Regbis.lt
Dėmesio

RWC: „All Blacks“ – ketvirtfinalyje

Pasaulio regbio pirmenybėse Anglijoje ir Velse paaiškėjo pirmasis ketvirtfinalio dalyvis. Pasaulio čempionė Naujoji Zelandija C grupės rungtynėse penktadienį 43:10 (22:10) nugalėjo Gruzijos komandą ir iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.

Kaip ir buvo tikėtasi, po dar vieno įspūdingo maorių karo šokio „Haka“ pasirodymo, „All Blacks“ pravardžiuojamų Naujosios Zelandijos žaidėjų pranašumas buvo akivaizdus. Pirmajame kėlinyje gruzinus nuo didesnio atsilikimo apsaugojo tik dažnos varžovų klaidos.

Septynis žeminimus atlikusi Naujosios Zelandijos rinktinė pelnė papildomą tašką ir su 14 taškų jau nebenukris žemiau antrosios vietos, garantuojančią kelialapį į ketvirtfinalį. Gruzija su keturiais taškais yra ketvirta.

Tris kartus kamuolį įskaitiniame plote prispaudė Julianas Savea, po vieną – Waisake Naholo, Dane Colesas, Kieranas Readas ir Malakai Fekitoa. Gruzijai žeminimą pelnė Beka Ciklauri.

Rungtynes Kardife stebėjo daugiau nei 69 tūkst. žiūrovų.

Haka šokis: https://www.youtube.com/watch?v=pZD987MUwZk

Video: https://www.youtube.com/watch?v=MrmlIWSmE8M

Šeštadienį pasaulio regbio čempionate vyks trejos rungtynės. 16.30 val. B grupėje žais Samoa ir Japonija, 18.45 val. – PAR ir Škotija, o viso pasaulio regbio sirgalių akys 22 val. nukryps į Londoną, kur A grupėje susitiks šeimininkai anglai ir dukart pasaulio čempionė Australija.

Anglijos rinktinė po pralaimėjo Velsui atsidūrė ant bedugnės krašto ir grupėje užima tik trečiąją vietą. Pralaimėjimas australams reikštų pasaulio čempionato pabaigą jau po grupės etapo.

Nors anglai turės didelę sirgalių paramą, australai turi gerokai šviežesnius žaidėjus. Antrajame savo susitikime australai žaidė su autsaideriu Urugvajumi ir galėjo leisti pailsėti net 14 pagrindinės sudėties žaidėjų. Tuo tarpu anglų prieš kelias dienas laukė sunkios ir dramatiškos rungtynės su Velsu, po kurių ne visi žaidėjai spėjo atsigauti ir išsigydyti traumas. Šios rungtynės turėtų būti vienos įspūdingiausių šių metų turnyre.

Didelio susidomėjimo šis regbio čempionatas susilaukė tarp vilniečių, kurie kviečiami žiūrėti tiesiogines transliacijas „Vasaros terasoje“ (Vilniaus g. 39).

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *