ir negali pasiulyti. Priezastis paprasta: paseno Vytas, o be Vyto nera komandos papildimo is jaunimo. Bet pagrindinis dalykas yra teigiamas, kad musu komada, skirtingai nuo kitu: Skorpiono, Stakliu isliko. Ir regbis Kaune dar vis kultivuojamas.

 12. Serzas

  2009 09 06 at 19:01

  Kad zozdziai pasiektu dievo ausi…

  • Ignas

   2009 09 07 at 16:38

   Dievas yra sukriošęs priekurtis seniokas, sėdintis ant debesies, ir nelabai ką begirdintis. Todėl viską teks daryt patiems, nelaukiant jau minėto senuko pagalbos :)

 13. Serzas

  2009 09 08 at 19:19

  ;D Ignas yra gerai girdintis , bet ne seniokas. Atspek, kur sedintis ir ka darantis?
  Bet regbiui reikia tokiu kaip Ignas!

  • Audrius

   2009 09 09 at 09:16

   Sutinku. Ignas yra Dievas :)

 14. Ignas

  2009 09 09 at 09:37

  jo jo, as Dievas, o mano sunus Jezus uz musu visu nuodemes buvo padziautas ant kryziaus :) Baikit blevyzgas, darbo metas, vienok.

 15. Pingback: BaltRex pasiplaukiojimas prieš STAS. Vairo ir Ąžuolo trileris. | Rugby.lt

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *