Regbis.lt
Dėmesio

Rinktinės laukia paskutinis iššūkis Švedijoje

Lietuvos vyrų regbio rinktinė šeštadienį baigs pirmąjį ciklą atsinaujinusiame Europos čempionate. „Conference 1“ diviziono Šiaurės konferencijos turnyro paskutines rungtynes Lietuvos regbininkai žais išvykoje su švedais.

Nors priešpaskutiniame ture šioms komandoms sekėsi skirtingai, lietuvių laukia sunkios rungtynės. Lietuviai prieš dvi savaites Panevėžyje 24:12 įveikė Liuksemburgą, o švedai praėjusį savaitgalį svečiuose 9:16 nusileido latviams.

Švedijos rinktinė per pastaruosius porą metų smarkiai pasikeitė, komandoje liko mažiau užsienyje gimusių regbininkų ir šios šalies rezultatai po truputį smunka. Lietuvos komandos didžiausia problema – komplektacija. Dėl įvairių priežasčių Švedijoje nebus viso būrio žaidėjų, todėl tai bus puiki proga vėl pasireikšti jaunesniems regbininkams.

„Pasiruošimas nėra idealus ir šiuo metu susiduriame su iššūkiais. Po rungtynių su Liuksemburgu turime nemažai traumuotų žaidėjų, dar keletas negalės išvykti į Švediją dėl darbo. Didžiausias nuostolis – Dovydas Taujanskas. Paskutinėse rungtynėse matėme, kad žaisdami su juo atrodome daug geriau. Po jo traumos mes praradome žaidimo kontrolę, o mūsų atakos nebebuvo efektyvios. Taip pat neaišku ar galės žaisti Donatas Vilimavičius, yra klaustukas dėl dar keleto žaidėjų. Dar 12 rinktinės kandidatų turėjo išvykti į Lenkiją, kur dalyvavo turnyre su Lietuvos regbio-7 rinktine, todėl galutinę sudėtį dar tik formuojame“, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris iš PAR Ntando Manyosha.

Švedijos rinktinė buvo laikoma viena grupės favoričių, bet dėl jau minėtų priežasčių šiemet ji gerokai susilpnėjo. N. Manyoshos nenustebino švedų pralaimėjimas latviams praėjusį savaitgalį.

„Nebuvau nustebęs dėl jų nesėkmės. Labai sunku iškovoti pergalę išvykoje. Yra didelis iššūkis laimėti išvykoje kai niekada nesi žaidęs stipriausia sudėtimi. Žinau, kad švedai buvo pajėgūs nugalėti latvius, tačiau dabar jie žais namie ir gali surinkti gerokai stipresnę komandą. Visos komandos siekia laimėti visas rungtynes namuose, todėl nelabai noriu gilintis į jų rungtynes Latvijoje“, – pridūrė treneris.

Ilgus metus Švedijoje gyvenantis ir regbį žaidžiantis lietuvis Gediminas Liutkus, pamatęs Švedijos rinktinės sudėtį, teigė, kad komanda yra smarkiai pasikeitusi.

„Su latviais pagrinde žaidė švedai. Yra keletas žaidėjų iš mano klubo, bet keista, kad tik vienas yra iš Stokholmo „Exiles“ ekipos. Anksčiau jų būdavo dauguma, nes ten rungtyniauja regbininkai iš Naujosios Zelandijos ir Australijos. Jeigu tokia sudėtis bus ir Švedijoje, tai lietuviams bus tik į naudą“, – teigė G. Liutkus.

Neaiški varžovų sudėtis neleidžia prognozuoti, kokiu žaidimu gali pasižymėti Švedijos ekipa.

„Anksčiau švedai žaisdavo universaliai. Jie išnaudodavo tiek grumtynes, tiek vėjerius, tiek platų žaidimą, tiek spyrius koja. Centrai dideli, stiprūs, o grumtynėse stovi atletiški ir stiprūs vyrai. Apskritai varžovas yra stipresnis už Liuksemburgą, bet laimėti galima, juolab, kad lietuviai turi charakterį, o rungtynės Čekijoje parodė, kad Lietuva gali kautis su dar stipresnėmis komandomis“, – aiškino G. Liutkus.

Švedijos ir Lietuvos rungtynių laimėtojas turnyro lentelėje pakils į antrąją vietą.

Šiaurės konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai):

  1. Čekija       3 3 0 0 14
  2. Latvija       4 2 0 2 9
  3. Lietuva 3 2 0 1 9
  4. Švedija       3 1 0 2 6
  5. Liuksemburgas 3 0 0 3 1.