Regbis.lt
Dėmesio

„Reikia sunkiai dirbti“

Šiais laikais daug kalbama apie sėkmingus žmones, tačiau retai įsigilinama, kas yra sėkmė ir kiek ji kainuoja. Tuo tikslu Lietuvos regbis ir žurnalas IQ surengė specialų sporto ir verslo lyderių forumą. Daug savo gyvenime pasiekę žymūs Lietuvos ir užsienio žmonės pripažįsta, kad sėkmė nėra atsitiktinumas. Jos reikia siekti visą gyvenimą.

Vienas sėkmingiausių Lietuvos žmonių sporte – Virgilijus Alekna. Daugkartinis olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas, geriausiu pasaulio ir Europos lengvaatlečiu tapęs disko metikas sėkmę apibrėžia kaip viso gyvenimo tikslą. Pasak jo, sėkmė neturi būti trumpalaikė.

„Sėkmė yra pasiektas rezultatas, bet po to seka to rezultato išlaikymas. Ir Lietuvoje, ir pasaulyje yra daug atvejų, kuomet žmonės pasiekė aukštą rezultatą, pavyzdžiui, tapo olimpiniais čempionais, ir tada baigė karjerą. Taip yra, nes po pergalių žmonės susilaukia daug dėmesio, daug pasiūlymų, praranda daug laiko ir paprasčiausiai pamiršta tai, dėl ko jie tapo sėkmingais. Besimėgaujant sėkme, nukenčia rezultatai, dėl to dažnai ką tik įsižiebusios žvaigždės užgęsta. Labai sunku yra po to vėl siekti sėkmės“, – aiškino tituluotas sportininkas.

44-erių metų V. Alekna neužmigo ant laurų laimėjęs pirmąjį trofėjų. Ne veltui sakoma, apginti titulą sunkiau nei jį iškovoti pirmąjį kartą.

„Man šioje vietoje labai pasisekė. Po kiekvienos pergalės stengdavausi kuo greičiau ją pamiršti, vėl kitą dieną eiti į treniruotę ir vėl viską pradėti nuo sunkių dalykų. Ne veltui sakoma – nesidžiauk radęs, neverk pametęs. Reikia išlaikyti tą viduriuką norint tapti sėkmingu žmogumi“, – sėkmės paslaptį atskleidė V. Alekna.

Lietuvoje apsilankė Thinusas Delportas – sėkmę regbio aikštelėje atradęs pietų afrikietis. Jo sėkmingą karjerą apibūdina faktas, kad jis keletą metų atstovo PAR rinktinei pasaulio čempionate – vienai stipriausių regbio komandų pasaulyje. Kaip teigė pašnekovas, kelias į sėkmę niekada nebus lygus.

„Mes dažnai nusiviliame kai nepasiekiame tokių rezultatų, kurių trokštame. Visuomet reikia būti sąžiningu prieš žmogų veidrodyje. Turime savęs paklausti, kodėl mes tai darome, – kalbėjo T. Delportas. – Aš visada rasdavau motyvacijos dėl aistros žaidimui. Taip atstatydavau savo tikėjimą ir tikslus. Ieškodavau įvairių kelių, nes kiekviena nesėkmė yra galimybė išmokti kažką naujo apie save ir patį žaidimą“.

Sėkmė daug kam asocijuojasi su pinigais. Turtingi žmonės dažnai laikomi sėkmingais, bet jeigu gyvenimas nėra pilnavertis, tai stora piniginė ar vienas iškovotas medalis gali atnešti tik trumpalaikę laimę. Sėkmės ieškojimas turi tapti maloni procesu. Tokį požiūrį į sėkmę išsakė „Door Training & Consulting Baltic“ konsultantas Vygantas Keras.

„Pilnatvė nekoreliuoja su finansais, ji nelabai koreliuoja su karjera. Pilnatvės pasiekimas būtų didesnė sėkmė. Jeigu sėkmė neateina, reikia jos siekti toliau. Jeigu pats procesas nesuteikia malonumo, tai sėkmės tikėtis yra sunku. Niekas 100 proc. nežino ar viskas bus taip, kaip nori. Jeigu tai, ko tu nori pasiekti yra būsena, o ne skaičius, tai tu tikrai tą pasieksi“, – pabrėžė V. Keras.

Nuolatinis sėkmės siekimas leidžia ir greičiau tobulėti, ir geriau pažinti save. Buvęs Lietuvos regbio rinktinės žaidėjas Deividas Taurosevičius spėjo įrodyti savo vertę stadionuose. Pajutęs naujas galimybes, jis toliau siekė savo tikslų ir tapo vienu geriausiu Lietuvos mišrių kovos menų (MMA) kovotoju. Jis tapo „Ring of Combat“ pasaulio čempionu, dalyvavo prestižiniuose turnyruose (WEC, Bellator).

„Daug kas sako, kad sėkmė yra atsitiktinumas. Su tuo visiškai nesutinku. Manau, kad sėkmė yra užsibrėžto žmogaus tikslo pasiekimas. Sėkmė aplanko sėkmingus žmones. Tai žmonės, kurie turi tikslą ir siekia jo bet kokia kaina. Jie turi nenuvilti savęs ir kitų. Svarbiausia yra sistemingumas ir darbingumas. Nesvarbu, ar tai bus pergalė, ar ne, svarbu nesustoti toliau eiti į priekį. Linkiu visiems užsibrėžti sau tikslus, nes jie gali pakeisti ne tik rytojų, bet ir visą ateitį“, – sakė D. Taurosevičius.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *