Regbis.lt
Dėmesio

Regbio kursai Šiauliuose Lietuvos trenerių abejingų nepaliko

Šiauliuose keturias dienas vyko regbio-7 sporto šakos antro tarptautinio lygio mokymai, kurių metu 20 Lietuvos regbio trenerių galėjo gilinti savo žinias ir tobulinti įgūdžius. Kursus organizavo Lietuvos regbio federacija (LRF), o juos pravedė regbio specialistas iš Prancūzijos Anthony Granja.

Mokymais liko patenkinti tiek patys jauniausi, tiek labiau patyrę Lietuvos treneriai.

Specialistas iš Prancūzijos Anthony Granja buvo maloniai nustebintas, kad lietuviai gan gerai išmano regbio 7 specifiką ir treniravimo metodiką.

„Kursai buvo skirti treneriams – regbio-7 treniravimo metodika ir trenerių treniravimo tobulinimas. Buvo aiškinami regbio-7 treniravimo principai bei komandos parengimo varžyboms metodai. Man asmeniškai kursai labai patiko. Prisiminiau tai, ką buvau užmiršęs bei sužinojau naujų dalykų – kaip valdyti komandą ir sudėlioti viską į vietas, – įspūdžiais dalinosi Lietuvos rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius. – Kaip žaidėjui taip pat buvo naudinga išgirsti naują informaciją iš aukšto lygio specialisto. Svarbiausi akcentai buvo apie tai, kaip teisingai treniruoti regbio-7 komandą, kaip viską sudėlioti pagal tai, kokius žaidėjus turi“.

Vilniaus regbio akademijos treneris Vidmantas Valys taip pat gyrė svečią iš Prancūzijos ir, nors ir turėjo praleisti mokymų pradžią, spėjo pasisemti nemažai naudingos informacijos.

„A. Granja yra aukšto lygio specialistas. Matosi, kad jis turi daug žinių. Buvo tikrai daug informacijos apie regbį-7. Jis pravedė ne tik įprastą tarptautinę metodiką, bet ir tokią, kurią taiko jis pats“, – teigė V. Valys.

Mokymų metu buvo aiškinami regbio-7 žaidimo principai, taip pat – skirtumai tarp regbio-7 ir tradicinio regbio. Nemažai laiko buvo skirta praktiniams užsiėmimams.

„Visiems kursų dalyviams patiko praktiniai užsiėmimai, kurie buvo atliekami stadione. Seminaruose darėme įvairias analizes, visi treneriai turėjo atlikti tam tikras užduotis – vieni su gynybinėmis funkcijos, kiti – su puolimo. Turėjome tam tikrus namų darbus ir vėliau atlikome praktinę dalį stadione. Buvo plečiamas suvokimas tiek apšilimo, tiek žaidimo, technikos elementais. Lektorius pats klausinėjo, ko kiekvienam trūksta, ką norėtume sužinoti, todėl mokymai buvo labai prasmingi“, – pasakojo V. Valys.

Galimybę LRF surengti šiuos mokymus suteikė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), „Olympic Solidarity“ projektas bei SM „Klevas“. LRF ketina trenerio kursus organizuoti ir ateityje.

„Kuo daugiau tokių kursų bus, tuo labiau kils Lietuvos regbio-7 lygis, nes viskas prasideda nuo to, kokius trenerius turime savo šalyje“, – pabrėžė Ž. Radžius.

One Comment

  1. Bridgett

    2019 04 23 at 15:33

    And that is an funding risk value taking.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *