Regbis.lt
Dėmesio

Rinktinė – pusfinalyje!

Lietuvos vyrų rinktinė tęsia sėkmingą žygį Kroatijoje vykstančiame Europos regbio-7 čempionato „Trophy“ diviziono turnyre ir pateko tarp keturių stipriausių turnyro komandų.

Ketvirtfinalyje šeštadienį lietuviai po atkaklios kovos 17:7 (12:7) nugalėjo Ukrainos ekipą. Lietuviai pradėjo rungtynes rezultatyviai ir po Domanto Bagužio žeminimo bei Mato Miežio realizacijos smūgio pirmavo 7:0. Ukrainiečiai visgi sugebėjo nemažą laiko dalį kontroliuoti kamuolį ir išlyginti rezultatą 7:7. Dar pirmajame kėlinyje D. Bagužis vėl išvedė lietuvius į priekį 12:7.

Antrajame kėlinyje ukrainiečiai surengė keletą pavojingų išpuolių ir privertė pasinervinti lietuvių sirgalius, tačiau Lietuvos regbininkų gynyba atsilaikė prieš varžovų šturmą, o Vytaras Bloškys po gražios atakos padidino lietuvių pranašumą.

„Buvo labai sunkio rungtynės, prie to prisidėjo ir teisėjai, priimdami blogus sprendimus. Ukraina daug žaidė su kamuoliu, todėl buvo sunku gintis. Mums vėl pavyko gerai „užpulti“. Žaidimas su kamuoliu yra stiprioji mūsų pusė. Pergalę ir lėmė tai, kad mes su kamuoliu pelnėme taškus, o jie nieko nepadarė“, – po rungtynių sakė D. Bagužis.

Regbininkas šiose rungtynėse atliko du žeminimus. Jis tikisi, kad pusfinalyje pavyks pademonstruoti dar geresnį žaidimą. Pusfinalyje 14.59 val. lietuviai žais su pernai iš elitinio „Grand Prix“ diviziono iškritusia Belgijos komanda. Belgai ketvirtfinalyje 26:7 įveikė kroatus.

„Reikia žaisti. Visų žaidėjų forma yra nebloga. Tik tiek, kad karštis sekina. Bet toks jau mano darbas – gauni kamuolį ir bėgi. Tiek mes, tiek belgai esame žaidę „Grand Prix“. Kiek matėme, jie čia atsivežė gana jauną komandą, todėl bandysime išnaudoti savo patirtį“, – pabrėžė D. Bagužis.

Antras ir lemiamas „Trophy“ turnyro etapas vyks birželio 30-liepos 1 dienomis Šiaulių savivaldybės stadione. Šiose varžybose kovojama ne tik kelialapio į elitinį „Grand Prix“ divizioną, bet ir dėl galimybės dalyvauti olimpiniame atrankos turnyre.

Ten pat vykstančiame Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference 1“ diviziono turnyre Lietuvos rinktinė pusfinalyje dėl 9-12 vietų 5:17 (5:5) pralaimėjo Andoros ekipai. Dėl 11-os pozicijos mūsiškės žais su Slovėnijos regbininkėmis.