Regbis.lt
Dėmesio

„Putokšnis 2015“ nugalėtojai – „Baltrex-Šiauliai“

Putoksnis  05

Šiauliuose vykusį tarptautinį regbio turnyrą „Putokšnis 2015“ laimėjo „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai. Jie finale nugalėjo svečius iš Latvijos „Livonija-Garkalne“ komandą. Mažajame finale po itin atkaklios kovos pergalę prieš Rygos „Miesnieki“ komandą šventė Kauno „Ąžuolo“ regbininkai.

Keturios turnyre dalyvavusios komandos burtų keliu buvo suskirstytos į du pusfinalius. Pirmajame susigrūmė Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ ir Rygos „Miesnieki“ komandos. Šiauliečiai šventė pergalę 19:0 ir pateko į finalą.

„Visus taškus komanda pelnė pirmajame kėlinyje. Antroje mačo dalyje padarėme keletą keitimų, todėl žaidimas šiek tiek išsiderino, nebuvo disciplinos, todėl antrame kėlinyje ir nepelnėme taškų. Nepaisant to, iškovojome pergalę, kuri leido kovoti dėl pagrindinio trofėjaus“,- pasakojo „Baltrex-Šiauliai“ vyr. treneris Edmundas Ščavinskas.

Antrajame pusfinalyje kovojo Kauno „Ąžuolo“ ir Rygos „Livonija-Garkalne“ ekipos. Mačas baigėsi 19:5 svečių iš Latvijos naudai. Mačas vyko apylygiai, progų turėjo abi komandos, tačiau tris kartus sugebėję pralaužti Kauno regbininkų gynybą latviai nutolo. Kauniečiams sušvelninti rezultatą pavyko tik mačo pabaigoje.

19:5 Livonia laimėjo prieš Kauną. Įdomios rungtynės. Livonija tris kartus prasiveržė įveikė kauniečių gynybą. Kaunas pabaigoje pelnė taškus.

Mažasis finalas tarp Kauno „Ąžuolo“ ir Rygos „Miesnieki“ komandų buvo itin atkaklus. Rungtynių pradžioje atlikę du žeminimus į priekį išsiveržė latviai, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje į lemiamą šturmą pakilę kauniečiai surengė tris sėkmingas atakas ir šventė pergalę 15:12.

Finale atkaklesnė kova vyko pirmas 10 minučių. Po to šiauliečiams pelnius pirmuosius taškus latviai atidavė iniciatyvą. Tuo pasinaudoję „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai nutolo ir iškovojo pergalę 33:0.

„Manau, kad turnyras pavykęs. Nors oras ir nebuvo labai geras, aikštė buvo slidi, sudėtingos žaidimo sąlygos, nustebino tai, kad visos komandos gan techniškai valdė kamuolį, nedarė daug klaidų. Džiugu, kad artėjant sezono pradžiai turėjome vieną iš paskutinių galimybių išmėginti jėgas su pajėgiais varžovais. Buvo grįžę keli žaidėjai iš užsienio, tas turėjom progą dar geriau susižaisti“,- pasakojo E.Ščavinskas.

Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas „Baltrex-Šiauliai“ atstovas Martynas Lianzbergas.

Geriausiu „Baltrex-Šiauliai“ ekipoje – Mindaugas Grigas, „Livonija-Garkalne“ komandoje – Arturs Kisle.

Lietuvos regbio federacijos taurės turnyras startuoja jau balandžio 11 dieną. Gegužės 10 dieną prasidės Lietuvos regbio-7 čempionato pirmas turas.

Foto : Zigismunds Zālmanis (RFC LIVONIA)