Regbis.lt
Dėmesio

Rinktinė užkariavo sirgalių simpatijas

„Lietuva, Lietuva, Lietuva!“ – taip skandavo „Sundy Park“ stadionas Ekseteryje, Anglijoje. Visos tribūnos atsistoję dėkojo Lietuvos regbio rinktinei už fantastišką atsidavimą aikštėje po pergalės prieš Italiją.

„Mano mėgstamiausia rinktinė šiandien po mano šalies yra neabejotinai Lietuva“, – šaukė anglas.

Vienas iš itin sėkmingo Lietuvos regbininkų pasirodymo komponentų yra sirgaliai. Mažai kam žinoma kaip regbio tauta, Lietuva pavergė žiūrovus savo kovojimu iki paskutinio aikštės centimetro. Atiduodami visas jėgas vyrai kovojo dėl pergalės prieš italus, nes ji būtų atvėrusi kelią į ketvirtfinalį.

„Mes visuomet palaikėme, palaikome ir palaikysime Lietuvos regbio rinktinę. Žinokite, kada tik žaisite Anglijoje, mes visuomet būsime stadione“, – teigė vienas mūsų šalies regbio lyderių Anglijoje Mantas Steponavičius.

„London Lithuanian“ klubo vienas iš vadovų M. Steponavičius taip pat liko sužavėtas lietuvių žaidimu prieš Europos grandus.

„Su anglais pirmavome 10:0 ir pritrūko tik sėkmės. Parodėme, kad galime žaisti regbį“, – pridūrė M. Steponavičius.

Namuose žaidžiantys anglai surinko stipriausią savo sudėtį, kuri šiais metais pasaulio serijoje užėmė ketvirtąją vietą ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes.

Grupės etape šeštadienį lietuviai pirmavo prieš anglus 10:0. Vėliau vienas lietuvių žeminimas buvo neįskaitytas ir mačo pabaigoje anglai sugebėjo šiaip ne taip įtvirtinti savo pergalę.

„Kad visa Lietuva pajaustų regbio rinktinės pasiekimą, pasakysiu visiems suprantamu palyginimu. Įsivaizduokite, Lietuvos futbolo rinktinė žaidžia Vemblio stadione. Pirmosios minutės ir lietuvis pelno įvartį. Mes pirmaujame. Tikriausiai tai jau nuneštų visiems stogą. Bet palaukite, viskas tęsiasi. Mes įmušame antrą įvartį. Lietuva prieš Angliją jau pirmauja 2:0. Manau tuomet daug kas pagalvotų, kad reiktų imti savaitę atostogų tokiam pasiekimui atšvęsti. Tik gaila, tuomet apleidžia jėgos ir anglai savo meistriškumo dėka įmuša keturis įvarčius. Mes pralaimime po geros kovos 2:4, išvykoje, Vemblio stadione, rungtynes stebi visas pasaulis, kuris sako, palauk, o kas ta Lietuva? Štai tokią fantastinę akimirką Lietuvai padovanojo regbio rinktinė. Prašau, nešiokite šiuos vyrus ant rankų!“, – ragina Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

Video: https://youtu.be/_hn1EA4hjOM

Lietuva ketvirtfinalyje su Anglija žais 13 val. 52 min.

Tiesioginė transliacija bus čia: http://www.dailymotion.com/video/x2x042l