Regbis.lt
Dėmesio

R. Davidovičius: „Neabejotinai sieksime atsitiesti“

Praėjusį savaitgalį Lietuvos regbio-7 rinktinė užėmė 12-ą vietą pirmajame Europos regbio čempionato etape Maskvoje. Ji pralaimėjo visus penkis susitikimus. Rinktinės dar laukia du čempionato etapai liepos mėnesį, kuriuose ji sieks atsitiesti ir iškovoti reikiamas 3-4 pergales. Tai leistų jai užimti 10-ą vietą Europoje.

Aukščiausiame Europos divizione debiutavo net 7 žaidėjai iš dvylikos. Jaudulys ir patirties stoka neabejotinai pakišo rinktinei koją, neleidusi aikštėje įgyvendinti visų sumanymų pasiruoštų treniruočių stovyklose. Šiuo metu daromos išvados ir ruošiamasi atsitiesti.

„Ne pats pralaimėjimas yra blogai, bet reakcija į jį. Arba pasiduodi, arba atsistoji ir sieki pergalės iš naujo. Mes rankų nenuleidžiame ir sieksime savo tikslų. Viskas mūsų rankose“, – įsitikinęs Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

Prie rinktinės jau prisijungė vienas geriausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos regbio-7 žaidėjų Gediminas Liutkus, traumą baigia išsigydyti Žygimantas Radžius, iš PAR atvyks Alanas Alasauskis.

Pastaruoju metu daug kalbama apie žaidėjų netinkamą pasirinkimą, kažkurių žaidėjų „išmetimą“ iš rinktinės.

„Galiu užtikrinti, kad rinktinėje žaidžia labiausiai jos verti žaidėjai. Tie kas sako, kad nori žaisti už rinktinę, bet jai skiria antraeilį vaidmenį, atsisako dirbti pagal visiems kitiems tinkamą planą – jų nėra. Tad nereikia spekuliuoti, kad kažkas nepaimtas ir ieškoti kaltų dėl to. Visi, kas juodu darbu įrodo savo vertę – tie žaidžia. Kaip sakoma, ne kalbomis tėvynę mylim. Rinktinė yra siekiamybė ir didžiausia vertybė, ji aukščiau už bet kurį prezidentą, trenerį ar žaidėją. Neabejoju, kad turime vieną geriausių trenerių štabų Europoje. Lietuvis Sigitas Kukulskis, sugebėjęs profesionalias rinktines įveikti su iš mėgėjų sudaryta komanda, ir pasaulio žaidynes laimėjęs su Pietų Afrikos Respublikos rinktine pietų afrikietis Vuyo Zangqa. V. Zangqa žodis pasirenkant žaidėjus yra galutinis. Jis nesusijęs nei su vienu klubu, treneriu ar dar kažkuo. Jis objektyviai vertina žaidėjo gebėjimus ir žinoma – norą kovoti už savo šalį“, – teigė R. Davidovičius.

Lietuvos regbio rinktinė 2014 metais iškovojo visas pergales ir užsitarnavo teisę žaisti aukščiausiame divizione, o praėjusiais rinktinė užėmė aukštą 9-ą vietą Senajame žemyne. Jos kelyje buvo nugalėtos tokios regbio tradicijomis pasižyminčio rinktinės kaip Italija, Gruzija, Rumunija, Velsas, Belgija. Šais metais kol kas pralaimėti visi susitikimai, tačiau dėl aukštos vietos mūsų šalies rinktinė dar kovos liepos mėnesį Anglijoje bei Lenkijoje. Galutinę užimtą vietą lemia visų trijų etapų rezultatai.

Priminsime, kad artėjantį savaitgalį Lietuvos regbio rinktinė išvyksta į vieną garsiausių Europos turnyrų „Rome 7s”, kuriame rungtyniaus tokie grandai kaip PAR, Kenijos, Prancūzijos, Italijos rinktinės.

Foto – RRLF.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *