Regbis.lt
Dėmesio

Regbio trenerių kursuose vos tilpo visi norintys

Praėjusį savaitgalį Kaune buvo surengti pirmo lygio regbio trenerių tobulinimo kursai, skirti tiek treneriams, tiek savanoriams. Kursams vadovavo Tarptautinės regbio federacijos paskirtas rusas Maksimas Zalcmanas.

Kursus finansavo Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas (KKSRF) ir Lietuvos regbio federacija (LRF).

Kursuose dalyvavo net 26 treneriai iš Latvijos bei Rusijos (Sankt Peterburgo), nors planuojama buvo 20 vietų. Dėl didelio susidomėjimo jau suplanuota, kad papildomi kursai bus surengti rudenį.

Kursų metų buvo skaitomos paskaitos apie žaidimo supratimą, jo principus ir treniravimo metodologijas, žaidimo principų taikymą įgūdžių lavinimo procese, pratimų planavimą ir pateikimą bei regbio taisykles, žaidimų variantus, rizikos valdymus ir trenerių funkcijas.

„Norėjosi, kad treneriai per seminarą įgytų žinių. Tai tik viso darbo pradžia. Reikės ateityje toliau stiprinti trenerių žinias, galbūt organizuoti antro lygio kursus. Treneriams, kurie sako, kad viską žino, jau būtų laika į pensiją. Geras treneris yra tas, kuris, net ir būdamas jau vyresnio amžiaus, dar pripažįsta, kad ne viską žino ir nori toliau semtis žinių. Technologijos, žaidimas, ypač fizinis pasirengimas keičiasi kasmet“, – sakė Lietuvos regbio federacijos trenerių tarybos pirmininkas Vidmantas Valys.

Kursuose dalyvavo nemažai dabartinių trenerių bei savanorių, dirbančių su vaikais. Pasak V. Valio, trenerių ir savanorių skaičius buvo maždaug lygus.

Pamatęs situaciją ir susipažinęs su trenerių lūkesčiais, V. Valys žada ateityje ieškoti naujų galimybių gilinti būsimų ir esamų Lietuvos regbio specialistų žinias, ieškoti tinkamų lektorių arba organizuoti papildomas paskaitas.

„Treneriams labai svarbu yra treniruočių plano sudarymas. Negalima paimti video iš interneto ir pagal jį sportuoti. Reikia žinoti, kam, kaip ir dėl ko yra daromi vienokie ar kitokie pratimai“, – pavyzdį pateikė V. Valys.

Praktinėje kursų dalyje, treneriai buvo skirstomi į grupes pagal nurodytą temą. Dalyviai turėjo sudaryti treniruočių planą bei pademonstruoti treniruotę. Kursų dėstytojas Maksimas buvo patenkintas Lietuvos trenerių gausa ir aktyviu dalyvavimu. Po kursų visi buvusieji gavo sertifikatus, patvirtinančius, kad regbio kursai išklausyti.

2 Comments

  1. Tadas

    2017 03 30 at 12:26

    Visi tobuleja, bet regbio komandu mazeja kam teisejaus? Patys sau?

  2. Domantas

    2017 03 30 at 20:24

    Tai jeigu netobulės, tos komandos dar greičiau mažės, o dabar tam ir tobulėja, kad vystyti regbį Lietuvos.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *