Regbis.lt
Dėmesio

Regbio šventė Šilutėje

Sausio 13 dieną Šilutėje vyko tikra vaikų regbio šventė – turnyras „Pamario regbis 2019“, skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti. Nepabijoję užpustytų kelių, į pamarį susirinko svečiai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Panevėžio, Birštono, Jurbarko, Šiaulių, Telšių, Plungės ir Klaipėdos.

Nors susirinko virš šimto vaikų, Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje vietos ir veiksmo užteko visiems. Susiskirstę į du pogrupius, mažieji regbininkai sužaidė po penkerias rungtynes, o tarp jų linksmai dūko žaidimų erdvėje. Šeimininkai buvo paruošę ir šaškes, ir stalo žaidimų, o kur dar du stalo teniso stalai. Nebuvo laiko net poilsiauti.

Pirmoje amžiaus grupėje žaidė mažiausieji 1-2 klasių mokiniai. Tarpusavyje rungėsi 7 komandos. Sužaidus grupės varžybas, pusfinalius ir finalą, nugalėtojos taurę išsivežė Vilniaus „SM Tauro–VRA“ komanda. Antri liko svečiai iš Jurbarko „JKKSC-Lūšis“, o treti – „Klaipėdos kovo“ regbininkai.

Šeimininkai šilutiškiai liko už nugalėtojų pakylos ir užėmė 4-ąją vietą.

„Gaila, kad ne visos varžybos sekėsi taip, kaip tikėjomės, bet patirties tikrai įgavome. Kartais net ir mažos klaidelės nulemia ar bus prizinė vieta, ar ne, tad šį kartą tų klaidelių pasitaikė ir nelaimėjome. Bet bendras vaikų pasirodymas tikrai nenuvylė ir labai  jais didžiuojuosi“, – kalbėjo jaunuosius Šilutės regbininkus ugdanti Austėja Minkevičiūtė. Geriausiai vaikučių komandoje žaidė mažoji Odrė Valeikė, o drąsiai su vyresniais grūmėsi  Kornelija Drakšaitė.

Antroje amžiaus grupėje susigrūmė 3-4 klasių mokiniai. Tarpusavyje rungtynes sužaidė net  8 komandos.  Pirmoji vieta atiteko regbininkams iš Panevėžio – Regbio klubo „Klevas“ Rožyno progimnazijos pirmajai  komandai. Antra liko „Birštono“ antroji komanda, trečia – „A. Jucio“ mokykla (Plungė).

„Šią dieną labai svarbu švęsti. Juk turime kuo pasidžiaugti. Mes savoje šalyje galime laisvai judėti, keliauti kur norime, rinktis mums patinkančius užsiėmimus, hobius, rinktis draugus ar laisvai kalbėti savo kalba. Už tai turime dėkoti mūsų laisvės gynėjams . Na, o jei šventę minime regbio aikštelėje, su savo draugais ir šeima, tai geriau ir būti negali“, – dalyvius sveikino visus vaikus turnyro organizatorė, Šilutės regbio komandos trenerė Austėja Minkevičiūtė.

Pamario regbis Šilutę drebina jau ne pirmą kartą. Panašus renginys vyko ir 2017 metų lapkritį.

„Smagu pratęsti tradiciją ir dar kartą atvežti regbį į Šilutę. Parodyti žiūrovams, vaikų tėvams, bendruomenei.  Taip noriu padėti šilutiškiams mus atrasti ir susipažinti. Juk mes dar tokie naujokai šitame krašte – kalbėjo trenerė. Visi išvažiavo su šypsena, tad drįstu manyti, kad sugrįš ir kitais metais“.

Visi turnyro dalyviai buvo gausiai apdovanoti turnyro  atminimo medaliais, kuriuos įsteigė UAB „Elektros energetika“ . Na o saldžiais prizais pasirūpino ir „Pamario kepykla“.