Regbis.lt
Dėmesio

RWC2015: Naujoji Zelandija – stipriausia!

495132452

Šeštadienį Londono „Twickenham“ stadione susirinkę daugiau nei 80 tūkst. žiūrovų tapo istorinio pasaulio čempionato finalo liudininkais. Sėkmingiausia pasaulio sporto komanda laikoma Naujosios Zelandijos rinktinė finale 34:17 (16:3) nugalėjo Australijos komandą ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę.

„All Blacks“ regbininkai tapo pirmaisiais, kurie apgynė pasaulio čempionų titulą ir pirmaisiais, kurie planetos pirmenybėse triumfavo tris kartus.

Po fantastiškų Nehe Milnerio-Skudderio ir Ma’a Nonu atakų ir taiklių Dano Carterio smūgių koja Naujoji Zelandija pirmavo 21:3. Kai atrodė, kad finale intrigos gali ir nebūti, savo žodį tarė ir kovingieji australai. Pasinaudojęs kiekybine persvara Davidas Pocockas prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote, o antrajame kėlinyje po įspūdingos Tevita Kuridrani atakos skirtumas sumažėjo iki keturių taškų (21:17).

Tuomet fantastišką smūgį kone nuo stadiono vidurio atliko „All Blacks“ žvaigždė D. Carteris, kuris ir grąžino Naujajai Zelandijai pasitikėjimą. Kai rungtynių pabaigoje Beaudenas Barrettas suklaidino australų gynybą, nusispyrė kamuolį į priekį ir jį prispaudė įskaitiniame plote, tapo aišku, kad Naujoji Zelandija – stipriausia pasaulyje.

19 taškų iš viso pelnęs Danas Carteris pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju. Žaidėjas turbūt negalėjo įsivaizduoti geresnio finalo, juolab, kad prieš ketverius metus jis finale nežaidė dėl traumos.

„Esu laimingas, kad galiu būti čia, ko nepavyko prieš ketverius metus. Didžiuojuosi savo komanda. Mūsų svajonė išsipildė – laimėjome antrą čempionatą iš eilės. Ypatingas jausmas yra būnant tokios puikios komandos dalimi“, – po rungtynių sakė D. Carteris.

Webbo Elliso čempionų taurę Naujosios Zelandijos kapitonui ir su rinktine atsisveikinančiam geriausiu pasaulio regbininku laikomam Richie McCaw įteikė Velso princas Henris.

„Prieš ketverius metus mes sakėme, kad mūsų kelyje yra naujas tikslas – padaryti tai, ko niekam nebuvo pavykę. Aš labai didžiuojuosi savo vaikinais. Mes praradome kontrolę antrajame kėlinyje, bet išlikome susikaupę ir pademonstravome savo jėgą“, – džiaugėsi „All Blacks“ žvaigždė R. McCaw.

„Naujoji Zelandija nusipelnė laimėti. Jie buvo geriausia čempionato komanda ir finale sužaidė tikrai puikiai. Neturime jokių pasiteisinimų. Didžiuojuosi tuo, kiek pastangų mes įdėjome ir kaip sugebėjo grįžti į rungtynes. Kartais tiesiog sutinkame stipresnę komandą ir taip buvo šį vakarą“, – kalbėjo australų kapitonas Stephenas Moore’as.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=RQ5R-0l7wdY

Taurės įteikimas: https://www.youtube.com/watch?v=rg7wZ5vbn3o

„All Blacks“ apdovanojimai: https://www.youtube.com/watch?v=rg7wZ5vbn3o

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *