Regbis.lt
Dėmesio

Regbio trenerių kursuose vos tilpo visi norintys

Praėjusį savaitgalį Kaune buvo surengti pirmo lygio regbio trenerių tobulinimo kursai, skirti tiek treneriams, tiek savanoriams. Kursams vadovavo Tarptautinės regbio federacijos paskirtas rusas Maksimas Zalcmanas.

Kursus finansavo Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas (KKSRF) ir Lietuvos regbio federacija (LRF).

Kursuose dalyvavo net 26 treneriai iš Latvijos bei Rusijos (Sankt Peterburgo), nors planuojama buvo 20 vietų. Dėl didelio susidomėjimo jau suplanuota, kad papildomi kursai bus surengti rudenį.

Kursų metų buvo skaitomos paskaitos apie žaidimo supratimą, jo principus ir treniravimo metodologijas, žaidimo principų taikymą įgūdžių lavinimo procese, pratimų planavimą ir pateikimą bei regbio taisykles, žaidimų variantus, rizikos valdymus ir trenerių funkcijas.

„Norėjosi, kad treneriai per seminarą įgytų žinių. Tai tik viso darbo pradžia. Reikės ateityje toliau stiprinti trenerių žinias, galbūt organizuoti antro lygio kursus. Treneriams, kurie sako, kad viską žino, jau būtų laika į pensiją. Geras treneris yra tas, kuris, net ir būdamas jau vyresnio amžiaus, dar pripažįsta, kad ne viską žino ir nori toliau semtis žinių. Technologijos, žaidimas, ypač fizinis pasirengimas keičiasi kasmet“, – sakė Lietuvos regbio federacijos trenerių tarybos pirmininkas Vidmantas Valys.

Kursuose dalyvavo nemažai dabartinių trenerių bei savanorių, dirbančių su vaikais. Pasak V. Valio, trenerių ir savanorių skaičius buvo maždaug lygus.

Pamatęs situaciją ir susipažinęs su trenerių lūkesčiais, V. Valys žada ateityje ieškoti naujų galimybių gilinti būsimų ir esamų Lietuvos regbio specialistų žinias, ieškoti tinkamų lektorių arba organizuoti papildomas paskaitas.

„Treneriams labai svarbu yra treniruočių plano sudarymas. Negalima paimti video iš interneto ir pagal jį sportuoti. Reikia žinoti, kam, kaip ir dėl ko yra daromi vienokie ar kitokie pratimai“, – pavyzdį pateikė V. Valys.

Praktinėje kursų dalyje, treneriai buvo skirstomi į grupes pagal nurodytą temą. Dalyviai turėjo sudaryti treniruočių planą bei pademonstruoti treniruotę. Kursų dėstytojas Maksimas buvo patenkintas Lietuvos trenerių gausa ir aktyviu dalyvavimu. Po kursų visi buvusieji gavo sertifikatus, patvirtinančius, kad regbio kursai išklausyti.

384 Comments

 1. Nilo Lemos Neto

  2019 06 24 at 03:27

  What a stuff of un-ambiguity and preserveness of precious knowledge regarding unpredicted feelings.

 2. StepAdutt

  2019 06 24 at 05:18

  No Perscription Need Paxil Fast [url=http://buycheapciall.com]cialis[/url] Buy Celebrex Without Rx Buy Levitra Low Price

 3. Banco Paulista SA

  2019 06 24 at 07:57

  Hi there, after reading this amazing post i am as
  well delighted to share my know-how here with mates.

 4. Maria Elisabeth Bettamio Vivone

  2019 06 24 at 08:09

  Great blog you have got here.. It’s hard to find quality writing like yours these days.

  I truly appreciate individuals like you! Take care!!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *