Regbis.lt
Dėmesio

Rinktinė pasiryžusi sugrįžti į Europos elitą

Jau šeštadienį Šaulių savivaldybės stadione prasidės dvi dienas truksianti regbio-7 šventė, kurios metu Lietuvos rinktinė sieks iškovoti kelialapį į elitinį Europos čempionato „Grand Prix“ divizioną.

2015 ir 2016 metais su stipriausiomis Europos komandomis jau kovoję Lietuvos regbininkai antrojo pagal pajėgumą „Trophy“ diviziono pirmajame ture Kroatijoje užėmė antrąją vietą, todėl dabar turės realius šansus tapti nugalėtojais ir patekti į elitinį divizioną. Būtent Šiauliuose vyks antras ir paskutinis „Trophy“ turnyro etapas.

„Visi su nekantrumu laukiame šio savaitgalio, nes jau norime parodyti tai, ką išmokome. Panašiai būna moksleiviams, kurie viską išmoksta ir laukia kad greičiau ateitų egzaminas. Nuotaikos yra kovingos ir esame nusiteikę atsirevanšuoti pagrindiniams varžovams“, – sakė Lietuvos rinktinės veteranas Tomas Zibolis.

Pirmajame etape lietuvius finale po dramatiškos kovos ir pratęsimo nugalėjo rumunai. Būtent jie laikomi pagrindiniais lietuvių varžovais.

T. Zibolis džiaugėsi, kad Lietuvos rinktinei pavyko išvengti traumų. Po turnyrų Zagrebe ir Romoje keletas žaidėjų turėjo išsigydyti traumas, bet dabar visi yra pasiruošę žaisti. Prie komandos prisijungė kapitonas Dovydas Taujanskas, kuris dar negalėjo žaisti pirmajame etape.

„Zagrebe didžiausia problema buvo ta, kad prieš taineturėjome jokių draugiškų turnyrų, kuriuose galėtume pamatyti mūsų realias spragas. Turėjome problemų dešimtoje pozicijoje. Ten gerai žaidžia Armandas Kalinauskas, bet fiziškai jis yra silpnas ir jam sudėtinga buvo stabdyti stiprius ir raumeningus rumunus. Didelį dėmesį skiriame agresyviai ir komandinei gynybai. Labai svarbu yra laikytis komandinės gynybos, ypač žaidžiant su stipriausiomis komandomis. Taip pat įvedėme keletą naujų dalykų mūsų žaidime, kuriuos bandysime išpildyti. Nusprendėme apsiriboti svarbiausiais elementais, kuriuos mes esame pajėgūs įgyvendinti“, – pasakojo T. Zibolis.

Lietuvos rinktinė Šiauliuose šeštadienį grupėje žais su Vengrijos, Kroatijos ir Danijos komandomis. Tikimasi, kad papildomu stimulu lietuviams taps žiūrovų palaikymas. 2014 metais Kaune vykusiame turnyre lietuviai tapo nugalėtojais ir iškovojo kelialapį į „Grand Prix“ divizioną.

„Žiūrovų palaikymas yra pusė komandos. Ne vienas varžovų treneris yra pasakęs, kad lietuviai namuose yra neįveikiami, todėl tikiuosi, kad taip ir bus“, – pabrėžė T. Zibolis.

Su vengrais mūsiškiai susitiks 11.50 val., su kroatais – 14.35 val., su danais – 17.20 val. Lietuvos rinktinės mačus tiesiogiai transliuos BTV.