Regbis.lt
Dėmesio

Rinktinė ruošiasi naujam išbandymui

Jau šį šeštadienį Lietuvos vyrų regbio rinktinė debiutuos Europos čempionato „Trophy“ divizione. Pirmasis išbandymas – akistata su Čekijos regbininkais. Rungtynės šeštadienį 14 val. vyks Šiaulių savivaldybės stadione.

Lietuvos regbio rinktinė, praėjusiais metais triumfavusi „Conference 1“ divizione, šiais metais tikisi įsitvirtinti gerokai pajėgesnėje grupėje. Joje laukia akistatos su Čekijos, Lenkijos, Olandijos, Šveicarijos ir Portugalijos komandomis.

Pasaulio reitinge Lietuvos ir Čekijos komandos rikiuojasi greta. Lietuviai yra 34-i, o čekai – 35-i. Visos kitos minėtos rinktinės užima aukštesnes pozicijas.

Rungtynėse su čekais Lietuvos komandai padės vienas geriausių šalies regbininkų Karolis Navickas.

Antroje pagal pajėgumą Prancūzijos lygoje rungtyniaujantis K. Navickas džiaugėsi, kad Lietuvos rinktinė pakilo į gerą lygį, o jam pačiam malonu prisijungti prie komandos.

„Visada smagu grįžti į gimtinę ir žaisti už savo šalį. Atmosfera yra gera. Galbūt kai kurie žaidėjai dar pavargę po paskutinių rungtynių „Top“ lygoje, bet visi yra geros nuotaikos ir nekantraudami laukiame savaitgalio rungtynių“, – sakė K. Navickas.

Geriausias 2017 metų Lietuvos regbininkas anksčiau dažniausiai prie rinktinės galėdavo prisidėti tik prieš pat rungtynes, o dabar jis su kitais rinktinės kandidatais visą savaitę treniruojasi Šiauliuose.

„Žinoma, kad tai padeda geriau susižaisti. Kai atvykdavau prieš rungtynes, tai būdavo sunku išmokti visus derinius, taktinius elementus, o regbyje tai yra labai svarbu“, – pabrėžė K. Navickas.

Lietuvos regbininkas pridūrė, kad treneriai dar nepasakojo apie Čekijos rinktinės pranašumus ir trūkumus, bet pats tikisi kietų ir sunkių rungtynių.

„Keletą čekų žaidėjų mačiau rungtyniaudamas trečioje Prancūzijos lygoje. Mano komandos draugas iš Lenkijos rinktinės žaidė su čekais ir pasakojo, kad pas juos dominuoja grumtynių žaidimas. Netrukus turėtume analizuoti čekų žaidimą, todėl vaizdas bus aiškesnis. Pagal tai treneriai ir parinks rungtynių strategiją“, – sakė K. Navickas.

Lietuvos regbio rinktinė šias svarbias rungtynes žais mūsų šalies regbio sostinėje tituluojamuose Šiauliuose. K. Navickas neabejoja, kad nacionalinę komandą palaikys daug žiūrovų ir tai įkvėps regbininkus pasirodyti kuo geriau.

„Būtų malonu jei susirinktų pilnas stadionas. Laukia tikrai rimtos rungtynės, todėl žmonėms tai turėtų patikti. Mums, žaidėjams, žiūrovų palaikymas yra labai svarbus“, – pabrėžė K. Navickas.